Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα στήν ομάδα!!! Θέλω την βοήθεια σας!!! Για να αλλάξω την φλατζα κλίσης στην 155 μπορώ να το κάνω μόνος ή χρειάζεται οπλουργο;
Αρίστο, αν θυμάμαι καλά επί του πρακτέου έχεις καλές επιτυχίες, γιατί θες να το σκαλίσεις το κοντάκι; Έκανες δοκιμές στα 15μ;
Βεβαία είναι εύκολη διαδικασία η αλλαγή και δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις, όπως ξέρεις είμαι υπέρ των πειραμάτων .well done.
 
για πες εντυπωσεις απο την 155.οχι τιποτα αλλο για να κανω συγκριση μ αυτα που εχω δει εγω
Δεν έχω εμπειρία από όπλα παρά μόνο από του πατέρα μου ένα s.p. made in ussr, 18,2 αυλούς και πιέσεις 740!!!
Μου αρέσει γιατί φαίνεται επιχειρησιακή και από ανάκρουση δεν νιώθεις τίποτα! Ή συνέχεια θα δείξει με εμπειρίες από το κυνήγι!!!
 
Αρίστο, αν θυμάμαι καλά επί του πρακτέου έχεις καλές επιτυχίες, γιατί θες να το σκαλίσεις το κοντάκι; Έκανες δοκιμές στα 15μ;
Βεβαία είναι εύκολη διαδικασία η αλλαγή και δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις, όπως ξέρεις είμαι υπέρ των πειραμάτων .well done.
Όχι δεν έκανα στα 15 μέτρα,εκανα στα 35, αλλά πέρα από το στόχο φαίνεται και σε ξηρά προπόνηση και φοβάμαι στις μπηχτες που δεν έχεις χρόνο για σκοπευση.
Όλα αυτά πώς το σκέφτομαι γιατί δεν έχω παιχνίδια στα πόδια μου!!!
 
Όχι δεν έκανα στα 15 μέτρα,εκανα στα 35, αλλά πέρα από το στόχο φαίνεται και σε ξηρά προπόνηση και φοβάμαι στις μπηχτες που δεν έχεις χρόνο για σκοπευση.
Όλα αυτά πώς το σκέφτομαι γιατί δεν έχω παιχνίδια στα πόδια μου!!!
Στα 35 μέτρα πόσο πάνω βγαίνει η τουφεκιά;
Πάντως κάνε δοκιμές η επομιση στο σπίτι πολλές φορές δεν σου λέει την αλήθεια την έχω πατήσει 2 στα 2, να μου φαίνεται σωστό στο σπίτι και στον πίνακα χαι χουι..
 
Το καλό με τα 15 βήματα, αν δεν κάνω λάθος, είναι ότι μπορείς να μεταφράσεις την απόκλιση στην αποτύπωση της κατανομής σε χιλιοστά στο κοντάκι. Δεν θυμάμαι ακριβώς την αναλογία ρε γμτ.
 
Καλησπέρα !
Σημερα τακτοποιούσα κάτι χαρτιά και έπεσε στα χέρια μου το manual του δίκαννου(mp 27 magnum).
Πρόσεξα ότι στις προβλεπόμενες αποδώσεις των τσόκ ανα απόσταση λέει ότι το φούλ(1*) δίνει στα 35 μέτρα συγκέντρωση 60%.:eek:
Και ερωτώ: Οταν ο κατασκευαστής σου δηλώνει ότι θα παίρνεις 60% συγκέντρωση στα 35 μέτρα,εσύ αξίζει να δώσεις λεφτά για τσοκ μπάς και βελτιωθεί η κατάσταση? Τωρα καταλαβαίνω πόσο μάυρα μεσάνυχτα είχα όταν έπαιρνα το όπλο.Δεν κοιτουσα ουτε βάρος,ουτε εργονομία,ούτε γεωμετρίες κάννης ούτε κάν το επώμισα να δω αν ερχεται καλαά.
Το παρήγγειλα το πληρωσα,το πήρα και έφυγα.. Γουρούνι στο σακί.hair.
 
Καλησπέρα !
Σημερα τακτοποιούσα κάτι χαρτιά και έπεσε στα χέρια μου το manual του δίκαννου(mp 27 magnum).
Πρόσεξα ότι στις προβλεπόμενες αποδώσεις των τσόκ ανα απόσταση λέει ότι το φούλ(1*) δίνει στα 35 μέτρα συγκέντρωση 60%.:eek:
Και ερωτώ: Οταν ο κατασκευαστής σου δηλώνει ότι θα παίρνεις 60% συγκέντρωση στα 35 μέτρα,εσύ αξίζει να δώσεις λεφτά για τσοκ μπάς και βελτιωθεί η κατάσταση? Τωρα καταλαβαίνω πόσο μάυρα μεσάνυχτα είχα όταν έπαιρνα το όπλο.Δεν κοιτουσα ουτε βάρος,ουτε εργονομία,ούτε γεωμετρίες κάννης ούτε κάν το επώμισα να δω αν ερχεται καλαά.
Το παρήγγειλα το πληρωσα,το πήρα και έφυγα.. Γουρούνι στο σακί.hair.
αποστολη μπορει να ειναι και απο τις λιγες περιπτωσεις οπλων που τα εξωεργοστ. τσοκ το μετσμορφωνουν. τωρα για το γουρουνι στο σακι το εχουμε κανει ολοι μας. μην το μετανοιωνεις ομως. ειναι πολυ καλο οπλο
 
Last edited:
Το παρήγγειλα το πληρωσα,το πήρα και έφυγα.. Γουρούνι στο σακί.hair.
Δεν είσαι ο μόνος..Πολύ το κάνουν αυτο...buy buy.
Ξεφυλλίζουν το about και παραγγελνουν ένα όπλο που δεν έχουν δει ποτέ από κοντά κλπ.. Παρά μόνο σε μια φωτο..
Τα ίδια έκανα κ εγώ πιτσιρικάς με την 9200..
 
Καλησπέρα !
Σημερα τακτοποιούσα κάτι χαρτιά και έπεσε στα χέρια μου το manual του δίκαννου(mp 27 magnum).
Πρόσεξα ότι στις προβλεπόμενες αποδώσεις των τσόκ ανα απόσταση λέει ότι το φούλ(1*) δίνει στα 35 μέτρα συγκέντρωση 60%.:eek:
Και ερωτώ: Οταν ο κατασκευαστής σου δηλώνει ότι θα παίρνεις 60% συγκέντρωση στα 35 μέτρα,εσύ αξίζει να δώσεις λεφτά για τσοκ μπάς και βελτιωθεί η κατάσταση? Τωρα καταλαβαίνω πόσο μάυρα μεσάνυχτα είχα όταν έπαιρνα το όπλο.Δεν κοιτουσα ουτε βάρος,ουτε εργονομία,ούτε γεωμετρίες κάννης ούτε κάν το επώμισα να δω αν ερχεται καλαά.
Το παρήγγειλα το πληρωσα,το πήρα και έφυγα.. Γουρούνι στο σακί.hair.
Τιμιο ειναι!Προφανως,μιλουσε για το choke που συνοδευε το οπλο.Δεν ανταποκρινεται?
Αλλο φαι το after market....
 
αποστολη μπορει να ειναι και απο τις λιγες περιπτωσεις οπλων που τα εξωεργοστ. τσοκ το μετσμορφωνουν. τωρα για το γουρουνι στο σακι το εχουμε κανει ολοι μας. μην το μετανοιωνεις ομως. ειναι πολυ καλο οπλο
Οτι είναι καλό όπλο είναι.Απο την αλλη στερνη μου γνώση να σε ειχα πρωτα..
Γιάννη οι αποδωσεις του όπλου ανταποκρίνονται σε αυτα που λέει το εγχειριδιο του όπλου..Προσωπικά μου φαίνονται λίγες...
Εχω επιστρέψει Καστοριά. Εχω σκοπό να δοκιμάσω το όπλο χωρίς προκαταλίψεις σε όλες τις συνθήκες.Εαν με ικανοποιήσει το κρατώ. Εαν δεν με ικανοποιήσει θα το παλέψω μηπως και το στείλω και πάρω κάτι άλλο..Εδω θα είμαστε να τα κουβεντιάζουμε.:)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top