Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Οπως εγραψα και ποιο οανω με baikal καραμοινες δεν εχω ριξει. Θα προτημουσα το αληλεπιθετο η το πλαγιο το παλιο ussr με τις 70αρες θαλαμες. Αναλογως ποιο σου καθετε καλυτερα εσενα. Τα κυνηγαω το ιδιο. Το πλαγιο ποιο καλο στο περπατητο το αληλεπιθετο στο καρτερι. Για μενα μιλαω παντα.
 
Και κάτι ακόμα που δεν μου άρεσε στην 155 ήταν το cutt off πολύ μικρό το "κουμπί" αδύνατον για μένα να το πιάσω με γάντια και πολύ σκληρό στην χρήση μου έδινε μια αίσθηση ότι θα το ζορίσω και θα σπάσει.
 
Αν κανεις σωστα τη ρύθμιση και ακολουθήσεις τις οδηγίες στρωσιματος δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα
Πρωτη φορα ακουω κάτι για στρωσιμο. Πρεπει να ριχνεις μικρες γομωσεις στην αρχή;; .
Εγω το αλληλεπιθετο αρχιζω να το βαριρμαι. Πολυ βαρύ. Ειμαι σε δίλλημα να το δωσω. Απο την αλλη εχω πλεον το κοντακι στα μετρα μου... .xm.
 
Το magnum έχει διάφορα περιπου 1 κιλό.δεν νομιζω οτι παιζει τόσο μεγαλο ρολο.για το στρώσιμο θα ψάξω να βρω τις οδηγίες για ν απαντήσω.πάντως απ οτι θυμάμαι χωρίς να είμαι σίγουρος για να ερθει το πιστόνι σε πλήρες κυκλο λειτουργείας πρεπει να ριχτούν στην αρχή 100 φυσίγγια απο 30 έως 33 ή 34 γρ.όχι παραπάνω απ αυτά και νομιζω όχι λιγότερα.θα το βρω και θα απαντήσω με σιγουριά
 
Κρι
Το magnum έχει διάφορα περιπου 1 κιλό.δεν νομιζω οτι παιζει τόσο μεγαλο ρολο.για το στρώσιμο θα ψάξω να βρω τις οδηγίες για ν απαντήσω.πάντως απ οτι θυμάμαι χωρίς να είμαι σίγουρος για να ερθει το πιστόνι σε πλήρες κυκλο λειτουργείας πρεπει να ριχτούν στην αρχή 100 φυσίγγια απο 30 έως 33 ή 34 γρ.όχι παραπάνω απ αυτά και νομιζω όχι λιγότερα.θα το βρω και θα απαντήσω με σιγουριά
Ακριβός αυτή την διαδικασία περιγράφει Ευρυπίδη . Ειναι μετάφραση από το ρωσικό επίσημο .τωρα αν λέει 100 η 120 φυσίγγια δεν θυμάμαι ούτε κ εγώ . Πάντως ο αδελφός που την δουλεύει μου είπε ότι το όπλο είχε αλλάξει μετά το στρώσιμο .. Και το πρώτο καθάρισμα .
 
την 155 την έχει εδώ και δύο χρόνια ο αδερφός μου (71 κάννη , συνθετική και αριστερή . γενικά πολύ ευχαριστημένος.
σε αυτά τα λεφτά νομίζω δεν εχει ανταγωνισμό. (550€-600€)
το συνθετικό κοντάκι δείχνει ποιο όμορφο σε σχέση με το ξύλινο , το πέλμα ειναι χάλια άλλα οκ κάνει την δουλειά του .
**εγω θα το άλλαζα με κάτι ποιο όμορφο και αποδοτικό
Κλότσημα πολύ λίγο (*averel αν γίνει λάθος ρύθμιση το κλείστρο υποχωρεί με πολύ δύναμη και το νιώθεις )
θέλει οπωσδήποτε στρώσιμο και ρύθμιση μετά το στρώσιμο ΌΠΩΣ ΛΈΕΙ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΉΣ (όχι όπως λεει ο μαγαζάτορας)
εμπλοκές ειχε κάνει πριν το στρώσιμο με 28γρ και μετα το στρώσιμο και την ρύθμιση δεν εχει ξανά κάνει .
Γενικά πολύ καλύτερη απο την 153 σε όλα τα σημεία . ααα και τα Carlson's που λέέι ο Ευριπίδης της πάνε πολύ .

Χρήστο ερώτηση , το κοντάκι έχει εργοστασιακή αριστερή κλίση σταθερή ή έχει και φλάντζες ;
 
Χρήστο ερώτηση , το κοντάκι έχει εργοστασιακή αριστερή κλίση σταθερή ή έχει και φλάντζες ;
Βαγγέλη εχει φλάντζες.. τώρα δεν εξώ αν εχει σχεδιαστεί για αριστερό , πάντως ο αδερφός εχει την φλάντζα για ελάχιστη κλίση και τώρα εχει κανει κάποιες δοκιμές χωρίς καθόλου φλάντζα .
αυτό που θα έλυνε την απορία αν το κοντάκι ειναι ίδιο με την δεξιά ή ειναι φτιαγμένο για αριστερή , ειναι αν βλέπαμε το αποτύπωμα του πέλματος (η κατω μύτη .. δεν ξερω πωσ λέγεται ) .. όταν ανεβώ Γιάννενα θα το τσεκάρω
 
Το έχω πιάσει στα χέρια πέρσι Κωνσταντινε και όντως ανεβενει και..κατεβενει εύκολα..,Αλλά δυστυχώς δεν έριξα γιατί ήταν σε νεκρή περίοδο.
Το πήρε ένα φίλος μου αποκλειστικά και μόνο για χρήση στον Έβρο και τίποτα αλλο,Δηλαδή μια φορά το χρόνο(!).
Για ολα τα υπόλοιπα κυνήγια αναλαμβάνουν τα δίκαννα του.
 
Το έχω πιάσει στα χέρια πέρσι Κωνσταντινε και όντως ανεβενει και..κατεβενει εύκολα..,Αλλά δυστυχώς δεν έριξα γιατί ήταν σε νεκρή περίοδο.
Το πήρε ένα φίλος μου αποκλειστικά και μόνο για χρήση στον Έβρο και τίποτα αλλο,Δηλαδή μια φορά το χρόνο(!).
Για ολα τα υπόλοιπα κυνήγια αναλαμβάνουν τα δίκαννα του.
Δεν το χω πιάσει ακόμα Τάσο αλλά από ότι βλέπω μου φαίνεται μαζεμενο όπλο πιο ευρωπαϊκό και κοντάκι μικρών διαστάσεων.
 
Δεν το χω πιάσει ακόμα Τάσο αλλά από ότι βλέπω μου φαίνεται μαζεμενο όπλο πιο ευρωπαϊκό και κοντάκι μικρών διαστάσεων.
το κοντακι νομίζω ειναι κοντα στα 37cm αν θυμαμαι καλα. εχει και ποιο κοντό πέλμα .. το οποίο αγοράζεις έξτρα αν θες
 
Πρωτη φορα ακουω κάτι για στρωσιμο. Πρεπει να ριχνεις μικρες γομωσεις στην αρχή;; .
Εγω το αλληλεπιθετο αρχιζω να το βαριρμαι. Πολυ βαρύ. Ειμαι σε δίλλημα να το δωσω. Απο την αλλη εχω πλεον το κοντακι στα μετρα μου... .xm.
μα να το δώσεις για να πάρεις καραμπίνα????.hair. (προσωπικά δεν μου αρέσουν οι καραμπίνες ) φέτος ειναι που θα το χαρείς με τα μετρά που έφτιαξες ;)
Μετανοιωσα που το πηρα μαγκνουμ. Υπερβολή
αν το πήρες καινούριο Δεν νομίζω πωσ είχες επιλογή ..
αλλα αν έχεις κέφι , όρεξη και κάνεις κάποιες προσεκτικές (οικονομικά) παρεμβάσεις μπορείς και να το ελαφρύνεις πολύ και να το ομορφύνεις ;)
πάρε μια ιδέα πωσ ήταν το δικό μου ( ΕΔΩ #1 ) και το βάρος ήταν 3125 γρ μετά της παρεμβάσεις * αν θυμάμαι καλά
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top