Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παιδια μια μικρή παρατήρηση καλο είναι να γραφουμε και με τι οπλο βαραμε το καθε φυσηγγι και τησ καιρικεσ συνθήκες για να μπορεί να εχει ενα μπουσουλα καποιοσ που εχει πρόβλημα με τα φυσηγγια.
φετος πανω απο το 80% των φυσιγγιων ειναι ριγμενα με την γρια την 302 και τα υπολοιπα μοιραζονται μεταξυ urika και ποζε baikal σε θερμοκρασιες οπως ειπα με 15+ που ειχα αρκετα αιματα μεχρι -1 που ηταν ολα καλα. οι περισσοτεροι δε γνωριζετε οτι ριχνω μονο 9αρια και φυσιγγια που χρησ. ειναι το tordo λαμπρο το πορτοκαλι και τωρα τελευταια το saga το 32 για να εχω εναλλακτικη σε περιπτωση που χαλασει το tordo.υγρασια φετος δεν εχω συνανυησει πολλη αλλα και οταν βρηκα δεν ειχα θεμα εντονο
 
καλησπέρα στην παρεα. . αυριο θα βρισκομαι Αθηνα στο κεντρο μηπως ξερει να μου πει καποιος που θα βρω φυσίγγια εκει κοντα

Φίλε στο κέντρο ειναι ο Καλκαντζάκος στην οδο Αθηνάς 63 .Δίπλα απο το παλιό δημαρχείο στην πλατεία Κοτζιά.
Οι τιμές του είναι λίγο τσιμπημένες ,αλλά έχει πολύ πράμα.

https://www.google.gr/maps/place/Αθ...850e0d9aad6454d!8m2!3d37.9824441!4d23.7272876
 
Φίλε στο κέντρο ειναι ο Καλκαντζάκος στην οδο Αθηνάς 63 .Δίπλα απο το παλιό δημαρχείο στην πλατεία Κοτζιά.
Οι τιμές του είναι λίγο τσιμπημένες ,αλλά έχει πολύ πράμα.

https://www.google.gr/maps/place/Αθηνάς+63,+Αθήνα+105+52/@37.9813449,23.7238511,17.37z/data=!4m5!3m4!1s0x14a1bd2535cb10e3:0x8850e0d9aad6454d!8m2!3d37.9824441!4d23.7272876
ευχαριστω μητσαρα
 
navaro 32 kai 30 ειναι λές και έριχνα άσφαιρα. Ασε που ένα φράκαρε στη θαλάμη και δεν μπορούσα να ανοίξω το δίκαννο.Και πολλές αφλογιστίες με τα συγκεκριμένα του Κύργια, όταν με άλλες μαρκες δεν μου έχει κάνει ποτέ.
Δικαννο baikal mp27
 
νομιζω οτι ειχε δημοσοευσει ο τζιμης την διαφημιση κι ελεγε οτι εχει d20

Εννοούσα να δούμε όλα τα υλικά, να γίνουν οι μετρήσεις να δούμε γνκ αν έχει γίνει καλή δουλειά.

Μήπως λέει για το super kill ο Μανολιός;

Τα super kill προς το παρόν Μπιλ δεν με ενδιαφέρουν να μάθω τη συνταγή τους.
 
Σας διαβάζω εδώ και καιρό.......
Φέτος που έχει πουλιά, συνεχίζω τη περυσινή "συνταγή" να ρίχνω 28άρια.....
Το Vinci μου, παραγωγής 2010 έχει συγκεντρωτική τουφεκιά ακόμα και στο 4*, και άμα πάει πάνω στο πουλί και στα 20-25 μέτρα, το "ψήνει" στον αέρα.....φτάνει να είναι στον "κύκλο" των σκαγιών, έστω και στα άκρα του....
Θα παραμείνω εκεί......στη χαμηλότερη ανάκρουση και την αποτελεσματική τουφεκιά στα 28gr
 
λοιπον τσιχλαδες νεοτερα. οταν ειδα οτι θα βγει το tordo το πορτοκαλι με αλλη πυριτιδα κατι δεν μου αρεσε. σημερα επειδη ειμαι και περιεργος πηρα τηλ. στο μαγαζι που ψωνιζω και ρωτησα αν εφερε τα καινουργια γιατι θελω να τα δοκιμασω. ο ανιρωπος τα εχει φερει με τιμη 6,40 και μου ειπε οτι μιλησε με το ναυπλιωτη και τα εβγαλε ετσι γιατι του τελειωσε η gm3.γιατι λοιπον δεν το ανακοινωσε και λεει οτι τα εβγαλε επετειακα???? αυτο λοιπον σημαινει οτι του χρονου η θα τα δουμε με την καινουργια gm3 η οποια μεχρι τωρα δεν αρεσει σε κανενα ιταλο ιδιογομωτη η θα μεινουν με την d20.αρα το παλιο καλο tordo το αποχαιρεταμε. δεν λεω και το καινουργιο μπορει να ειναι καλο αλλα μ αυτα που κανει με το κιτρινο δεν ξερω. εγω παντως τ απογευμα θα τσιμπησω 2 κουτακια να τα δοκιμασω το σ/κ αν μπορεσω. σιγα σιγα ομως νομιζω οτι θα εγκαταλειψω το ελληνικο φυσιγγι και ας προσεχανε. αν μη τι αλλο απο σεβασμο προς τον καταναλωτη ο ναυπλιωτης θα επρεπε να μας πει την αληθεια
 
Υπάρχουν πολυ καλητερα Ευριπίδη αν ψάχνεισ σταθερότητα χρονο με τον χρονο
ηλια ευτυχως εχω βρει και το saga. μιας παντως και δεν δουλευω σημερα μιας και πηγα τ αυτοκινητο στο συνεργειο επειδη εχω τσιτωθει θα παω τ απογευμα μια βολτα με τη γρια ναριξω τα καινουργια αν βρω τσιχλες και να σφσξω και κανενα να βαλω φωτο
 
ηλια ευτυχως εχω βρει και το saga. μιας παντως και δεν δουλευω σημερα μιας και πηγα τ αυτοκινητο στο συνεργειο επειδη εχω τσιτωθει θα παω τ απογευμα μια βολτα με τη γρια ναριξω τα καινουργια αν βρω τσιχλες και να σφσξω και κανενα να βαλω φωτο
Και εγω με την γρια μου ξεκίνησα με την γρια μου θα κλεισω την σεζον μιασ και του χρονου θεου θελοντωσ θα την εχει ο πατέρας μου και εγω θα χρειαστο δευτερο οπλο για καβατζα οποτε η αγωρα ειναι μονοδρομοσ τωρα τι θα δουμε εχω καλεσ σκέψης
 
αργυρη σιγουρα θ αλλαξουνε κι αυτα.τεσπα οριστε το καινουργιο tordo γεμισμενο σε μπλε καλυκα nobel sport με καψουλι 686.δυστυχως δεν εχω ζυγαρια για να ζυγισω την πυριτιδα.για τον συγκεντρωτηρα θα μου πειτε εσεις τι ειναι
WhwJi1v.jpg

XnG76Jt.jpg

l5uDxvB.jpg
 
Διχρωμια στην D20? Το βυσμα μοιαζει με Gualandi ή Ελληνικο Giovanni
Διχρωμία δε νομίζω, μάλλον έτσι φαίνεται λόγω (κακού) φωτισμού στη φωτο ... Το βύσμα είναι Giovanni (κλασικά όπως στα περισσότερα Lambro τώρα τελευταία). Δεν είναι Gualandi !!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top