Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Απο απόδοση στις καιρικες μεταβολες;
Ψαψνω ενα 28γρ.νο 8 να ξεκινησω τα τρυγονια μεχρι τσιχλα το φλεβαρη..
Αξίζει λες;
Prima δεν ειχαν τα σπορτινγκ λαμπρο περυσι;;
αποστολη θα δοκιμαστει. οσο για το λαμπρο sporting περυσι ειχε as
 
Για το lambro tordo 30γρ ποια η γνώμη σας;Θέλω να το ρίξω με το δίκαννο.Το έχετε δοκιμάσει;Θα πήγαινα να τα πάρω σε λίγο.
μαλακο φυσιγγι ,για καλο καιρο ομως οχι οπως τωρα. επισης η φετινη παρτιδα ειναι @$%^@%^* οποτε θα σου ελεγα να κοιταξεις αλλου ..προσωπικη αποψη παντα!
 
μαλακο φυσιγγι ,για καλο καιρο ομως οχι οπως τωρα. επισης η φετινη παρτιδα ειναι @$%^@%^* οποτε θα σου ελεγα να κοιταξεις αλλου ..προσωπικη αποψη παντα!

Αποστόλη σ'ευχαριστώ πολύ,αλλά ήδη πήγα & τα πήρα.buy buy..Ευτυχώς δεν πήρα πολλά 3 κουτάκια μόνο.Τα πήρα στο Αιγάλεω στον Παρδαλάκη 6€.Τον άνθρωπο τον γνώρισα από κοντά,τις προηγούμενες φορές πηγαίναν άλλοι & μου έπαιρναν.Έχω να πω τα καλύτερα.Να φανταστεις για να μην περπατήσω μέχρι το μετρό με πήγε ο άνθρωπος με το αυτ/τό του!!!Πάντως έχει αρκετά φυσίγγια & σε καλύτερες τιμές από πολλούς άλλους.
Θα το συγκρίνω & με το 30άρι του Ζώτου & θα δω.Πάντως & του Ζώτου είναι πολύ καλά.
 
Απο απόδοση στις καιρικες μεταβολες;
Ψαψνω ενα 28γρ.νο 8 να ξεκινησω τα τρυγονια μεχρι τσιχλα το φλεβαρη..
Αξίζει λες;
Prima δεν ειχαν τα σπορτινγκ λαμπρο περυσι;;

αποστολη θα δοκιμαστει. οσο για το λαμπρο sporting περυσι ειχε as
Το Lambro sporting από παλιά είχε μπαρούτι Prima V και βύσμα GT (NSI), μέχρι πρόπερσι (το 2014 νομίζω, γιατί ... χάνω λίγο την αίσθηση του χρόνου :( ) ... οπότε το έκανε με μπαρούτι D20 (ή 206V, αυτές οι 2 δεν ξεχωρίζουν οπτικά) και βύσμα Giovanni. Έχω και από το πρώτο κι από το δεύτερο πολλές δοκιμές στον πίνακα, κι έχω ρίξει αρκετά σε σκοπευτήριο και κυνήγι, , και ήταν πολύ καλά, δεν μπορώ να πω ποιο από τα 2 ήταν καλύτερο. Πέρυσι όπως λέει κι ο Ευριπίδης, άλλαξε πάλι την πυρίτιδα σε AS, από αυτό νομίζω δεν έχω δοκιμές στον πίνακα, αλλά μερικά που έριξα σκοπευτήριο δεν κατάλαβα διαφορά από τα προηγούμενα, μου φάνηκε εξίσου καλό ...
Τώρα, τι έχει κάμει φέτος ... δεν έχω πάρει, και δεν γνωρίζω ... ... .xm.
 
αν μιλαμε για 28 θα πηγαινα στο prima της nsi κι ας λερωνει την καννη λιγο παραπανω. το due ειναι πολυ συγκεντρωτικο
Ευρυπιδη ισχυει ακριβως το αντιθετο...το due ανοιγει λιγο την κατανομη λογω piston skeet και εχει καλυτερη περιφερεια!
 
Καλος φιλος, και εξαιρετικος σκοπευτης, μου λεγε προχτες οτι τα NSI-UNO ειναι θανατος στο κυνηγι, ενω αντιθετα στο σκοπευτηριο δε λενε και τοσο πολλα πραματα, σε αντιθεση με τα DUE
Εγώ πάλι στο σκοπευτήριο, που τα έριχνα για όσο καιρό τα φέρνανε, πέρυσι από Μάρτη μέχρι Μάη νομίζω (δε θυμάμαι ακριβώς) ... τα πήγαινα πάρα πολύ καλά, μου αρέσανε και ήμουν πολύ ευχαριστημένος, το μόνο μείον ότι αφήνανε λίγη βρωμιά στις κάννες, αλλά δε με πολυαπασχολούσε αυτό, εξάλλου γενικά οι πυρίτιδες της οικογένειας prima - gm3 είναι λίγο ... βρωμιάρες !!! .yel.
 
Ευρυπιδη ισχυει ακριβως το αντιθετο...το due ανοιγει λιγο την κατανομη λογω piston skeet και εχει καλυτερη περιφερεια!
ηλια με το 4 αστρα του μαμα μπαικαλ βρηκα μια τσιχλα στα 20 μετρα με το due και οταν πηγα να την παρω ητανε κομματια. με το prima δεν το εχω αυτο
 
αν μιλαμε για 28 θα πηγαινα στο prima της nsi κι ας λερωνει την καννη λιγο παραπανω. το due ειναι πολυ συγκεντρωτικο
Παιδια φετος πηρα για πρωτη φορα 28gr ..τα saga συγκεκριμενα, πηγα για κυνηγι με ενα φιλαρακι που ειχε πλαγιοκανο(baikal) και του εδωσα και τα δυο κουτια να τα ριξει μιας και θεωρω για τσιχλα μονο καλα τα 32gr(μεγα λαθος!!!!)εμεινα με το στομα ανοιχτο ....δεν τον εχω ξαναδει να εχει τετοια επιτυχια και βολες στα ορια οχι μονο τις κοντινες...
 
Εριξε κανενας τα (επετειακα) τα tordo να μας πει γνωμες?καποιος φιλος σε ερωτηση μου πριν τα βγαλει στα καταστηματα μου ειπε πως με τη D-20 αν βαλουν καψυλιο 686 δεν θα ειναι καλα....και νομιζω οτι 686 εχουν βαλει....
 
Το Lambro sporting από παλιά είχε μπαρούτι Prima V και βύσμα GT (NSI), μέχρι πρόπερσι (το 2014 νομίζω, γιατί ... χάνω λίγο την αίσθηση του χρόνου :( ) ... οπότε το έκανε με μπαρούτι D20 (ή 206V, αυτές οι 2 δεν ξεχωρίζουν οπτικά) και βύσμα Giovanni. Έχω και από το πρώτο κι από το δεύτερο πολλές δοκιμές στον πίνακα, κι έχω ρίξει αρκετά σε σκοπευτήριο και κυνήγι, , και ήταν πολύ καλά, δεν μπορώ να πω ποιο από τα 2 ήταν καλύτερο. Πέρυσι όπως λέει κι ο Ευριπίδης, άλλαξε πάλι την πυρίτιδα σε AS, από αυτό νομίζω δεν έχω δοκιμές στον πίνακα, αλλά μερικά που έριξα σκοπευτήριο δεν κατάλαβα διαφορά από τα προηγούμενα, μου φάνηκε εξίσου καλό ...
Τώρα, τι έχει κάμει φέτος ... δεν έχω πάρει, και δεν γνωρίζω ... ... .xm.
Τα περσινά τα πηγαινε ταπα ο Ρώσος. Θα παρω τα νεα tordo που έχει παραπλησια μπαρουτι να δω πως πανε. Και μολις δω, θα πουλησω το δικαννο! .buy buy.
 
ηλια με το 4 αστρα του μαμα μπαικαλ βρηκα μια τσιχλα στα 20 μετρα με το due και οταν πηγα να την παρω ητανε κομματια. με το prima δεν το εχω αυτο
Ειναι σιγουρο αυτο που σου κεω ευρυπιδη!γκαραντι!την εβαλες στο κεντρο της ντουφεκιας...για αυτο!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top