Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παιδιά τελικά μετά απο σκέψη αποφάσισα αρχικά να ξεκινήσω οικονομικά με baikαl 155. Με 66 καννη μαγκνουμ.Το βρήκα 510€ πολύ καλή τιμή.
Αν μου αρέσει ο χώρος κυνήγι-σκοποβολη ισως πάω σε ενα καλύτερο αργότερα.
Το μαγαζι μου είπε οτι δε μπορω να πάω να ρίξω ανεξέλεγκτα ακόμη και σε δικο μου χώρο(χωραφι κλπ). Πρέπει να βγάλω άδεια σκοπευτή και μονο σε σκοπευτήριο. Λιγο ξενέρωσα...
Για το κυνήγι εντάξει γνωρίζω απο φίλο τη διαδικασία.
 
Παιδιά τελικά μετά απο σκέψη αποφάσισα αρχικά να ξεκινήσω οικονομικά με baikαl 155. Με 66 καννη μαγκνουμ.Το βρήκα 510€ πολύ καλή τιμή.
Αν μου αρέσει ο χώρος κυνήγι-σκοποβολη ισως πάω σε ενα καλύτερο αργότερα.
Το μαγαζι μου είπε οτι δε μπορω να πάω να ρίξω ανεξέλεγκτα ακόμη και σε δικο μου χώρο(χωραφι κλπ). Πρέπει να βγάλω άδεια σκοπευτή και μονο σε σκοπευτήριο. Λιγο ξενέρωσα...
Για το κυνήγι εντάξει γνωρίζω απο φίλο τη διαδικασία.
Λογική κ σωστή η απόφαση σου,άντε με το καλό να πάρεις κ το οπλακι
 
Εγώ είμαι της γνώμης ότι δεν υστερούν καθόλου ας δούμε τους επαγγελματίες σκοπευτές τι ρίχνουν και με 24γρ και 28γρ ,και παίζονται φράγκα, φήμη, εταιρείες, διαφημίσεις, και καριέρα αλλά και μείς πόσοι δεν έχουμε ρίξει φυσίγγια με ελαφρές γομωσεις σε θαλαμες 3" και 3 1/2" παρατηρήσατε κάτι το αντίθετο μάλιστα ίσως να είναι και καλύτερα.
Παιδιά τελικά μετά απο σκέψη αποφάσισα αρχικά να ξεκινήσω οικονομικά με baikαl 155. Με 66 καννη μαγκνουμ.Το βρήκα 510€ πολύ καλή τιμή.
Αν μου αρέσει ο χώρος κυνήγι-σκοποβολη ισως πάω σε ενα καλύτερο αργότερα.
Το μαγαζι μου είπε οτι δε μπορω να πάω να ρίξω ανεξέλεγκτα ακόμη και σε δικο μου χώρο(χωραφι κλπ). Πρέπει να βγάλω άδεια σκοπευτή και μονο σε σκοπευτήριο. Λιγο ξενέρωσα...
Για το κυνήγι εντάξει γνωρίζω απο φίλο τη διαδικασία.
Με το καλό Τάκη, μην ξενερώνεις με το σκοπευτήριο θα σου διδάξει πολλά, θα ρίξεις μπόλικες τουφεκιές που συνήθως δεν ριχνουμε τόσες στο κυνήγι, θα μάθεις το όπλο σου καλύτερα και πάντα με καλή παρέα είναι ένα ευχάριστο περιβάλλον. Αν υπάρχει και πίνακας δοκιμών ακόμα καλύτερα.
 
Χρόνια πολλα στους Γιωργηδες!
Παιδιά το μαγαζι που πήρα το όπλο μου είπε οτι μπορώ να το χρησιμοποιήσω κατευθείαν βγάζοντας το από το κουτί.Οτι ειναι έτοιμο δηλ. Σε βιντεάκι όμως στο ytυbe εχω δει οτι βγάζει ένας τα εργοστασιακά λάδια και το καθαρίζει με νέο λάδι. Τι ισχύει τελικά;
 
Χρόνια πολλα στους Γιωργηδες!
Παιδιά το μαγαζι που πήρα το όπλο μου είπε οτι μπορώ να το χρησιμοποιήσω κατευθείαν βγάζοντας το από το κουτί.Οτι ειναι έτοιμο δηλ. Σε βιντεάκι όμως στο ytυbe εχω δει οτι βγάζει ένας τα εργοστασιακά λάδια και το καθαρίζει με νέο λάδι. Τι ισχύει τελικά;
Κατ' αρχήν καλορίζικο κ καλοτουφεκο
Το καλύτερο είναι να το καθαρίσεις κ να το λαδωσεις εσυ,γιατί συνήθως έχει αλλά λάδια από το εργοστάσια τα οποίο μετά την χρήσει ίσως σε παιδεψουν στο καθάρισμα πάντως από άποψη αντοχής ή φθορας δεν έχεις θεμα
 
Last edited:
Χρόνια πολλα στους Γιωργηδες!
Παιδιά το μαγαζι που πήρα το όπλο μου είπε οτι μπορώ να το χρησιμοποιήσω κατευθείαν βγάζοντας το από το κουτί.Οτι ειναι έτοιμο δηλ. Σε βιντεάκι όμως στο ytυbe εχω δει οτι βγάζει ένας τα εργοστασιακά λάδια και το καθαρίζει με νέο λάδι. Τι ισχύει τελικά;
Καλώς ήρθες στο team, φωτορεπορτάζ για τα καλοριζικα θέλουμε!!!
Καλοριζικη και καλοτουφεκη, να τη χαρείς!:)
 
Ευχαριστώ παιδιά.

8f3s18y.jpg
 
Last edited by a moderator:
Status
Not open for further replies.
Back
Top