Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
TORDO, CHEDDITE 32 gr τα εχει δοκιμασει κανεις...πηρα να τα δοκιμασω αλλα δεν εχω αποψη....
Πάρα πολύ καλό. Σε υγρασία μου έκανε λίγα νερά αλλά όχι τίποτα τραγικό. Γενικά μου φαίνεται πολύ ισορροπημένο φυσίγγι και σκέφτομαι για του χρόνου να πάρω κάποιες κ
ακρως θανατηφορο με λιγο προβληνα στην υγρασια και αρκετα μαλακο. παρα πολυ καλο φυσιγγι
Φυσιγγάρα!
 
Κάπως έτσι το σκέφτομαι κι εγώ.
Το 5* θα με περιορίσει πολύ...
Αναλογα που ειναι το καρτερι σου και σε τι αποσταση περνανε τα πουλια.
Αν ειναι οριακα για το 5αρι θα εχεις τραυματισμενα και μαλλον χαμενα.
Αν σου βγαινουν κοντα και ξαφνικα τοτε καλυτερα το 5αρη να σε βοηθα με το ανοιγμα.
Εγω εχω μονιμα το 4αρη και.εμαθα να ριχνω με αυτο στις αποστασεις που ειναι αποτελεσματικο.
Απο εκει και πανω δεν ειμαι εγω αποτελεσματικος!!!
Δοκιμασε και δες τις σε βολευει.
 
Το πρώτο στα 6,70€ και το δεύτερο στα 7,00€. Ψιλοακριβά για τα γραμμάριά τους αλλά αν είναι γρήγορο θα ήθελα να το δοκιμάσω. Απλά δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει κάτι και δε λένε.

Το Sporting νομιζω δεν εχει αλλαγες απο τοτε που το εριξα
 
Lambro tordo 32 επετειακο.
7 βαθμοι περίπου και κανονικη υγρασία.
Βαρυ σε ανακρουση και κροτο. Μετα απο πολλα φυσιγγια κουραζει. Λιγο αργο μου φάνηκε, ισως επειδη εριχνα 28αρια ολη τη σεζον. Θα ριξω και αλλα να βγαλω ασφαλες συμπερασμα. Σε πρωτη φαση, ουτε κρυο ουτε ζεστη.
Δικαννο baikal mp 27.
 
Lambro tordo 32 επετειακο.
7 βαθμοι περίπου και κανονικη υγρασία.
Βαρυ σε ανακρουση και κροτο. Μετα απο πολλα φυσιγγια κουραζει. Λιγο αργο μου φάνηκε, ισως επειδη εριχνα 28αρια ολη τη σεζον. Θα ριξω και αλλα να βγαλω ασφαλες συμπερασμα. Σε πρωτη φαση, ουτε κρυο ουτε ζεστη.
Δικαννο baikal mp 27.
Οσους εχω ακουσει να μιλανε για αυτο το επετειακο lambro tordo το πρωτο πραγμα που θα πουν ειναι πως τους φενεται αργο...εγω δεν το εχω ριξει ακομη αλλα για να το λενε οι περισσοτεροι κατι γινεται!!!
 
Οσους εχω ακουσει να μιλανε για αυτο το επετειακο lambro tordo το πρωτο πραγμα που θα πουν ειναι πως τους φενεται αργο...εγω δεν το εχω ριξει ακομη αλλα για να το λενε οι περισσοτεροι κατι γινεται!!!
Απεφυγα να το αναφερω πριν, αλλα μιας και το λες, μου φανηκε πιο αργο και απο το A1 speciale.
Εριξα σε εναν απομακρυνομενο λοξα κοτσυφα σαν ορτυκι, και εκανε "πολυ" ωρα να παει η τουφεκια στα κεδρα. Το 28αρι παει μπαμ-φραστ ;)
 
Lambro tordo 32 επετειακο.
7 βαθμοι περίπου και κανονικη υγρασία.
Βαρυ σε ανακρουση και κροτο. Μετα απο πολλα φυσιγγια κουραζει. Λιγο αργο μου φάνηκε, ισως επειδη εριχνα 28αρια ολη τη σεζον. Θα ριξω και αλλα να βγαλω ασφαλες συμπερασμα. Σε πρωτη φαση, ουτε κρυο ουτε ζεστη.
Δικαννο baikal mp 27.
Συμφωνώ! Τα έριξα σήμερα με ψιλόβροχο τα πουλιά με αίμα! Αλλά με το πρώτο σμπαρο την άκουσα από τον κρότο καμία σχέση με τα πορτοκαλί!
 
Καλησπερες!Γνωρίζει κανεις τιμη των navaro 30 στον παρδαλακη?
Γιατι το ψαχνεις κωστα συνεχεια για φυσιγγακια;αμα δεν ριχνεις οπου τις βλεπεις και ριχνεις σωστα φυσιγγια βαλε 1€ ακομα παρε gorilla red 32 και ησυχασες απο φυσιγγι.δοκιμασε το και θα με θυμιθεις!ο αλεξης δεν τα εχει τα συγκεκριμενα!
 
Καλησπερες!Γνωρίζει κανεις τιμη των navaro 30 στον παρδαλακη?
5,90 έχει στο armania στην Κύμης και στο specialforces στον Πειραιά. Μενίδι δρ ρωτάω καν γιατί είναι φαρμακεία. Δεν ξέρω το μαγαζί στα σίδερα στη ζωφρια αν τα φέρνει...
 
Γιατι το ψαχνεις κωστα συνεχεια για φυσιγγακια;αμα δεν ριχνεις οπου τις βλεπεις και ριχνεις σωστα φυσιγγια βαλε 1€ ακομα παρε gorilla red 32 και ησυχασες απο φυσιγγι.δοκιμασε το και θα με θυμιθεις!ο αλεξης δεν τα εχει τα συγκεκριμενα!
Γιατι πολυ απλα ψαχνω να βρω κατι που να αντικαταστησει το euromix.Και με τα περισσοτερα που εχω δοκιμασει δεν μ εχει κατσει καποιο τελεια.Και δεν αναφερομαι στις καιρικες συνθηκες αλλα στο τροπο που κυνηγω και κατ επεκταση σκοπεύω.Στο κατω κατω αν δεν ψαχνομασταν δεν θα υπηρχε και λογος υπαρξης του topic.
Επισης δεν υποστηριζω την αποψη του 1 ευρω παραπανω γιατι δεν ισχυει παντα οτι το ακριβο ειναι και καλο.Παντα ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ αποψη.
 
Γιατι πολυ απλα ψαχνω να βρω κατι που να αντικαταστησει το euromix.Και με τα περισσοτερα που εχω δοκιμασει δεν μ εχει κατσει καποιο τελεια.Και δεν αναφερομαι στις καιρικες συνθηκες αλλα στο τροπο που κυνηγω και κατ επεκταση σκοπεύω.Στο κατω κατω αν δεν ψαχνομασταν δεν θα υπηρχε και λογος υπαρξης του topic.
Επισης δεν υποστηριζω την αποψη του 1 ευρω παραπανω γιατι δεν ισχυει παντα οτι το ακριβο ειναι και καλο.Παντα ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ αποψη.
Δώσε μία ευκαιρία στα navaro 30gr,εγώ πρώτη φορά τα κυνήγησα και ενθουσιάστηκα και σε προχθεσινό απογευματινό και σήμερα το πρωί με αρκετή υγρασία και στη συνέχεια με ζέστη.
 
Δώσε μία ευκαιρία στα navaro 30gr,εγώ πρώτη φορά τα κυνήγησα και ενθουσιάστηκα και σε προχθεσινό απογευματινό και σήμερα το πρωί με αρκετή υγρασία και στη συνέχεια με ζέστη.
Εννοειτε οτι θα τα δοκιμασω γι αυτο ρωταω αλλωστε πληροφοριες
 
Γιατι πολυ απλα ψαχνω να βρω κατι που να αντικαταστησει το euromix.Και με τα περισσοτερα που εχω δοκιμασει δεν μ εχει κατσει καποιο τελεια.Και δεν αναφερομαι στις καιρικες συνθηκες αλλα στο τροπο που κυνηγω και κατ επεκταση σκοπεύω.Στο κατω κατω αν δεν ψαχνομασταν δεν θα υπηρχε και λογος υπαρξης του topic.
Επισης δεν υποστηριζω την αποψη του 1 ευρω παραπανω γιατι δεν ισχυει παντα οτι το ακριβο ειναι και καλο.Παντα ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ αποψη.
Για το συγκεκριμενο κωστα το 1€ παραπανω αξιζει...δεν πως επειδη καποιο ειναι ακριβο ειναι και καλο...μην αρπαζεσαι!επειδη ξερω πως δεν εισαι καψοφυσιγγης σε προετρεψα σε αυτο το φυσιγγι,σορρυ κιολας!
 
Για το συγκεκριμενο κωστα το 1€ παραπανω αξιζει...δεν πως επειδη καποιο ειναι ακριβο ειναι και καλο...μην αρπαζεσαι!επειδη ξερω πως δεν εισαι καψοφυσιγγης σε προετρεψα σε αυτο το φυσιγγι,σορρυ κιολας!
Οχι ρε λιακο προς θεου δεν αρπαζομαι!απλα ο γραπτος λογος δεν εχει υφος και σ φανηκε!θα δω πως θα πανε τα navaro και μιλαμε για αυτο που μ ελεγες για σαλαμινα
 
Οχι ρε λιακο προς θεου δεν αρπαζομαι!απλα ο γραπτος λογος δεν εχει υφος και σ φανηκε!θα δω πως θα πανε τα navaro και μιλαμε για αυτο που μ ελεγες για σαλαμινα
Ξερω εγω ρε φιλε!για καλο σου το ειπα,μην βγω και μπλεγμενος!εγω παντως με το ναβαρρο το 32 που μου ειχαν συστησει να ριξω δεν ταιριαξα καθολου!τα τελευταια τσιχλοκυνηγα που θα κανω με τα gorilla θα ριξω.μπορει να εχω και λιγα mb32 ακομα που και με αυτα δεν εχω κανενα προβλημα!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top