Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αν θελεις οντως συγκεντρωτικο πηγαινε κατευθειαν στο κλασσικα...εμπορικο 32αρι δεν υπαρχει πιο συγκεντρωτικο!
υπαρχει , υπαρχει :-) το NSI NS-20 Classica , απλα ειναι λιγο "τσουχτερο"για τσιχλα
 
υπαρχει , υπαρχει :) το NSI NS-20 Classica , απλα ειναι λιγο "τσουχτερο"για τσιχλα
Αυτο καριβως ειπα και εγω αλλα το εγραψα στα ελληνικα,αυτο εννοουσα...αλλα οντως ειναι τσιμπημενο!το b&p δεν το θεωρω ιδιαιτερα συγκεντρωτικο.εχω και το συγκριτικο που εκανε ο αρις με αυτα τα δυο και το λαμπρο το αντιστοιχο κλασσικ...το nsi ξεχωριζει!
 
Να κάνω και εγώ έναν απολογισμό φέτος.
Περυσινά lambro sporting νο 8 γαζωναν σε όλες τις θερμοκρασίες και ποσοστά σχετικής υγρασίας. Φετος υπήρχαν μέρες που κλάναν, και τα πουλιά τα κυνηγούσα να τα βρώ.¨Αλλες πάλι τα πηγαιναν καλύτερα αλλα καμία σχέση με τα περυσινά. Επίσης τα φετεινά πιο έντονο κρότο και πιο κοφτό λάκτισμα.
BP ΜΒ classic νο 9,8 όταν έπιανε λίγη υγρασία στα απογευματινά κλάναν και αυτά.
gorilla 34 gr νο 7. Πολύ καλα,με μόνο πρόβλημα τις μέρες με πολύ υγρασία(ομίχλη ). Αν κα εβαζα αισθητά παναπάνω προσκό τα πουλιά πέφταν μέσα στο αίμα. Επίσης άλλαξαν κάλυκα απο fiem σε cheditte.(επιφυλάσομαι και για άλλες αλλαγες στην μπαρουτι κτλ)
lambro direct νο 8-9mix δοκιμασμένα σε καιρό με πολύ υγρασία. όταν το γυρισα απο gorilla 34 se direct 34 , τα σκοτωματα καθαρά και χωρίς καμια σταγόνα αίμα.
Τέλος lambro a1 speciale νο 6. Δεν τα έριξα σε τσιχλες. Παρατήρησα αλλαγές στον συγκεντρωτήρα σε σύγκριση με περυσινά. Μου κόλωσαν μόνο σε ημέρες με ήλιο και λίγη υγρασία, με τα πουλιά να πέφτουν με αίμα και ζωντανά ενω ημουν καλά σκοπευτικά πάνω τους σε αποστάσεις 25 30 μέτρα το μέγιστο. Τις μέρες με υγρασία έδειχναν τα δόντια τους.
Την καλησπέρα μου !
 
HCb5_Ah7.jpg

Καλησπερα σε ολους!!
Συνηθως παιζω τα lampro sporting στις τσιχλες και η αληθεια ειναι οτι μου αρεσαν μεχρι σημερα που δοκιμασα τα chedite 28 sporting!
φοβερο φυσιγγιο χωρις αιματα,ξεπουπουλιασμαρα και ζωντανα πουλια!καθαρα σκοτωματα!!
 
Last edited by a moderator:
Το εχουμε γραψη σε παραπάνω σελιδεσ.γεμιζονται με Άκουιλα
Αα οκ σε ευχαριστω...απο οτι ξερω και το 33 το κιτρινο με ακουιλα γεμιζεται ετσι?οποτε το μαυρο ειναι μονο 0.5 γραμμαρια παραπανω απο το κιτρινο ε?ποιο κατα τη γνωμη σας ειναι καλυτερο απο αυτα τα 2?
 
Σήμερα για 1η φορά έριξα ένα κουτί cheditte tordo σε θερμοκρασία περίπου 10 βαθμούς και υποθέτω νορμάλ επίπεδα υγρασίας. Απλά έπαθα πλάκα! Κοντά, μακριά, στου διαόλου τη μάνα που πάτησα σκανδάλη περισσότερο για το έθιμο που λέει ο λόγος, τα πουλιά ξερά. Ακολούθησαν τα gorilla red που μέχρι τώρα δεν με έχουν αφήσει ποτέ παραπονεμένο.
 
Αα οκ σε ευχαριστω...απο οτι ξερω και το 33 το κιτρινο με ακουιλα γεμιζεται ετσι?οποτε το μαυρο ειναι μονο 0.5 γραμμαρια παραπανω απο το κιτρινο ε?ποιο κατα τη γνωμη σας ειναι καλυτερο απο αυτα τα 2?
Το κιτρινο το γεμιζει με g3000.Παντως εγω ειμαι υπερικανοποιημενος με τα thixla και με τα kill τα κοκκινα 32γρ.
 
Κάλυκας Fiem με καψούλι 686 - Μπαρούτι μάλλον Aquila, αλλά μπορεί νάναι και PSB2 ... .xm. το συγκεντρωτήρα δεν τον γνωρίζω ... .xm.
Υ.Γ. Μπα PSB2 με 686 δεν νομίζω... Με AQUILA για 33,5 γρ. μου ταιριάζει καλύτερα ...

ακουιλα εχει γιαννη στο 1,70×33 με 686 πολυ καλη γεμισια είναι καλο φυσηγγακι δουλεύει και με πολυ υγρασία

Φιλε εδω ειναι ολες οι πληροφοριες για τα super kill 33.5. Tα δουλευω σε no8 και στο κρυο κοβουν μια χαρα. τα εχω δουλεψει απο 2 εως 18 βαθμους και τα χρησιμοποιω σε poze baikal. Απο ανακρουση πολυ δυνατα οπως ολα του καραμανιδη.
 
Αυτό το cheditte tordo δεν νομίζω να το εχω δουλέψει ποτέ... όλο στα προσεχώς ειναι ... και πρέπει να ειναι πολυ καλό ...
Και το free shots της ίδιας εταιρίας ειναι απο τα καλύτερα μεσόταπα της αγοράς, όπου το σηκώσεις τέλος ...
 
Το κιτρινο το γεμιζει με g3000.Παντως εγω ειμαι υπερικανοποιημενος με τα thixla και με τα kill τα κοκκινα 32γρ.
Πετρο τα kill 32 σημερα με βορια και 7 βαθμους με μαμησαν πολλα τραυματισμενα και την εκαναν. Εριξα οτι καντηλι υπηρχε.....το γυρισα οπως και χτες σε superkill 33.5 μαυρο
 
Φιλε εδω ειναι ολες οι πληροφοριες για τα super kill 33.5. Tα δουλευω σε no8 και στο κρυο κοβουν μια χαρα. τα εχω δουλεψει απο 2 εως 18 βαθμους και τα χρησιμοποιω σε poze baikal. Απο ανακρουση πολυ δυνατα οπως ολα του καραμανιδη.
Σε ευχαριστω φιλε μου,ναι πηγα λιγο πισω και το ειδα...
 
Δημητρη το kill 32 ειναι πλεον με gm3.....ειχα σφαξει φυσσιγι και το ειχα αναρτησει εδω.cool.
Το κιλλ 32 ''ηταν'' με gm3 στις αρχες της φετινης κυν.χρονιας διοτι ειχε ξεμινει απο g3000 ο καραμανιδης και κανα 2 μηνες τωρα επανηλθε με g3000 φιλε μου...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top