Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δουλεψε εξαιρετικα σημερα και το tsihla του καραμανιδη με ακαριαιες καταβολες και χωρις καθολου αιμα!
Θα του δώσω ευκαιρίες πάλι ,οοοταν μπορέσω να παω για καμιά τσίχλα.
Τα λίγα που εριξα μου άρεσαν κι εμένα Ηλία.
 
καλησπέρα παιδια σημερα τρια διαφορετικα φισσιγια όλα τα πουλια ζωντανα αιματα και κυνηγητο γιατι ετσι¨? τορντο πορτοκαλι sipe & nova club
εγω παλι ξεπουπουλιασματα με το sipe που μου φανηκε περιεργο γιατι το κυνηγαω πολλα χρονια το συγκεκριμενο και δεν το εχω ξαναδει. με τορντο πορτοκαλι ολες ξερες
 
Last edited:
εγω παλι ξεπουπουλιασματα με το sipe που μου φανηκε περιεργο γιατι το κυνηφαω πολλα χρονια το συγκεκριμενο και δεν το εχω ξαναδει. με τορντο πορτοκαλι ολες ξερες
ισωσ
εγω παλι ξεπουπουλιασματα με το sipe που μου φανηκε περιεργο γιατι το κυνηγαω πολλα χρονια το συγκεκριμενο και δεν το εχω ξαναδει. με τορντο πορτοκαλι ολες ξερες
ισως φταιει και το κρυο -2 στο καρτερι
 
εγω παλι ξεπουπουλιασματα με το sipe που μου φανηκε περιεργο γιατι το κυνηγαω πολλα χρονια το συγκεκριμενο και δεν το εχω ξαναδει. με τορντο πορτοκαλι ολες ξερες
Ευρυπιδη euromix να βαζεις....αυτα θεριζουν...χαχαχαχαχα.yelling.
 
Ευρυπιδη euromix να βαζεις....αυτα θεριζουν...χαχαχαχαχα.yelling.
ηλια περαν της πλακας το ευρωμιξ αν θες το πιστευεις μονο φετος του εχω δωσει ευκαιριες και παντα μ εβγαλε ασπροπροσωπο. το τορντο ριχνω συστηματικα φετος κι εχω παθει πλακα. πεφτουνε νανα και σε ολες τις αποστασεις. ακομα και σημερα με το κρυο τις ναναριζε κανονικοτατα
 
κοιταξε στο κρυο ζωντανευει το sipe. το ριχνω πολλα χρονια και δεν το εχω ξαναδει το σημερινο. περυσι σε -2 τις ξεραινα. δεν ξερω τι γινεται. ισως να ειναι η παρτιδα. θα του δωσω κι αλλη ευκαιρια
και εγω ευρυπιδη. . και μια ερωτηση ακομα φιλε μηπως πρεπει να ανεβουμε ένα δυο γραμμαρια λογο παγωνιας
 
και εγω ευρυπιδη. . και μια ερωτηση ακομα φιλε μηπως πρεπει να ανεβουμε ένα δυο γραμμαρια λογο παγωνιας
μαλλον νουμερο οχι γραμμαρια. κανονικα εγω πρεπει να παω στο 8 αντι για 9 αλλα δεν θελω ν αλλαξω.παντως αν θες ν ανεβεις γραμμαρια ενα φυσιγγι παρε.α1 speciale
 
Παγωνιά με υγρασία πιο πολύ θα σου έλεγα να πέσεις σε γραμμάρια αφού τα σκάγια παιρνούν από πιο πυκνή ατμόσφαιρα... Με ξερό καιρό μπορείς να πας σε περισσότερα γραμμάρια αν και εδώ και μερικά χρόνια θεωρώ πως στην τσιχλίτσα δεν χρειάζεται να παίζουμε με πολλά, 28-30 γραμμάρια είναι ότι πρέπει για το πουλί αυτό και για την τσέπη μας ;)
 
Πιστευω οτι ολοι (και εμου συμπεριλαμβανομενου) αλλαζοντας φυσιγγι αναλογως τις καιρικες συνθηκες παθαινουμε ενα μικρο κοκομπλοκο. Σημερα ειχε κανα 4αρι βαθμους και τα Tordo κενταγαν. Αν ηταν να αλλαξω φυσιγγια στο κρυο, στους ποσους βαθμους (για Χανια) θα δικαιολογουσαν τη Sipe. Και επειδη ειμαι και αρνητικα προκατειλλημενος σχετικα με τη Sipe, προβλεπω να αργω να την ξαναριξω
 
Οπως σου χω ξαναπει, τα φυσιγγια τα βλεπεις σε διαφορες συνθηκες, και σιγουρα ριχνοντας καμποσα, και οχι 1-2. Προφανως και το οπλο σου τα παει, αλλα ταιριαζουν και στο τροπο που ριχνεις, οποτε ξερεις τις προσκοπευσεις και ολα πανε καλα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top