Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Υπαρχουν αρκετοι κυνηγοι που καταβαζουν τα πουλια με οποιο φυσιγγι και να τους δωσεις ,εκτος απο μερες με μεγαλη υγρασια που τοτε μπορει να εχουν προβλημα σχεδον ολα τα φυσιγγια......δουλεψτε με το οπλο σας !!! Μπορει να μην ειμαι και ο εμπειροτερος κυνηγος ...αλλα εχω δουλεψει πολυ τον τελευταιο 1.5 χρονο και η διαφορα που ειδα ειναι τεραστια. Αρκει να σας πω οτι περσι σε ολη την σεζον ειχα κανει 19 τσιχλες μιλαμε στο χερι ( και καμια 20αρια χαμενες ) .....φετος εχω φτασει μεχρι τωρα λιγο πανω απο 100 και δεν μιλαω για χαμενες...
Μπορει καποιος να πει σιγα τις πολλες ...για μενα ομως ειναι.
Και του χρονου ναμαστε καλα με δουλεια ακομη καλυτερα....ha ha ha.
 
έλα πες την αλήθεια τώρα,,,,βρήκες μέρη με πιο πολύ θήραμα,,,,άσε τα σάπια .sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Βρε συ ...με αποκαλεις σουπια..:)
Σοβαρα δεν εχει να κανει με το αν βρηκα περισσοτερα θυραματα που οντως ειναι αληθεια αυτο....εγω μιλαω για το να συκωνεις το οπλο και να κατεβαζεις το θυραμα. Και οχι να ριχνεις 20 φυσιγγια για να παρεις 2ή3.....γι' αυτη την διαφορα μιλαω Παυλο...
 
Υπαρχουν αρκετοι κυνηγοι που καταβαζουν τα πουλια με οποιο φυσιγγι και να τους δωσεις ,εκτος απο μερες με μεγαλη υγρασια που τοτε μπορει να εχουν
προβλημα σχεδον ολα τα φυσιγγια......δουλεψτε με το οπλο σας !!! Μπορει να μην ειμαι και ο εμπειροτερος κυνηγος ...αλλα εχω δουλεψει πολυ τον τελευταιο 1.5 χρονο και η διαφορα που ειδα ειναι τεραστια. Αρκει να σας πω οτι περσι σε ολη την σεζον ειχα κανει 19 τσιχλες μιλαμε στο χερι ( και καμια 20αρια χαμενες ) .....φετος εχω φτασει μεχρι τωρα λιγο πανω απο 100 και δεν μιλαω για χαμενες...
Μπορει καποιος να πει σιγα τις πολλες ...για μενα ομως ειναι.
Και του χρονου ναμαστε καλα με δουλεια ακομη καλυτερα....ha ha ha.
Αργυρη συμφωνω απολυτα μαζι σ..τα ειπες ολα....αν φερεις το οπλο στα μετρα σ κ ριξεις αρκετα φυσιγγια ουτως ωστε να το συμηθισεις στα χερια κ να το μαθεις τοτε μια χαρα αποτελεσματα θα εχεις..σιγουρα κ το φυσιγγι παιζει ρολο αλλα για μενα τριτευον γν μν πω πιο κατω...κ εχουμε τρελαθει νε φυσιγγια με τσοκ με καννες...δηλ αν παρω το χ φυσιγγι κ την ψ οπλαρα (δν λεω εταιριες γν μβ πατεξηγηθω)θα μαμαω στα κυνηγια μ;;;υμαρτον δηλ...υπομονη κ επιμονη θελει κ σιγουρα ψυχολογια...
 
καταλαβαίνω απολύτως τί λες Αργύρη,,,είμαι άτομο που ρίχνω το χρόνο σε κυνήγι και σκοπευτήριο χιλιάδες φυσίγγια,,βέβαια παντού και πάντα θα υπάρχει ο παράγοντας ψυχολογία και αυτόν κοιτάμε να αποβάλουμε να αδειάσουμε το μυαλό και να επιγκεντρωθούμε στο θήραμα
 
Οχι και το αντιπροσωπευτικοτερο δειγμα αλλα 2 πουλια τα εριξα με ΜΒ32 και το αλλο με JK6. Ολα ιδιογομωση, και τα 3 ξερα ομως.

Χτες η μια επεσε ολοζωντανη με Α1 και η αλλη σεκος με ΜΒ32.

Λιγα ομως τα πουλια για σοβαρες παρατηρησεις
 
Το περίεργο είναι που το 32αρι συνήθως παίρνει ακριβώς αντίθετη κριτική. Χθες ένας από την παρέα με benelli μαύρο αετό, είχε τρία κουτιά ναβάρο 32αρια που τα πήρε για δοκιμή. Μέχρι να φύγουμε τα είχε ρίξει όλα και ότι πήρε το πήρε τελικά με κάποια B&P 32gr που είχε στη ζώνη του. Μέχρι καθιστή τσίχλα μας είπε δεν μπόρεσε να πάρει και για την ιστορία, το παιδί είναι και πολύ καλό τουφέκι.
Το έπαθα και γω προχθες με 32άρι Navaro. Δοκίμασα σε κάποια καθιστά και αυτά που πέσανε ήταν όλα ζωντανά γεμάτα αίμα. Θυμάμαι σε ένα χαρακτηριστηκά έρχεται και κάθετσι ένα κοτσύφι στα 25 μέτρα απο μένα στην κορυφή απο ένα μικρό πεύκο. Του ρίχνω και το κοτσύφι έφυγε σα να μην εγινε τίποτα.
 
navaro 32 kai 30 ειναι λές και έριχνα άσφαιρα. Ασε που ένα φράκαρε στη θαλάμη και δεν μπορούσα να ανοίξω το δίκαννο.Και πολλές αφλογιστίες με τα συγκεκριμένα του Κύργια, όταν με άλλες μαρκες δεν μου έχει κάνει ποτέ.
 
Σημερα ενω ειχε αμεσες καταβολες το αγαπημενο mb ολα τα πουλια ειχαν αιμα.ολα ομως!
Ασ πεφτουνε και δεν πειράζει το αιμα ηλια.ο γαμπροσ μου σημερα το απογευμα με λαμπρο gm3fast.απελπιστικε ο φιλοσ του με tordo και αυτοσ τα ίδια εγω με ιδιογομωσησ με mb32 ειχα λιγα αιματα
 
Σήμερα με άφησε άφωνο το navaro 30γρ σε Νο9! Δεν το είχα ξαναριξει και το πήρα δοκιμαστικά. Όπου γύρισα το όπλο πήρα πουλιά ακαριαία. Για πρώτη φορά φέτος πήρα και το περσινό αγαπημένο μου το tordo 30. Να πω την αλήθεια θεωρούσα τραβηγμένα όσα γράφτηκαν για αυτό φέτος αλλά τελικά είναι αλήθεια. Τα πουλιά χρειάζονται δεύτερη και τρίτη τουφεκιά να πέσουν και πάλι ζωντανά. Δύο τα βρήκα ανάσκελα και μόλις πλησίασα κάνανε φτερό κουτσά στραβά και χάθηκαν σε πυκνά.
Το navaro έγινε η νέα πρώτη επιλογή μου και η τιμή του στα 5.90 είναι τίμια.
6,30 το Ναβάρο 30
 
Ασ πεφτουνε και δεν πειράζει το αιμα ηλια.ο γαμπροσ μου σημερα το απογευμα με λαμπρο gm3fast.απελπιστικε ο φιλοσ του με tordo και αυτοσ τα ίδια εγω με ιδιογομωσησ με mb32 ειχα λιγα αιματα
Επεφταν και ψοφια κιολας συνονοματε!
 
Σημερα δοκιμασα τα επεειακα φυσιγγια του labro,καλο φυσιγγ με ακαριαιες καταβοες. Φιλος που εριχνε με super kill ειχε πολλες αφλογιστιες και εμπλοκες

Σφάχθηκε αυτο να δουμε με τι ειναι γεμισμενο;
 
Σημερα δοκιμασα τα επεειακα φυσιγγια του labro,καλο φυσιγγ με ακαριαιες καταβοες. Φιλος που εριχνε με super kill ειχε πολλες αφλογιστιες και εμπλοκες
Ποιο φυσιγγι ακριβως φιλε μου του καραμανιδη,δηλαδη σουπερ κιλλ?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top