Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Έχω αρχίσει να πιστεύω πως δεν είναι θέμα συγκέντρωσης αλλά ταχυτήτων. Το 7-8 πρέπει να είναι πολύ γρηγορότερο από τα άλλα δύο και μάλλον φεύγω μπροστά.
Σε 7-8 δεν τα εχω ριξει ποτε, αλλα αυτο το "πολυ γρηγοροτερο" με βαζει σε πειρασμο να τα δοκιμασω που ειμαι κ λιγο...νευρικος... .my man. Το 9-10 ειναι πολυ slow-motion για μενα... .yelling.
 
Καλησπερα εχει ριξει κανεις τα mezzo 30-32gr τα lambro ειναι καλα για τσιχλες καρτερι.Τη τιμη παιζουν;Ευχαριστω
 
Tα ειδαμε χτες στον πινακα τα Mezzo. Ωραια τουφεκια, ο Eυριπιδης που τα πηρε, ισως το δει και σου πει εντυπωσεις.
 
Tα ειδαμε χτες στον πινακα τα Mezzo. Ωραια τουφεκια, ο Eυριπιδης που τα πηρε, ισως το δει και σου πει εντυπωσεις.
Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση βικτωρ ξερεις ισως τη τιμη παιζουν;
 
Πριν λίγες μέρες μου είπε πολύ καλά λόγια και για τα δύο φίλος, το είχα γράψει και στις "τσίχλες".
 
Αγαπώ θείο Μάικ, εμπιστεύομαι θείο Μάικ :) .well done.


Εκείνο που με ''χαλάει'' με τα φυσίγγια SPORTING ρε παιδιά, είναι ότι τα περισσότερα τα γεμίζουν αποκλειστικά για το άθλημα του Sporting σε Νο 8, πέρσι που τα έψαξα και σε Νο 9 για περπατητό δε βρήκα...
 
Καλησπερα εχει ριξει κανεις τα mezzo 30-32gr τα lambro ειναι καλα για τσιχλες καρτερι.Τη τιμη παιζουν;Ευχαριστω
μεχρι τα 35 μετρα σε καλυπτουν απολυτα.πιστεψε με ειναι φωτια και λαυρα.εδω το 8/9 32 γρ. 6,30 και το 9 1/2 10 30 γρ. 6.00 ευρα.ελπιζω να σε καλυψα
 
Εκείνο που με ''χαλάει'' με τα φυσίγγια SPORTING ρε παιδιά, είναι ότι τα περισσότερα τα γεμίζουν αποκλειστικά για το άθλημα του Sporting σε Νο 8, πέρσι που τα έψαξα και σε Νο 9 για περπατητό δε βρήκα...
Ο Ζωχιος βγαζει το sporting (γαλάζιο) και σε 9αρι. ;)
 
Αυτή η παραφωνία μόνο με το 7-8 κρατάει χρόνια, επειδή όμως το 80% του κυνηγιού της τσίχλας το κάνω περπατητό, δεν τα πολυαγοράζω. Όταν όμως τα παίρνω, έχω πρόβλημα, στα άλλα δύο ζωγραφίζω. Έχω αρχίσει να πιστεύω πως δεν είναι θέμα συγκέντρωσης αλλά ταχυτήτων. Το 7-8 πρέπει να είναι πολύ γρηγορότερο από τα άλλα δύο και μάλλον φεύγω μπροστά.

Στο 7/8 εχω και εγω υποψιες οτι προκειται για διαφορετικο φυσιγγι απο το 8/9 και το 9/10. Θελω να κανω μια εγχειρηση σε ενα για τωρα που θα κατεβω για να το διαπιστωσω. Ισως επειδη εχει τη μικροτερη καταναλωση να υπαρχει ακομη υλικο απο παλιες παρτιδες στην αγορα απο τοτε που τα γεμιζε με PRIMA.
 
Το 7-8 πρέπει να είναι πολύ γρηγορότερο από τα άλλα δύο και μάλλον φεύγω μπροστά.

τιποτα από τα δυο , είναι θεμα καθαρα ψυχολογιας , το βαζεις στην θαλαμη και εχεις ηδη αστοχησει με το μυαλο σου
Είναι πολύ πιθανόν αλλά πίστεψε με, μετά από τόσα χρόνια στο κουρμπέτι, έχω αναπτύξει τους μηχανισμούς εκείνους που κάνουν reset στην ψυχολογία κατά ένα αξιόλογο ποσοστό όσον αφορά την σκόπευση. Ειδικά πριν μιλήσω για ένα φυσίγγι περιμένω αρκετά έως πολύ μαζεύοντας εμπειρίες από διαφορετικές ώρες, μέρες, εποχές, κτλ κτλ. Γι' αυτό και τα φυσίγγια που έχω αμφισβητήσει όλα αυτά τα χρόνια είναι μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού. Ακόμα και αυτά όμως, δεν τα μαυρίζω, απλά λέω ότι δεν ταιριάζουν σε μένα.

Στο 7/8 εχω και εγω υποψιες οτι προκειται για διαφορετικο φυσιγγι απο το 8/9 και το 9/10. Θελω να κανω μια εγχειρηση σε ενα για τωρα που θα κατεβω για να το διαπιστωσω.

Και όμως Παύλο φαίνονται πανομοιότυπα .xm.
Ίσως τώρα που είδα ότι είναι ίδια, να αρχίσουν να πηγαίνουν καλύτερα και να έχει δίκιο ο Δημήτρης.

 
και το 9-10 σε τσιχλες πολη καλο απλα εγω νομιζω οτι ειναι απο εδω και περα αυτα τα φυσιγγια το καλοκαιρι δεν δουλευουν και τοσο καλα
 
μιας και ήμουν κέντρο για δουλειά,πέρασα από καλκαντζάκο και πήρα τα mezzo

είχα την εντύπωση πώς τα σκάγια στο 30γρ ήταν 9 & 10 και όχι 9 1/2 & 10 , ψύλλου πήδημα αλλά κουβέντα να κάνουμε


20151020_124330_zpsqfhmtlk2.jpg
 
Γιωργο, αν θα υπαρχει αλλαγη στη συμπεριφορα των 7-8 euromix σε σχεση με τα υπολοιπα νουμερα θα ειναι λογω διαφορετικης ποσοτητας πυριτιδας... Τα υπολοιπα υλικα το πιθανοτερο ειναι να ειναι ιδια... Θα παρω κανα κουτακι να τα δω...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top