Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
To Σάββατο Κόρινθο με λιγο χιονόνερο κατά τις 7 που δεν είχε διάρκεια και τα δικά μου τα φυσίγγια και του φίλου δεν τράβαγαν ιδιαιτέρως. Αίμα και κάποια ξεπουπουλιάσματα. Όταν βγήκε για τα καλά ο ήλιος τα φυσίγγια άρχισαν να αποδίδουν καλύτερα και στους δυο μας. Gorilla red και B&P F2
 
Σε δύσκολες μέρες από άποψη καιρικών συνθηκών προτιμήστε 8άρια αντί για 9άρια ή 10άρια που ρίχνουμε συνήθως.
Εγώ εχθές με παγετό το πρωί και φυσίγγια Lambro Tordo σε νούμερο 8 έμεινα πολύ ευχαριστημένος.
Όπως επίσης και με τα Euromix 8-9.
 
Το εχω γραψει και σε αλλο ποστ. Τα kill32 gr και τα super kill 33.5gr κεντανε. Τα εχω τσεκαρει σε ψιλοβροχο με 5 βαθμους και ολες οι τσιχλες σεκος. Την επομενη μερα με 16 βαθμους με ηλιο παλι θεριζαν. Τι να πω ή τα πάει το οπλο ή μου εχουν κατσει πολυ καλα. Ο μονος φοβος ειναι μηπως τα μαμησει στο μελλον ο καραμανιδης βλεπε lambro κλπ. Χαρακτηριστικα στη μαδαρα στα χανια παλια εβλεπες λαμπρο καφε τωρα δεν τα βλεπεις...αλλαξε συνταγες και......μπιπ
 
Καλησπερα στη παρεα..παιδια ξερετε τι παιζει με τις τιμες στα φυσιγγια;;μπαινω σε ενα γνωστο σαιτ κ βλεπω οτι εχουν αυξηθει οι τιμες τους...ενω πριν κανα 2μηνο ηταν πιο κατω...γνωριζει καποιος τι γινεται;;
 
μου είπαν δύο πωλητές ότι ακρίβυνε ο μόλυβδος και κατα συνέπεια τα σκάγια, οπότε θα πάρουν όλα ένα 12% εκτός από τις εταιρίες που έχουν μεγάλο απόθεμα και δεν θα χρειαστεί να αγοράσουν μόλυβδο με αυξημένη τιμή...
 
http://www.infomine.com/investment/metal-prices/lead/

Ο μολυβδος πεφτει απότι φαινεται. Απλα εχει πουλια φετος, εχουν ζητηση τα φυσιγγια, οποτε ανεβαζει τις τιμες στα σκαγια ο εισαγωγεας.
Ετσι ρε φιλε εδω χρυσο πουλαμε κ δεν αλλαζουμε τιμες καθε λιγο;)
 
Κάνει και αναφορά γιαυτό ο Μητσακος (alectoris) στην σελίδα του.
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ (ΠΕΛΑΤΕΣ) ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΑΠΟ ΤΟ 2009 ΕΩΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΣΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΟΥ.

ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΧΤΗΚΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 7 ΧΡΟΝΙΑ. ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΝΑ ΕΠΩΜΙΣΤΩ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΔΙΑΤΗΡΩΝΤΑΣ ΧΑΜΗΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΑΝΤΟΤΕ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΑ ΥΛΙΚΑ ΓΟΜΩΣΗΣ.

ΣΑΣ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΣΤΑ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ.

ΕΤΣΙ ΜΗ ΜΠΟΡΩΝΤΑΣ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ ΑΛΛΟ ΣΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ ΤΗΣ ΤΙΜΗΣ ΤΩΝ ΣΚΑΓΙΩΝ 20% ΑΠΟ 1-11-2016 ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΟΙ ΜΙΚΡΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΠΩΣ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΤΙΜΩΝ

ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΕΣΜΕΝΕΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΚΑΤΑΝΟΩΝΤΑΣ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΤΙΣ ΣΗΜΕΡΙΝΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΆ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΊΜΗΣΗ ΣΑΣ.

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 2016 - 2017

ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΑ

ΜΗΤΣΑΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΑΝΑΡΤΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 29-11-2016
 
http://www.infomine.com/investment/metal-prices/lead/

Ο μολυβδος πεφτει απότι φαινεται. Απλα εχει πουλια φετος, εχουν ζητηση τα φυσιγγια, οποτε ανεβαζει τις τιμες στα σκαγια ο εισαγωγεας.
Μόλις διαβασα για αυξήσεις λόγω ανόδου της τιμής του μολύβδου,ακριβώς εκει πήγε το μυαλό μου κι εμένα ρε Βίκτωρα.
Παίζουν με τη νοημοσύνη μας οι ξευτιλισμένοι.
 
Για να μην τρελαθουμε!!!!!
Μια αυξηση στην τιμη των σκαγιων απο τα 3€ στα 3,2€ ανα κιλο,φερνει επιβαρυνση κατα 0,16€ ανα κουτι φυσιγγια!!
Αυτο για λιανικη,για οποιον αγοραζει για ιδιογομωση!!!!
Με βαση ποια μαθηματικα και ποια λογικη,το κουτι παει απο 5,0€ στα 5,5€??????
Ο βιοτεχνης ΔΕΝ αγοραζει λιανικη!:mad::mad::mad:
 
Για να μην τρελαθουμε!!!!!
Μια αυξηση στην τιμη των σκαγιων απο τα 3€ στα 3,2€ ανα κιλο,φερνει επιβαρυνση κατα 0,16€ ανα κουτι φυσιγγια!!
Αυτο για λιανικη,για οποιον αγοραζει για ιδιογομωση!!!!
Με βαση ποια μαθηματικα και ποια λογικη,το κουτι παει απο 5,0€ στα 5,5€??????
Ο βιοτεχνης ΔΕΝ αγοραζει λιανικη!:mad::mad::mad:
Μιλαμε για γομωση 32 γρμ....
 
Για να μην τρελαθουμε!!!!!
Μια αυξηση στην τιμη των σκαγιων απο τα 3€ στα 3,2€ ανα κιλο,φερνει επιβαρυνση κατα 0,16€ ανα κουτι φυσιγγια!!
Αυτο για λιανικη,για οποιον αγοραζει για ιδιογομωση!!!!
Με βαση ποια μαθηματικα και ποια λογικη,το κουτι παει απο 5,0€ στα 5,5€??????
Ο βιοτεχνης ΔΕΝ αγοραζει λιανικη!:mad::mad::mad:
Με τα γνωστά μαθηματικά που λειτουργει το μεγαλύτερο μέρος της αγοράς στην Ελλάδα.
Τι να λέμε τώρα .....
 
Ας μου εξηγησει καποιος πως γινεται και οι επαγγελματιες στοκαρουν οταν οι τιμες ειναι ψηλα και οχι οταν ειναι χαμηλα. Παιρνει τα πανω της η βενζινη, παντα τσιμπαει στα πρατηρια. Παντα εχουν λιγο στοκ. Μολις πεσει η βενζινη οι τιμες μενουν ψηλα γιατι οι επαγγελματιες εχουν αγορασει με παλια τιμη. Περιεργα πραματα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top