Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν ξέρω ρε Γιώργο,ίσως φταίει κ το μέρος. Τα δουλέυω πολλά χρόνια αλλά τις δύο τελευταίες Κυριακές...σκατά
Δεν τα αλλάζω όμως,θα επιμείνω,το έχω μάθει πολύ καλά αυτό το φυσίγγι,απλά θα στο ίδιο μέρος θα έχω κ δέυτερα.
 
ακουσα απο φιλο σημερα κατι που μου φανηκε πολυ Myth :-) υπαρχει περιπτωση καποια φυσιγγια της B&P να γεμιζονται Ελλαδα απο τον Μαυρουλη ?
 
δεν ξερω βρε παιδια κ εμενα μ φανηκε καπως , απλα το ατομο αυτο ειναι εμπορος κυνηγετικων (δεν φερνει ομως B&P)
 
ακουσα απο φιλο σημερα κατι που μου φανηκε πολυ Myth :) υπαρχει περιπτωση καποια φυσιγγια της B&P να γεμιζονται Ελλαδα απο τον Μαυρουλη ?

Δεν θα ηταν εκπληξη για μενα, F2 classic και ΜΒ classic πωλουντε κατα πολυ φθηνοτερα απο οτι στην Ιταλια ενω το ΝΙΚΕ πολυ ακριβοτερα. Ο Μαυρουλης δεν εισαγει τα Β&P στην Ελλαδα η κανω λαθος?
 
Δεν θα ηταν εκπληξη για μενα, F2 classic και ΜΒ classic πωλουντε κατα πολυ φθηνοτερα απο οτι στην Ιταλια ενω το ΝΙΚΕ πολυ ακριβοτερα. Ο Μαυρουλης δεν εισαγει τα Β&P στην Ελλαδα η κανω λαθος?
Ο Μαυρούλης, δεν κάνεις λάθος.
 
Ναι Παυλο σωστα, τωρα τα φτιαχνει αυτος ή εχουν τη συνταγη και τα υλικα και τα φτιαχνει καποια αλλη βιοτεχνια
 
Πάντως ένα κουτί F2 34gr που πήρα φέτος ''made in Italy'' έγραφε επάνω και είχε και της σφραγίδες της Ιταλικής τράπεζας δοκιμών αλλά και σφραγίδα δόκιμων της B&P.
Πέταξα το κουτί ρε γαμώτο, αλλιώς θα τσέκαρα και το barcode.
Αν πάντως το κουτί έχεις όλες αυτές τις σημάνσεις και παρόλα αυτά γεμίζονται Ελλάδα, μιλάμε για χοντρή απάτη...
 
Ναι Παυλο σωστα, τωρα τα φτιαχνει αυτος ή εχουν τη συνταγη και τα υλικα και τα φτιαχνει καποια αλλη βιοτεχνια

Μαλλον συνταγη Τολι και τα φτειαχνει αλλος, ο οποιος για μενα πρεπει να ειναι καποιος απο τους επωνυμους με βλητικο σταθμο και καλο ελεγχο ποιοτητας. Τετοια custom manufacturing deals υπαρχουν αρκετα στο χωρο, το τελικο προιον ομως πρεπει να το ελεγχει η Β&P με συγκεκριμενο αριθμο δειγματων πριν το final release. Αν γινονται ολα ετσι ειμαι ΟΚ, αν δω αποκλισεις μεγαλες τα επομενα χρονια θα ειμαι απο τους πρωτους που θα γκρινιαξει στη Β&P καθως τα φυσιγγια τους τα εχω πολυ ψηλα στις προτιμησεις μου.
 
Παιδιά απλά είπα τι άκουσα κ εμένα μ φαίνεται άρβυλά. Δεν νομίζω πάντως να έκαναν πουστια. Τώρα όσο αφορά το θέμα τιμής που λεει Παύλος ίσως έχει κάποιο point αλλά δεν ξέρουμε κ τι τιμές παίζουν τα υπόλοιπα φύσιγγα στην Ιταλία. Μπορεί κ τα NSI cheddite κλπ να είναι ποιο φθηνά εδω για εμπορικού λόγους αλλιώς δεν θα τα αγοραζε κανείς
 
Όντως Παύλο τα Β&Ρ είναι πολύ ποιο ακριβά τα NSI ιδια ή κ λίγο ποιο φθηνά. Ποιος ξέρει τι πεζει ... Περίεργο πάντως γιατί αν βάλεις τα μεταφορικά, φορους κ όλα τα κέρδη του αντιπροσωπου κ εμπορων ... Εεε βγαινουν πολύ φθηνά ρε παιδιά σαν αρχικη τιμή. Δλδ αν το ΜΒ32 έχει €6,5 στα φθηνά μαγαζιά εδώ ...
πόσο βγαίνει από το εργοστάσιο €3 ??
Δλδ ο Ιταλός έμπορας βγάζει €6-7 στο κουτί;;;;; χλωμό το βλεπω.
 
Τα Α διαλογής μένουν Ιταλία και τα Β διαλογής πάνε Ελλάδα γι αυτο είναι φθηνά εδώ?.xm.
Ευτυχώς που δεν υπάρχουν κινέζικα φυσίγγια η μπαρουτες:D
 
Όντως Παύλο τα Β&Ρ είναι πολύ ποιο ακριβά τα NSI ιδια ή κ λίγο ποιο φθηνά. Ποιος ξέρει τι πεζει ... Περίεργο πάντως γιατί αν βάλεις τα μεταφορικά, φορους κ όλα τα κέρδη του αντιπροσωπου κ εμπορων ... Εεε βγαινουν πολύ φθηνά ρε παιδιά σαν αρχικη τιμή. Δλδ αν το ΜΒ32 έχει €6,5 στα φθηνά μαγαζιά εδώ ...
πόσο βγαίνει από το εργοστάσιο €3 ??
Δλδ ο Ιταλός έμπορας βγάζει €6-7 στο κουτί;;;;; χλωμό το βλεπω.

Ο κακος χαμος στην Ιταλια με την καλη εννοια γινεται στις τιμες των φυσιγγιων που προωθουν οι μεγαλοι μαγαζατορες οπως η DIMAR. Ενδεικτικα, ROYAL F2 36 g, 6.75, Semi magnum 42 gr 8.25, S4 34 gr 5.63. Καθε συγκριση με μας σε κανει και τρελλαινεσαι.
 
Τα Α διαλογής μένουν Ιταλία και τα Β διαλογής πάνε Ελλάδα γι αυτο είναι φθηνά εδώ?.xm.
Ευτυχώς που δεν υπάρχουν κινέζικα φυσίγγια η μπαρουτες:D
Ριχνω χρονια Β&P και δυσκολευομαι να το πιστεψω, Η ποιοτητα τους αψογη, δεν ειχα ποτε την αισθηση οτι εριχνα Β διαλογης.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top