Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Περίεργο παντως ! Για πες Τάσο καμια καλη επιλογή για περπατητό με το δικανάκι
Νίκο στο περπατητο με το πλάγιο(που ειναι απο τα αγαπημένα μου κυνήγια) ρίχνω ότι βρω απο 30-32γρ ν9 και πότε δεν είχα κάποιο θέμα..
Δεν μπορώ να προτείνω κατι συγκεκριμένο γιατι όπως έχεις καταλάβει ρίχνω λίγο απο ολα.buy buy.
Καλύτερα να μην σου γράψω ποιες μάρκες με έχουν ικανοποιήσει γιατι θα γεμίσω όλη την σελιδα.sarcastic.
Παντως η περσινή μου έκπληξη ήταν το lambro tordo 32 γρ..πολύ το ευχαριστηθηκα.
Δοκίμασε κ το lambro tordo 30gr 600bar πίεση(ιδανικό για δίκαννα κ οχι μόνο)που ακούω καλά λόγια τόσο απο τα παιδιά εδω όσο κ από φίλους εδω περα.Μαλιστα πέρσι που το έφεραν δυο κυνηγομαγαζα εδω,δεν έμεινε τίποτα στα ράφια.
Έμενα μου την γλίτωσε πέρσι..Αλλα φέτος...hunter.1.shoot.
 
Last edited:
Καλησπερα σας , μου έφερε μολις ο αδερφός μου να δοκιμάσω κατι φυσιγγια στο δίκανο, nsi gm3 fast εννιάρακι αλλα πανω ο κάλυκας λεει max 1050 ! Τι 32 αρι κανόνι ειναι αυτο ? θα κουδουνίσω ? το ξέρετε ?
Γνώμη μου, τα συγκεκριμένα κράτησε τα και ρίχτα το χειμώνα με κρύο-παγωνιά, εκεί πιστευω βρίσκονται στο στοιχειο τους.
Αυτή την εποχή δοκίμασε κάτι μαλακότερο στα 30-32 γρ.
Θα σου πρότεινα στα μπασίματα να δοκιμάσεις και φυσίγγια τύπου SPORTING
εγώ που τα δοκίμασα πέρσι τον Οκτώβρη ''κόλλησα'' και τα έριχνα όλο το χρόνο. Για περπατητό βέβαια, θέλουν ανοιχτό τσοκ γιατί είναι αρκετά συγκεντρωτικα;)
 
άριστες εντυπώσεις σήμερα για τα oscar 28 gr sporting .well done.
Ωραια Μάκη γιατί τα φερνει ενα κατάστημα στη Βόρεια Κέρκυρα και εχω ριξει 4-5 κουτιά στο Sporting. μετο 725 με άριστα αποτελεσματα απο άποψη λακτισματος και κατανομών. Θα τα δοκιμασω φέτος.
 
τα sporting γενικα εχουν σφιχτες κατανομες που ενδικνηται για μπασιματα αλλα δεν ειναι ολα καλα εαν δεν τα εχεται δοκιμασει κρατατε και δευτερη επιλογη μαζι
 
Είναι πιο χειμωνιάτικα
οι πελάτες του στο Μαρούσι τα προτιμούν για την τσίχλα πολυ
Περυσι είχα πάρει τα άσπρα 31γρ και δεν με ενθουσιασαν. Τα καφέ πάλι για φασσα ο πατέρας μου τα καταευχαριστηθηκε.
9αρια δεν είχε την ημέρα εκείνη 8αρια
αλλά σίγουρα θα έχει γεμίσει
Όταν πας στο μαγαζί ακούς τη μηχανή ασταμάτητα πάνω και τα παιδιά σου μιλάνε και παράλληλα γεμίζουν κουτιά!
 
Μιας κ μιλαμε για το Oscar sporting, στα 35 μετρα με το 725 κ τσοκ demi... Πιστευω οτι με το συγκεντρωτηρα που εχει (Θωδη) θα πηγαινει κ ακομα καλυτερα σε στενους αυλους... ;)

.what. .what. .what.
Στα 35 μέτρα με demi; Σαν έργο τέχνης μου φαίνεται! .well done. :)
 
Εμένα πάλι, γνωστός περίεργος, αυτή η απεικόνιση με μπερδεύει. .xm.
Κανονικά στο μέγεθος της φωτογραφίας όπως αυτή φαίνεται, θα έπρεπε να είναι πολύ δυσδιάκριτα τα αποτυπώματα των σκαγιών σε ν.8, εώς αόρατα.
Αυτό που βλέπω εγώ, αν το μεγεθύνουμε στην πραγματική διάσταση του χαρτιού και ανάλογα μεγεθυνθούν και τα αποτυπώματα, θα πρέπει να μιλάμε για μια τουφεκιά super magnum με 00... .asking.
Δεν ξέρω αν με πιάνετε ....fff.
Αρίστο μην με παρεξηγείς, είναι πολύ όμορφο αλλά δεν συμφωνείς ότι είναι και λίγο "παραπλανητικό"; :)
 
Εμένα πάλι, γνωστός περίεργος, αυτή η απεικόνιση με μπερδεύει. .xm.
Κανονικά στο μέγεθος της φωτογραφίας όπως αυτή φαίνεται, θα έπρεπε να είναι πολύ δυσδιάκριτα τα αποτυπώματα των σκαγιών σε ν.8, εώς αόρατα.
Αυτό που βλέπω εγώ, αν το μεγεθύνουμε στην πραγματική διάσταση του χαρτιού και ανάλογα μεγεθυνθούν και τα αποτυπώματα, θα πρέπει να μιλάμε για μια τουφεκιά super magnum με 00... .asking.
Δεν ξέρω αν με πιάνετε ....fff.
Αρίστο μην με παρεξηγείς, είναι πολύ όμορφο αλλά δεν συμφωνείς ότι είναι και λίγο "παραπλανητικό"; :)

Γιώργο ίσως η φωτό να είναι σε μεγέθυνση και ο κύκλος στην πραγματικότητα να είναι πολύ πιο από όσο φαίνεται και κατά συνέπεια και τα αποτυπώματα από τα σκάγια. Αν μιλάμε για κύκλο στο μέγεθος μιας φάσσας ή τρυγονιού, για μένα η τουφεκιά είναι άψογη για 35 μέτρα με demi... ;)

Λεπτομέρειες από τον Άρη... :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top