Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Οσοι ενδιαφέρονται για τα cheddite tordo ριξτε μια ματια εδω..
Τωρα με την υποτιθεμενη αυξηση ειναι καλη τιμη..Αρκει να υπαρχουν ακομα αποθεματα..
http://www.alectoris-club.gr/alecto...ser_op=view_page&PAGE_id=2&MMN_position=40:40
Τάσο μου το παρατήρησα και γω πριν λίγο καιρό, η συγκεκριμένη προσφορά δεν με πείθει καθόλου, όταν έχουν φτάσει τα τσιχλοφυσιγγα τούς στις τιμές που ήταν τα 36γραμ μιλάω για όλους τους κατασκευαστές πως κάνεις προσφορές? αυτό είναι το πρώτο, το άλλο που κάνει μπαμ ότι μας δουλεύουν είναι η πρωφανεστατα υψηλή τιμή που είχε πριν και τώρα με την προσφορά έχει μερικά λεπτά λιγότερο από αλλά καταστήματα μετά την αύξηση. Κρίμα :(
 
Το κιλλ 32 ''ηταν'' με gm3 στις αρχες της φετινης κυν.χρονιας διοτι ειχε ξεμινει απο g3000 ο καραμανιδης και κανα 2 μηνες τωρα επανηλθε με g3000 φιλε μου...
Οσοι εχουμε παραγγειλει ξεστοκαρουν με την gm3. Παντως με την gm3 καλα πανε για 6 ευρω. Στο βορια κανουν νερα με τραυματισμενα που την κανουν για αλλες πολιτειες.my man.
 
Οσοι εχουμε παραγγειλει ξεστοκαρουν με την gm3. Παντως με την gm3 καλα πανε για 6 ευρω. Στο βορια κανουν νερα με τραυματισμενα που την κανουν για αλλες πολιτειες.my man.
Μαλλον οπως το λες για να τα διωξουν...εγω απο το πρωτο κουτι που πηρα και ειχε gm3 το καταλαβα διοτι εριχνα αποκλειστικα το κοκκινο το 32,οτι κατι δεν παει καλα και μετα που εσφαξα ενα αποδειχτηκε οτι ειχε γινει αλλαγη...
 
Ελληνικα φυσιγγια hunting υπαρχουν,Αλλα με μπερδευει το "super"...
Εαν εχεις το κουτι κανε το καλο κ ανεβασε μια φωτο..Η αλλιως μια περιγραφη..
Τάσο το κουτί δεν το κράτησα. Έχει χρώμα μπλέ και μια μπεκάτσα απ'έξω.
Να δυο φωτό απο το φυσίγγι.


 
Οσοι εχουμε παραγγειλει ξεστοκαρουν με την gm3. Παντως με την gm3 καλα πανε για 6 ευρω. Στο βορια κανουν νερα με τραυματισμενα που την κανουν για αλλες πολιτειες.my man.

Ακομη να ξεστοκαρει αυτος ο χριστιανος? Τοσοι μηνες περασανε και τοσα πουλια μας ηλθαν φετος. Ποσες χιλιαδες φυσιγγια με GM3 εχει ακομα?
 
http://www.outdooraction.gr/fysiggia-cal-12/ εδω εχει πολύ καλεσ τιμές
Καλες αλλα δν κατεβαινει αν οαρεις ποσοτητα...παιδια μν το ψαχνετε τα φιυσκωσαν γτ υπηρχε νεγαλη ζητηση φετος...παντως μεσω γνωστου την παραγγελθα μ θα την κανω κ δν θα παιρνα τα 6ε...τωρα του χρονου εχει ο θεος...παντως ειναι αστειοι με τους λογους που χρησιμοποιουν..σκεφτειται τις τιμες των φυσιγγιων πριν 3χρονια με 2χρονια..rc 32 με 6;;;τι ναλεμε κ τωρα ζητανε γυρω στα 8;;αντε με τους γυφτους...
 
πολλα βλεπω για τσιχλοφυσιγγα και λεω να γραψω τη γνωμη μου. το 90% στην τσιχλα φετος το εχω κανει με tordo πορτοκαλι και το υπολοιπο με saga 32.και τα 2 φυσιγγια γεμισμενα με μονοβασικες πυριτιδες.και τα 2 φυσιγγια τα εχω ριξει απο 15+ βαθμους μεχρι -1 σε χιονονερο. ποτε δεν ειχα ζωντανα αλλα ειχα αιματα σε θερμοκρασιες με ζεστη. φυσιολογικα ξεπουπουλιασματα οταν εμενα πισω στη τουφεκια. το tordo μου εχει δωσει πουλια σε απιστευτες αποστασεις με το saga να ειναι πιο γρηγορο. δυστυχως με τις αυξησεις το tordo επιασε την τιμη του saga.οποτε οσο δεν θ αλλαξει το tordo θα το προτιμω. μ αυτα βεβαια που διαβαζω για αλλαγη στην συνθεση της gm3 δεν ξερω του χρονου τι θα γινει. αλλα και το saga κοβει σε μεγαλες αποστασεις. ολα αυτα σε νο.9 ακομα και στους -1
 
πολλα βλεπω για τσιχλοφυσιγγα και λεω να γραψω τη γνωμη μου. το 90% στην τσιχλα φετος το εχω κανει με tordo πορτοκαλι και το υπολοιπο με saga 32.και τα 2 φυσιγγια γεμισμενα με μονοβασικες πυριτιδες.και τα 2 φυσιγγια τα εχω ριξει απο 15+ βαθμους μεχρι -1 σε χιονονερο. ποτε δεν ειχα ζωντανα αλλα ειχα αιματα σε θερμοκρασιες με ζεστη. φυσιολογικα ξεπουπουλιασματα οταν εμενα πισω στη τουφεκια. το tordo μου εχει δωσει πουλια σε απιστευτες αποστασεις με το saga να ειναι πιο γρηγορο. δυστυχως με τις αυξησεις το tordo επιασε την τιμη του saga.οποτε οσο δεν θ αλλαξει το tordo θα το προτιμω. μ αυτα βεβαια που διαβαζω για αλλαγη στην συνθεση της gm3 δεν ξερω του χρονου τι θα γινει. αλλα και το saga κοβει σε μεγαλες αποστασεις. ολα αυτα σε νο.9 ακομα και στους -1
Αφου εισαι ντουφεκος ρε ευρυπιδη!!!ποτε θα σε δουμε και απο κοντα να σε γνωρισουμε!
 
Αφου εισαι ντουφεκος ρε ευρυπιδη!!!ποτε θα σε δουμε και απο κοντα να σε γνωρισουμε!
ηλια το εχω γραψει πολλες φορες οτι κινουμαι σε μετριο επιπεδο σκοπευτικα. ντουφεκος ειναι ο φιλος που παμε μαζι και αλλοι 2-3 που πραγματικα στις τσιχλες τους χαζευω. οσο για τη γνωριμια το θελω σαν τρελλος αλλα το ατιμο το οικονομικο μ εμποδιζει προς το παρον. ειδικα το 17 στις αρχες του μ εχει ξεσκισει
 
Σήμερα με άφησε άφωνο το navaro 30γρ σε Νο9! Δεν το είχα ξαναριξει και το πήρα δοκιμαστικά. Όπου γύρισα το όπλο πήρα πουλιά ακαριαία. Για πρώτη φορά φέτος πήρα και το περσινό αγαπημένο μου το tordo 30. Να πω την αλήθεια θεωρούσα τραβηγμένα όσα γράφτηκαν για αυτό φέτος αλλά τελικά είναι αλήθεια. Τα πουλιά χρειάζονται δεύτερη και τρίτη τουφεκιά να πέσουν και πάλι ζωντανά. Δύο τα βρήκα ανάσκελα και μόλις πλησίασα κάνανε φτερό κουτσά στραβά και χάθηκαν σε πυκνά.
Το navaro έγινε η νέα πρώτη επιλογή μου και η τιμή του στα 5.90 είναι τίμια.
 
Σήμερα με άφησε άφωνο το navaro 30γρ σε Νο9! Δεν το είχα ξαναριξει και το πήρα δοκιμαστικά. Όπου γύρισα το όπλο πήρα πουλιά ακαριαία. Για πρώτη φορά φέτος πήρα και το περσινό αγαπημένο μου το tordo 30. Να πω την αλήθεια θεωρούσα τραβηγμένα όσα γράφτηκαν για αυτό φέτος αλλά τελικά είναι αλήθεια. Τα πουλιά χρειάζονται δεύτερη και τρίτη τουφεκιά να πέσουν και πάλι ζωντανά. Δύο τα βρήκα ανάσκελα και μόλις πλησίασα κάνανε φτερό κουτσά στραβά και χάθηκαν σε πυκνά.
Το navaro έγινε η νέα πρώτη επιλογή μου και η τιμή του στα 5.90 είναι τίμια.
Το περίεργο είναι που το 32αρι συνήθως παίρνει ακριβώς αντίθετη κριτική. Χθες ένας από την παρέα με benelli μαύρο αετό, είχε τρία κουτιά ναβάρο 32αρια που τα πήρε για δοκιμή. Μέχρι να φύγουμε τα είχε ρίξει όλα και ότι πήρε το πήρε τελικά με κάποια B&P 32gr που είχε στη ζώνη του. Μέχρι καθιστή τσίχλα μας είπε δεν μπόρεσε να πάρει και για την ιστορία, το παιδί είναι και πολύ καλό τουφέκι.
 
.sarcastic. ρε μαγκες μιλαμε συνεχεια ποια ειναι καλα φυσιγγια ή δεν ειναι . Δεν βλεπετε το φυσιγγι που κανει παπαδες στον ενα , στον αλλο ειναι πεθαμενο.
Δεν φταινε τις περισοτερες φορες τα φυσιγγια γιατι εχουμε διαφορετικα οπλα διαφορετικες προσκοπευσεις και φυσιγγια με διαφορετικες ταχυτητες. Το πουλι που πεφτει ζωντανο το ειδατε μετα ποσα φυσιγγια εχει πανω του ?. Αν παρει ενα φυσιγγι στην φτερουγα και ενα σε μη ζωτικο σημειο πως να μην τρεχουμε μετα να το πιασουμε.
Πρεπει τουλαχιστον να ριξουμε καμια 50αρισ φυσιγγια σπο το ιδιο για να βγαλουμε συμπερασματα.
Απο προσωπικη εμπειρια σας λεω οτι μολις ριχνουμε καμια 10ρια και κατι δεν μας παει καλα ,αμεσως μπενει στην μεση ο ψυχολογικος παραγοντας και μετα δεν πετυχαινουμε ουτε ...ελεφαντα !!!!
Ταπεινη μου γνωμη..:D
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top