Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κώστα τα δοκίμασα και εγώ φέτος. Εχω ρίξει 8 κουτιά. Σε ένα κυνήγι την προηγούμενη βδομάδα με πολύ υγρασία εκλασαν όμως. Οποτε επιστροφή στα γνωστά μου B&P MB32
Ενταξει λογικο να τα φτυσει με πολυ υγρασια!αλλα ειναι αξιολογο φυσιγγι και για τους περισσοτερους καιρους.Εγω περυσι που το χρησιμοποιησα με αφησε ικανοποιημένο.
 
Ωραιο φυσιγγακι κ στον πινακα κ λιγο στο κυνηγι ειναι τα Mezzo... Στο κυνηγι εχω ριξει τα 28αρια κ τα 30αρια σε μπακατσινι, λιγο τσιχλα αλλα κ σε μπεκατσα κ ηταν πολυ καλα... Θα ηταν ωραια κ στο περπατητο πιστευω...
Από μολυβδώσεις στην κάννη, Άρι?
Κάποια φυσίγγια με πλαστική μισόταπα που είχα δοκιμάσεις παλαιότερα μου ''βρόμιζαν'' την κάννη περισσότερο από ''μαλλινόταπα'' φυσίγγια, βέβαια παίζει ρόλο και η ποιότητα των σκαγιών...
 
Κώστα τα δοκίμασα και εγώ φέτος. Εχω ρίξει 8 κουτιά. Σε ένα κυνήγι την προηγούμενη βδομάδα με πολύ υγρασία εκλασαν όμως. Οποτε επιστροφή στα γνωστά μου B&P MB32
Τα GM3 fast ειναι τα αγαπημένα τσιχλοφυσιγγα του κολλητού μου στο κυνηγι. Τα ρίχνει με Beretta 18.3 άυλο. Αποδιδει πολυ καλα σε πολλές καιρικές συνθηκες, οι πιο ιδανικές συνθηκες γιαυτο ειναι οι κρύες και ξέρες μέρες. Αποδιδει και στη λίγη υγρασια και κόβει τελείως σε ομίχλες και πολυ υψηλές υγρασίας.
 
Από μολυβδώσεις στην κάννη, Άρι?
Σπυρο προχθες που καθαρισα τις καννες κ στα δυο οπλα, εγιναν γυαλι χωρις κανενα ιδιαιτερο καθαριστικο οποτε μαλλον δεν τιθεται ιδιαιτερο θεμα...
Ευρυπιδη εριξα με το δικανο 3-4 Mezzo 32 προχθες κ μια τσιχλα κ ενας κοτσυφας μαδηθηκαν στον αερα με 3 αστρα, καμια 30αρια μετρα χωρις αιματα... Θα τα δω κ παλι κ θα σου πω...
Εμενα ρε παιδια τον τελευταιο χρονο τα Nsi μου φαινονται λιγο "πατημενα" για τα γουστα μου...
 
Σπυρο προχθες που καθαρισα τις καννες κ στα δυο οπλα, εγιναν γυαλι χωρις κανενα ιδιαιτερο καθαριστικο οποτε μαλλον δεν τιθεται ιδιαιτερο θεμα...
Ευρυπιδη εριξα με το δικανο 3-4 Mezzo 32 προχθες κ μια τσιχλα κ ενας κοτσυφας μαδηθηκαν στον αερα με 3 αστρα, καμια 30αρια μετρα χωρις αιματα... Θα τα δω κ παλι κ θα σου πω...
Εμενα ρε παιδια τον τελευταιο χρονο τα Nsi μου φαινονται λιγο "πατημενα" για τα γουστα μου...
Όταν λες μαδηθηκαν τι εννοείς ακριβώς Αρι;
Τα NSI ανέκαθεν ήταν πατημένα και βροντερα, ακόμα και τα σκοπευτικα.
 
DdjheU9.jpg
τασο τασο εισαι εδω??ακουω.my man.
 
Πρώτη φορά το βλέπω...congrats..congrats..congrats.
Όντως δύσκολο....what..what..what.
Πεταμένο το βρήκες?
Μάλλον σε νησί πρέπει να γεμίζεται αν κρίνω από την φωτο..
.
τα δουλευει ενας φιλος κ μελος του φορουμ....χθες κυνηγησαμε μαζι....οσο ζεις μαθαινεις...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top