Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Όταν δεν εχεις την ικανοτητα να ριχνεις σε αυτές της αποστασεις ( και όχι από θεμα ματιων ) Είναι σεβασμος προς το θήραμα.
 
Λογικο leo για την σκοπευτικη σου ικανοτητα, η δικες μου δεν το επιτρεπουν να το κανω αυτό. Παντος το DVD σου δεν το ξεχνω πολυ καλος συμβουλος.
ΔΕΝ είναι έτσι! Έχεις φτιάξει το κοντάκι στα μέτρα σου; Έχεις πάει σκοπευτήριο να παρακολουθήσεις καλούς σκοπευτές, να προβληματιστείς και να πειραματιστείς έστω και μόνος σου; Έχεις κάνει κάποιο μάθημα σκοποβολής; (παρακαλώ να μην παρεξηγηθεί το τελευταίο).

Έχεις εξαντλήσει τα περιθώρια να βελτιωθείς ή έχεις αποδεχτεί ότι απλά "δεν το έχεις";

Κατά την γνώμη μου κανείς δεν ξέρει τις πραγματικές του ικανότητες γιατί πολύ απλά οι περισσότεροι τις ψάχνουν με λάθος τρόπο.

Σόρρυ για το .off topic.. Αν είναι απαραίτητο ας μεταφερθεί.
 
Μαγκες μια ερωτηση
Αγορασα σημερα 3 κουτια ARISTON 9 νουμερο δεν ειχε EYROMIX ειχαν τελειωσει
Δεν τα εχω ξανα δοκιμασει ρε παιδια και φοβαμαι θα φαω φολα στις τσιχλες .buy buy.
Ποιο πολυ κανω περπατητο μονο το πρωι λιγο καρτερακι για τις μαυρες και κυνηγαω με beretta 302 με 4 τσοκ .hunter.1
Τα φωτα σας ;)
 
Μαγκες μια ερωτηση
Αγορασα σημερα 3 κουτια ARISTON 9 νουμερο δεν ειχε EYROMIX ειχαν τελειωσει
Δεν τα εχω ξανα δοκιμασει ρε παιδια και φοβαμαι θα φαω φολα στις τσιχλες .buy buy.
Ποιο πολυ κανω περπατητο μονο το πρωι λιγο καρτερακι για τις μαυρες και κυνηγαω με beretta 302 με 4 τσοκ .hunter.1
Τα φωτα σας ;)
Καλά φυσίγγια, παλιά τα έριχνε πολύ ο πατέρας μου.
Επειδή μάλλον θα ξανακατέβω τον Φλεβάρη μετά την εξεταστική στο χωριό, πήρα 2 κουτιά από εδώ πάνω ένα Euromix 8-9 και ένα Lambro Tordo 30 Νο8... Τιμές..... 7 ευρώ και 6,4 αντίστοιχα... τέτοιο φαρμακείο δεν έχω ξαναδεί στην ζωή μου όπως εδώ πάνω... ας όψεται ότι και κάτω στο χωριό έχουν κλείσει όλα τα μαγαζιά και για φυσίγγια πρέπει να κάψεις τουλάχιστον 5-10 ευρώ για να πας Χαλκίδα ή Ερέτρια και να ψωνίσεις (άρα μου έρχεται μία η άλλη)
 
ΔΕΝ είναι έτσι! Έχεις φτιάξει το κοντάκι στα μέτρα σου; Έχεις πάει σκοπευτήριο να παρακολουθήσεις καλούς σκοπευτές, να προβληματιστείς και να πειραματιστείς έστω και μόνος σου; Έχεις κάνει κάποιο μάθημα σκοποβολής; (παρακαλώ να μην παρεξηγηθεί το τελευταίο).

Έχεις εξαντλήσει τα περιθώρια να βελτιωθείς ή έχεις αποδεχτεί ότι απλά "δεν το έχεις";

Κατά την γνώμη μου κανείς δεν ξέρει τις πραγματικές του ικανότητες γιατί πολύ απλά οι περισσότεροι τις ψάχνουν με λάθος τρόπο.

Σόρρυ για το .off topic.. Αν είναι απαραίτητο ας μεταφερθεί.


Μόνο παρεξηγησιμα δεν είναι τα λόγια σου Leo...
Τόσα χρόνια γνωρίζουμε καλά ποιός είσαι... πρός Θεού λοιπόν δεν υπάρχει τέτοιο ζήτημα και να μου επιτραπεί να μιλήσω εξ'ονόματος όλων..
 
Αυτα τα mirage steel shot 32 gr no 8(7,5)τα δουλευει κανενας σας?
Τα κόκκινα λες; Νομίζω γράφουν και. 1050 bars πάνω... Είχα βρει πεταμένο ένα στο κυνηγοτοπο και το είχα ρίξει με την καραμπίνα (κακώς) είχα πάρει ένα ξερό κότσυφα... Πρώτη φορά ακούω ότι είναι μολυβδινα, ποιος ο λόγος να γράφουν πάνω Steel shot...;
 
Καλά φυσίγγια, παλιά τα έριχνε πολύ ο πατέρας μου.
Επειδή μάλλον θα ξανακατέβω τον Φλεβάρη μετά την εξεταστική στο χωριό, πήρα 2 κουτιά από εδώ πάνω ένα Euromix 8-9 και ένα Lambro Tordo 30 Νο8... Τιμές..... 7 ευρώ και 6,4 αντίστοιχα... τέτοιο φαρμακείο δεν έχω ξαναδεί στην ζωή μου όπως εδώ πάνω... ας όψεται ότι και κάτω στο χωριό έχουν κλείσει όλα τα μαγαζιά και για φυσίγγια πρέπει να κάψεις τουλάχιστον 5-10 ευρώ για να πας Χαλκίδα ή Ερέτρια και να ψωνίσεις (άρα μου έρχεται μία η άλλη)
Εγω σημερα την εφαγα την φολα μετα ARISTON και τα πληρωσα κιολας 6.40 το κουτι .kkk.
Αναγκαστικα να γινω δρομεας για να βρω τις τσιχλες
Τα πουλια επεφταν αφηνοντας ενα σωρο πουπουλα αλλα ζωντανα
Δεν ξερω τι φταιει
Εριχνα με ιδιο οπλο ιδιο τσοκ οπως και τις αλλες φορες και ομως χωρις αποτελεσματα
Απλα δεν θα τα ξανα παρω ποτε την πατησα μια φορα .buy buy.δευτερη δεν ξανα εχει
 
Ρε φιλε ανοιξα ενα απο περιέργεια... εχει ψηλο καλυκα που σκεπαζει ολα τα σκαγια σαν των ατσαλινων αλλα με αμορτισερ...
Τωρα τα σκαγια ειναι μολυβδινα σιγουρα... Τα παραμορφωνα με την πενσα...
Συμφωνα με το κατασκευαστη βγαινουν και για καρτερι και για περπατητο τα συγκεκριμενα...
 
Εγω σημερα την εφαγα την φολα μετα ARISTON και τα πληρωσα κιολας 6.40 το κουτι .kkk.
Αναγκαστικα να γινω δρομεας για να βρω τις τσιχλες
Τα πουλια επεφταν αφηνοντας ενα σωρο πουπουλα αλλα ζωντανα
Δεν ξερω τι φταιει
Εριχνα με ιδιο οπλο ιδιο τσοκ οπως και τις αλλες φορες και ομως χωρις αποτελεσματα
Απλα δεν θα τα ξανα παρω ποτε την πατησα μια φορα .buy buy.δευτερη δεν ξανα εχει

Απο αυτά είχα πάρει δυο κουτιά για δοκιμή επειδή τα είδα στον Παρδαλάκη 6€.Με εξέπληξαν θετικά πριν λίγες μέρες στο χωριό με παγωνιά.
 
Ρε φιλε αυτα γιατι γραφουν steel shot ενω ειναι μολυβδινα...???

Αν δεις καλύτερα το κουτί από το πλάι γράφει "soft steel shot". Μολύβδινα δεν μπορεί να είναι ρε Αντώνη, είναι τεράστια εταιρία η Mirage.
 
Εγω σημερα την εφαγα την φολα μετα ARISTON και τα πληρωσα κιολας 6.40 το κουτι .kkk.
Αναγκαστικα να γινω δρομεας για να βρω τις τσιχλες
Τα πουλια επεφταν αφηνοντας ενα σωρο πουπουλα αλλα ζωντανα
Δεν ξερω τι φταιει
Εριχνα με ιδιο οπλο ιδιο τσοκ οπως και τις αλλες φορες και ομως χωρις αποτελεσματα
Απλα δεν θα τα ξανα παρω ποτε την πατησα μια φορα .buy buy.δευτερη δεν ξανα εχει

Και εγώ Κώστα παλιότερα που τα χρησιμοποιούσα συχνά,έτρεχα να τις απορτάρω.Αυτό το είχα παρατηρήσει με υγρασία...
Με παγωνιά μέσα στις γιορτές που χρησιμοποίησα 3-4 έπεσαν ξερά!.xm.
 
Και εγώ Κώστα παλιότερα που τα χρησιμοποιούσα συχνά,έτρεχα να τις απορτάρω.Αυτό το είχα παρατηρήσει με υγρασία...
Με παγωνιά μέσα στις γιορτές που χρησιμοποίησα 3-4 έπεσαν ξερά!.xm.
Δεν ξερω ρε Χρηστο τετοιο πραγμα ειχα να το παθω χρονια με κατι φυσιγγια του Στοκα
Υγρασια δεν ειχε το Σαββατο παγο πολυ μεχρι τις 10.00 το πρωι αφου οπου ειχε λακουβα με νερο ειχε κρουστα επανω με παγο
Αυτος που τα αγορασα μου ειπε οτι τα εχουν βελτιωσει τα τελευταια 2 χρονια εχουν αλλαξει πυριτιδα
Τωρα δεν ξερω αν ελεγε αληθεια η ψεμματα δεν μπορω να εχω και αποψη γιατι δεν τα ειχα ξανα χρησιμοποιησει .xm.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top