Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η πολύ κλειστεί λαβή που έχει στο κοντάκι
Σε αυτό που λες το παρατήρησα κι εγώ.
Με τόση κλήση που δίνει η λαβή του κοντακίου...και σε περίπτωση που δεν έχει το όπλο φλάτζες αλλαγής κλήσεων......έπειτα μήπως το όπλο θα χαμηλοτουφεκούσε...;;
 
ειχα ξαναβαλει βιντεο στην σελ.167. απο τον ιδιο που εχει παρει την profi κ πριν τι δοκιμη κανει τις γνωστες διαδικασιες γυαλοχαρτο κ βιδομα gemini
εδω ειναι ολοκληρο
αυτο με το γυαλοχαρτο γιατι το κανει σε καινουργιο οπλο?
 
αυτο με το γυαλοχαρτο γιατι το κανει σε καινουργιο οπλο?
Κοιτα γενικα το οπλο (και αυτο που πηρα εγω τωρα προσφατα) δεν εχει τα τελικα φινιρισματα που συνηθως γινονται στο τελευταιο σταδιο παραγωγης...για παραδειγμα οντως ο σιδηροδρομος εχει μια τραχειά αισθηση που γενικα θθα εφευγε μετα απο καποια φυσιγγια κκαι την τριβη του μηχανισμου κατα την λειτουργια....ε αυτα τα κανει με γυαλοχαρτο ο Ρώσος! Αυτο εχω καταλαβει εγω απο τα βιντεο που κυκλοφορούν γενικα....
 
αυτο με το γυαλοχαρτο γιατι το κανει σε καινουργιο οπλο?
λογικά για αυτό που αναφέρει ο Στέφανος κάνει πιο ομαλή τι λειτουργιά κ με το λιμάρισμα όποτε γλυτώνει την διαδικασία του στρωσίματος κ τα 150 φυσιγγια.sarcastic.
 
Γι'αυτο λεει το manual 100-150 βολες για να στρώσει το οπλο, να βρουν τα μέταλλα τα πατήματα τους. Αυτός τωρα αυτό που κάνει..;; Λίγο παπατζιδικο μου φαίνεται :)
Ναι μωρε σε δουλεια να βρισκομαστε...
 
λογικά για αυτό που αναφέρει ο Στέφανος κάνει πιο ομαλή τι λειτουργιά κ με το λιμάρισμα όποτε γλυτώνει την διαδικασία του στρωσίματος κ τα 150 φυσιγγια.sarcastic.
Καλα βεβαια το στρωσιμο ειναι και για το ελατηριο επαναφορας, αρα κολοκυθια γλιτωνει.big smile...παντως ολοι μας λιγο πολυ λογω τρελας με το χομπι μας, ασχολουμαστε πιστευω με τετοιες ανουσιες διαδικασιες....προσωπικα με εχω πιασει να μπαινω σε τετοιες διαδικασιες αρκετες φορες!
 
Αυτό με το γυαλοχαρτο το έκανα και εγώ μετα το στρώσιμο στην 155,ετριψα και την σκανδάλη γιατί είναι λίγο τετράγωνη και την είσοδο της αποθήκης.Τωρα το όπλο έχει πιο ομαλή λειτουργία ,επίσης μετά το στρώσιμο γύρισα την βίδα του πιστονιου 2 στροφές προς τις βαριές γομωσεις γιατί ήτανε τέρμα στις ελαφριές
 
Καλα βεβαια το στρωσιμο ειναι και για το ελατηριο επαναφορας, αρα κολοκυθια γλιτωνει.big smile...παντως ολοι μας λιγο πολυ λογω τρελας με το χομπι μας, ασχολουμαστε πιστευω με τετοιες ανουσιες διαδικασιες....προσωπικα με εχω πιασει να μπαινω σε τετοιες διαδικασιες αρκετες φορες!
θα μου επιτρεωεις να διαφονισω ως προς το ελατηριο σε σχεση με τον σιδηροδρομο ,
το ελατηριο οσο δουλευτε χανει την ελαστικοτιτα του ενω ενα ακαμπτο σιδερο θα παρει την ανοχη που του επιτρεπει η διαδρομη που θα κανει
προσοπηκη αποψη
 
θα μου επιτρεωεις να διαφονισω ως προς το ελατηριο σε σχεση με τον σιδηροδρομο ,
το ελατηριο οσο δουλευτε χανει την ελαστικοτιτα του ενω ενα ακαμπτο σιδερο θα παρει την ανοχη που του επιτρεπει η διαδρομη που θα κανει
προσοπηκη αποψη
Εννοουσα οτι το "στρωσιμο" περιλαμβανει και αυτο το μαλακωμα του ελατηριου λογω χρησης....ετσι δηλαδη νομιζω....ο σιδηροδρομος ειναι αλλο θεμα και οντως αμα τον τριψεις παει πιο γλυκα!
 
Παιδιά πήγα μόνο με το manual. Δε κάνω κάτι που δε το αναφέρει ο κατασκευαστής.Η εταιρία γνωρίζει τι κατασκεύασε. Ο σιδηρόδρομος και το κλείστρο εχω δει ότι πήραν τα πατήματα τους μετα απο τις προβλεπόμενες βολές που αναφέρει. Το όπλο μια χαρα λειτουργεί.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top