Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αν τ όπλο στρωθεί όπως ακριβώς λέει το εγχειρίδιο του τότε δεν θέλει κανένα πείραγμα το πιστονι
Μαμαει το οπλο evripidis302....τελος! Παρεμπιπτόντως αν εχει κανεις κανα gemini νικελ με τρυπες 3* για πουλημα με ενδιαφερει..
 
Θα ηθελα να πω οτι παρατηρησα το εξης: το αγγλικο manual λεει: μετα το στρωσιμο μια με δυο στροφες προς την φορα του ρολογιου κοιτωντας απο το στομιο της κανης..προς το heavy load!
Ναι εχεις δίκαιο. Στο αγγλικό λεει " when viewing from the muzzle and" Προφανώς ειναι αυτό που λες.
Πάντως θέλει ρύθμιση κυριως αν γυριστεί σε ελαφριές γομωσεις και θελει να ριξει κάποιος βαριές. Αλλιως δε θα ειχε τη ρυθμιση. Εξαλλου γράφει στο αγγλικό manual για τα γραμμάρια. Λιγότερο απο 28g θελει ρυθμιση προς τις ελαφριές και πανω απο τα 45g προς τις βαριες.
 
Εχουμε tribore χωρις να το πληρωνουμε! Να τα βλεπουν αυτα οι fabarmakιδες!
Τελικα ενισχυω την συμμετοχη μου στο baikal team, αφου την τσιμπησα την 155...σημερα δοκιμη στο Σχιστο, με φυσιγγια nsi due 28gr...
Ριχνω, εμπλοκη...οχι ρε πουστη μ λεω! Ξανα ριχνω, εμπλοκη...Κοιτα λεω ποιος τους ακουει τωρα οσους με συμβουλευαν να το αποφυγω το οπλο .....
Βαζω μεσα b&p 30gr, τα οποια σημειωτεον εχουν πολυ χαμηλο παφιλα, πραγμα που θεωρητικα δεν το "συμπαθει" η 155..εμπλοκες 0!..λεω αρα δεν ειναι η καραμπινα για σκοπευτηριο...Παρολα αυτα επιμενω κ λεω θα παρω 28αρια απο εδω (οτι εχει το σκοπευτηριο) να δοκιμασω....μην σας ζαλιζω αλλο, πηρα saga 30gr και nsi uno αντι για τα due που μ εκαναν εμπλοκες....Ε τα εριξε ολα απροβληματιστα και αψογα.......
Αμαν ρε Στεφανε πηρα κ εγω μια δεκαδα απο τα NSI due για το κυνηγι, λες να μου κανει εμπλοκες; δουλευω του Καραμανιδη τα σπορτινκ 28γρ με πολυ καλα αποτελεσματα κ καθολου εμπλοκες, το μπιστονι το εχωρυθμισμενο, δυο κλικ πριν το τερμα στις ελαφριες!
Θα ριξω την Ανασταση κ θα δω!thinkthink
 
Καλορίζικη Στέφανε και να τη χαρείς !!!
Πάντως μου κάνει εντύπωση για τα NSI DUE ... Είναι αρκετά πιο δυνατά από τα UNO, κατά γενική ομολογία όλων όσοι τα έχουμε ρίξει και τα δυο. Αλλά και σύμφωνα με την κατασκευάστρια εταιρεία ... Due 410 m/s - Uno 387 m/s !!!!
 
Εχουμε tribore χωρις να το πληρωνουμε! Να τα βλεπουν αυτα οι fabarmakιδες!
Τελικα ενισχυω την συμμετοχη μου στο baikal team, αφου την τσιμπησα την 155...σημερα δοκιμη στο Σχιστο, με φυσιγγια nsi due 28gr...
Ριχνω, εμπλοκη...οχι ρε πουστη μ λεω! Ξανα ριχνω, εμπλοκη...Κοιτα λεω ποιος τους ακουει τωρα οσους με συμβουλευαν να το αποφυγω το οπλο .....
Βαζω μεσα b&p 30gr, τα οποια σημειωτεον εχουν πολυ χαμηλο παφιλα, πραγμα που θεωρητικα δεν το "συμπαθει" η 155..εμπλοκες 0!..λεω αρα δεν ειναι η καραμπινα για σκοπευτηριο...Παρολα αυτα επιμενω κ λεω θα παρω 28αρια απο εδω (οτι εχει το σκοπευτηριο) να δοκιμασω....μην σας ζαλιζω αλλο, πηρα saga 30gr και nsi uno αντι για τα due που μ εκαναν εμπλοκες....Ε τα εριξε ολα απροβληματιστα και αψογα.......
Καλορίζικη, καλοτουφεκη Στέφανε, να τη χαρεις. Την έχω καταευχαριστηθει!
Με GM 28γρ. που είχα πάρει για το δίκανο με ψιλό παφιλα τα έριξα με τη καραμπίνα χωρίς καμία εμπλοκή!
Φέτος μου έκανε μια, λόγω ότι επωμισα γρήγορα και δε κούμπωσε το όπλο στον ώμο μου και συνολικά στην συμβίωση μαζί της, 3 εμπλοκές μου εχει κάνει!
Επισης το πιστόνι δεν το έχω πειράξει.
Καλοτουφεκη και πάλι!!!:)
 
Καλορίζικη Στέφανε και να τη χαρείς !!!
Πάντως μου κάνει εντύπωση για τα NSI DUE ... Είναι αρκετά πιο δυνατά από τα UNO, κατά γενική ομολογία όλων όσοι τα έχουμε ρίξει και τα δυο. Αλλά και σύμφωνα με την κατασκευάστρια εταιρεία ... Due 410 m/s - Uno 387 m/s !!!!
Χιλια δυο πραγματα μπορει να συμβαινουν...παντως πιστευω πως μολις μαλακωσει λιγο και στρωσει το οπλο, θα τα δουλεψει πιθανον κ αυτα.....τωρα τι εφταιγε και βγαζανε περισσοτερες πιεσεις τα uno απο τα due..παντως θα ηταν ενδιαφερον να εχω και due απο διαφορετικη παρτιδα να εβλεπα τι θα γινοτανε...
 
Αμαν ρε Στεφανε πηρα κ εγω μια δεκαδα απο τα NSI due για το κυνηγι, λες να μου κανει εμπλοκες; δουλευω του Καραμανιδη τα σπορτινκ 28γρ με πολυ καλα αποτελεσματα κ καθολου εμπλοκες, το μπιστονι το εχωρυθμισμενο, δυο κλικ πριν το τερμα στις ελαφριες!
Θα ριξω την Ανασταση κ θα δω!thinkthink
Δεν πιστευω οτι θα χεις προβλημα...ειλικρινα αυτα τα εχω δει και απο παρτιδα σε παρτιδα..και μην ξεχνας οτι μιλαω για οπλο π βγηκε απο το κουτι του! Ενταξει καθαριστηκε απο τα εργοστασιακα και το λαδωσα αλλα δεν παυει να ναι καινουργιος σφιχτος μηχανισμος
 
Εχουμε tribore χωρις να το πληρωνουμε! Να τα βλεπουν αυτα οι fabarmakιδες!
Τελικα ενισχυω την συμμετοχη μου στο baikal team, αφου την τσιμπησα την 155...σημερα δοκιμη στο Σχιστο, με φυσιγγια nsi due 28gr...
Ριχνω, εμπλοκη...οχι ρε πουστη μ λεω! Ξανα ριχνω, εμπλοκη...Κοιτα λεω ποιος τους ακουει τωρα οσους με συμβουλευαν να το αποφυγω το οπλο .....
Βαζω μεσα b&p 30gr, τα οποια σημειωτεον εχουν πολυ χαμηλο παφιλα, πραγμα που θεωρητικα δεν το "συμπαθει" η 155..εμπλοκες 0!..λεω αρα δεν ειναι η καραμπινα για σκοπευτηριο...Παρολα αυτα επιμενω κ λεω θα παρω 28αρια απο εδω (οτι εχει το σκοπευτηριο) να δοκιμασω....μην σας ζαλιζω αλλο, πηρα saga 30gr και nsi uno αντι για τα due που μ εκαναν εμπλοκες....Ε τα εριξε ολα απροβληματιστα και αψογα.......
Στέφανε καλοντουφεκο, να'σαι γερός να το χαρείς.
 
Δεν πιστευω οτι θα χεις προβλημα...ειλικρινα αυτα τα εχω δει και απο παρτιδα σε παρτιδα..και μην ξεχνας οτι μιλαω για οπλο π βγηκε απο το κουτι του! Ενταξει καθαριστηκε απο τα εργοστασιακα και το λαδωσα αλλα δεν παυει να ναι καινουργιος σφιχτος μηχανισμος
ριξε 2 κουτια 34γρ και δεν θα ξαναεχεις προβλημα με κανενα.
 
ριξε 2 κουτια 34γρ και δεν θα ξαναεχεις προβλημα με κανενα.
Το Πασχα που θα κατεβω Πελοπόννησο που ειναι και λιγο πιο σκληροπυρηνικοι θα φροντισω το στρωσιμο με 34!!χαχαχαχα...στο σκοπευτηριο τσιναει λιγο οταν ανεβάζω γραμμαρια!
 
Καλορίζικη, καλοτουφεκη Στέφανε, να τη χαρεις. Την έχω καταευχαριστηθει!
Με GM 28γρ. που είχα πάρει για το δίκανο με ψιλό παφιλα τα έριξα με τη καραμπίνα χωρίς καμία εμπλοκή!
Φέτος μου έκανε μια, λόγω ότι επωμισα γρήγορα και δε κούμπωσε το όπλο στον ώμο μου και συνολικά στην συμβίωση μαζί της, 3 εμπλοκές μου εχει κάνει!
Επισης το πιστόνι δεν το έχω πειράξει.
Καλοτουφεκη και πάλι!!!:)
Πάνε τα G.M.Sporting 28gr.....Baldinini 30gr θα τα λές τώρα........yelling..yelling.
 
Το Πασχα που θα κατεβω Πελοπόννησο που ειναι και λιγο πιο σκληροπυρηνικοι θα φροντισω το στρωσιμο με 34!!χαχαχαχα...στο σκοπευτηριο τσιναει λιγο οταν ανεβάζω γραμμαρια!
Στέφανε καλορίζικη κ καλοτούφεκη η ρωσίδα σου....Την γυρόφερνα 3 χρόνια πριν αλλά δν τα κατάφερα τότε....:D
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top