Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ηλία ουσιαστικά μιλήσαμε είπαμε πέντε πράγματα και με έβαλε να κάνω πέντε φορές επομιση σημαδεύοντας στα 5 μέτρα σε μια πέρδικα .hunter.
Μου ειπε να είμαι με ανοιχτά και τα δυο μάτια εγω παρόλα αυτά παλι απο κακιά συνήθεια το έκλεινα
Στην τελευταία επομιση νέο είχα σημαδέψει με ανοιχτά και τα δυο μάτια μου λέει οπως εισαι κλείσε το μάτι οπως το έκλεινες και την απάντηση την έδωσα ουσιαστικά εγω στον εαυτό μου μένοντας μαλακας
Στρίβω το όπλο ελάχιστα αριστερά στον οριζόντιο άξονα του οπως σημαδεύω με αποτέλεσμα να μην σκοπεύω σωστα και στα 30 μέτρα αυτο να ειναι χαοτικό
Μου εξήγησε πως όταν το κάνω με κλειστά τα μάτια προσπαθώ να το διορθώσω εγκεφαλικά αλλα παλι φεύγει
Με αποτέλεσμα να βαράω σχεδόν στο γάμο του καραγκιόζη
Τία επιτυχίες που έχω στα πουλιά μου ειπε και τελικά το ειδα και στο σκοπευτήριο πως ειναι σχεδόν τυχαίες
Αυτά τα λιγα όποτε μου ειπε μια άσκηση και πρακτική στο σκοπευτήριο
Πολυ καλός φιλικοτατος και ανοιχτός σε όλες τις απορίες που του έθεσα

Νεκτάριε αν στρίβεις το όπλο λίγο αριστερά, η κάνη κοιτάζει δεξιότερα από ότι θα πρεπε ή κάνω λάθος; Σου ανέφερε ότι προκαλείται κάποια τάση που δημιουργείται στο χέρι σου, από τα μέτρα του όπλου σου; Ρωτάω γιατί έχω παρατηρήσει ότι συμβαίνει και σε μένα με ένα συγκεκριμένο όπλο, επωμίζω με το δεξί και το όπλο στρίβει λίγο αριστερά ή για να το πω αλλιώς, για να είμαι κέντρο πρέπει να στρίψω το όπλο λίγο δεξιά από τη λαβή.
 
Νεκτάριε αν στρίβεις το όπλο λίγο αριστερά, η κάνη κοιτάζει δεξιότερα από ότι θα πρεπε ή κάνω λάθος; Σου ανέφερε ότι προκαλείται κάποια τάση που δημιουργείται στο χέρι σου, από τα μέτρα του όπλου σου; Ρωτάω γιατί έχω παρατηρήσει ότι συμβαίνει και σε μένα με ένα συγκεκριμένο όπλο, επωμίζω με το δεξί και το όπλο στρίβει λίγο αριστερά ή για να το πω αλλιώς, για να είμαι κέντρο πρέπει να στρίψω το όπλο λίγο δεξιά από τη λαβή.
Σου παραθέτω δυο φωτο όσο μπορούσα καλύτερες για να δεις τι κάνω λάθος
Το όπλο ειναι σχετικά στα μέτρα μου και μα μην ήταν δεν θα μπορούσα να κάνω κατι γιατι ειναι συνθετικό

IMG_3259.jpg
[/url]
IMG_3260.jpg
upload photos [/IMG]
 
μείνε μακρυά,το έριξα πριν την απαγόρευση και πουλιά που επρεπε να παρω γιατι και σκοπευτικά ημουν πάνω τους αλλά και η απόσταση ήταν ιδανική , δεν τα πήρα

το ίδιο μου είπε και ο φίλος που τα δοκίμαζε στο πιο κάτω καρτέρι από εμένα
 
Καψουλι ειναι ασπρο ή ανοιχτο λαχανι; Στη φωτο δεν φαινεται. Το ασπρο ειναι οντως 684 το λαχανι ειναι 688 παλια παρτιδα. Τοσο χαμηλης ισχυος καψουλι οπως το 684 μου φαινεται δυσκολο να βαλανε
Στην φωτο λαχανι φαινεται Βικτωρα
 
Καψουλι ειναι ασπρο ή ανοιχτο λαχανι; Στη φωτο δεν φαινεται. Το ασπρο ειναι οντως 684 το λαχανι ειναι 688 παλια παρτιδα. Τοσο χαμηλης ισχυος καψουλι οπως το 684 μου φαινεται δυσκολο να βαλανε
Στην αρχή το είδα για άσπρο αλλά με κόλλησες και πήγα και το ξανακοιταξα. Όντως είναι ανοιχτό λαχανί!
.congrats.
 
Χτες δουλεψα στο απογευματινο το mb classic και οπως ειναι φυσικο κεντουσαν!

αν και δεν ξερω την τυφλα μου για της τσιχλες και αφινω το θεμα τσιχλα ,,,, και ποιαανω το θεμα του φυσιγκιου που λεει ο ηλιας και γιαυτο γραφω κιολας με αφορμη αυτα τα φυσιγκια τα δουλευω χρονια για τα παπια στα απογευματινα και στα πολυ πρωινα που τα πουλια ερχονται κοντα σε νουμερο 6αρι αλωστε δεν βγαινει σε πιο χοντρο να μην χαλαω τα ακριβα τα 34αρια η τα 36ρια η τα 38ρια ολα παντα σε πελαγκρι φυσικα !!!
για μενα τους κρυους μηνες δεν υπαρχει αλο 32αρι σαν αυτο και μιλαω και για αρκετες βολες μακρινες και να κραταει πρασινα χωρις να κολονει αλωστε γιαυτο και τα προτιμαω ειχα παρει απο αθηνα παραγκελια πριν κανα μηνα κουτα στα 7.30 ,,,εδω στην θεσσαλονικη εχουν 7.10 αλλα δεν εβρισκα νουμερα επειδη περνω μονο σε 6αρι για τα παπια !!!

πολυ καλο φυσιγκι δεν το συζητω αλλα οχι για καλοκαιρι ειναι αμαρτια να ριχνεις m.b καλοκαιρι !!!
 
αν και δεν ξερω την τυφλα μου για της τσιχλες και αφινω το θεμα τσιχλα ,,,, και ποιαανω το θεμα του φυσιγκιου που λεει ο ηλιας και γιαυτο γραφω κιολας με αφορμη αυτα τα φυσιγκια τα δουλευω χρονια για τα παπια στα απογευματινα και στα πολυ πρωινα που τα πουλια ερχονται κοντα σε νουμερο 6αρι αλωστε δεν βγαινει σε πιο χοντρο να μην χαλαω τα ακριβα τα 34αρια η τα 36ρια η τα 38ριαγιατι αμαρτια ολα παντα σε πελαγκρι φυσικα !!!
για μενα τους κρυους μηνες δεν υπαρχει αλο 32αρι σαν αυτο και μιλαω και για αρκετες βολες μακρινες και να κραταει πρασινα χωρις να κολονει αλωστε γιαυτο και τα προτιμαω ειχα παρει απο αθηνα παραγκελια πριν κανα μηνα κουτα στα 7.30 ,,,εδω στην θεσσαλονικη εχουν 7.10 αλλα δεν εβρισκα νουμερα επειδη περνω μονο σε 6αρι για τα παπια !!!

πολυ καλο φυσιγκι δεν το συζητω αλλα οχι για καλοκαιρι ειναι αμαρτια να ριχνεις m.b καλοκαιρι !!!
Γιατι αμαρτια φιλε μου αμα σου ταιριαζει η τιμη ειναι νορμαλ...
 
δεν λεω φιλε για την τιμη αμαρτια μια χαρα ειναι η τιμη απλα επειδη η πυριτιδα γερνει στης κρυες εποχες ,,, δεν τα εχω δοκημασει καλοκαιρινους μηνες γιατι ειμαι φαν στα φ2 στης ζετσες και μεσαιες θερμοκρασιες ,,μετα δουλευω μονο την σειρα την mb 32-25-36-38 αναλογος τι βρικσω και τι θελω !!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top