Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
λοιπον κυριοι οι δοκιμες εγιναν και θα σας τις παρουσιασω αμεσως αφου σας πω οτι τα τσοκ κανουν αυτο που υποσχονται και αυτο που θα δειτε στον πινακα γινεται ακομα καλυτερο στα πιατακια.γι αυτο λεμε οτι ο πινακας λεει μονο τη μιση αληθεια.οταν θα φτιαξω το βιντεακι και θα το δειτε παρακολουθηστε τα σπασιματα στα πιατακια και το ξανασυζηταμε.προσωπικα εμεινα υπερ ευχαριστημενος απο την αποδοση των τσοκ στ οπλο και μακαρι καποια στιγμη να τα βρισκω ευκολα στην ελλαδα για ν αγοραστουν κι αλλα.παμε λοιπον.η πρωτη σειρα δοκιμων ειναι με kicks smoke LM στα 45 μετρα μετρημενα με κορδελα. να πω εδω οτι οι δοκιμες εγιναν απο τις 08.20 περιπου εως τις 08.50 με σχετικα καλο καιρο κι ελαχιστη υγρασια
1ο φυσιγγι δοκιμης ποιο αλλο? percorso caccia 36 γραμ.νο 6
quovsW2.jpg

2o φυσιγγι lambro tordo 30 γραμ. νο. 8
4sC49H1.jpg

3ο φυσιγγι lambro tordo 30 gram. no. 9
bejVh08.jpg

40 φυσιγγι nsi fluo 28 γραμ. 7 1/2 νο.
bejVh08.jpg

τελευταιο φυσιγγι κενταυρος ν0.8 28 γραμ.
c7um0J4.jpg

τωρα η σειρα φυσιγγιων ειναι η ιδια αλλα οι δοκιμες εγιναν στα 50 μετρα μετρημενα με κορδελα και τσοκ kicks LF
dZ6pmhe.jpg

BdlTJIq.jpg

p0sDsnm.jpg

qD32opQ.jpg

SguxejX.jpg


προσωπικα δεν γνωριζω ανα θα συμφωνησετε μαζι μου αλλα ειναι απο τα τσοκ που πραγματικα κανουν αυτα που υποσχονται.να σημειωσω οτι το LM η εταιρεια το δινει για μεχρι τα 43 μετρα περιπου κι εγω το ξεκινησα στα 45 και πιστευω οτι εχει κι αλλα μετρα.νομιζω οτι εδω εκλεισα απο τσοκ εκτος ξαναλεω αν ερθει καποια στιγμη στην ελλαδα ολη σειρα οποτε παλι αγορες θα εχουμε
Συμπερασματα:
Τα percorso και κενταυρος μακραν τα καλυτερα. Ακολουθει το fluo και μετα τα υπολοιπα.
Καλυτερα 9αρι παρα 8αρι σε αυτα τα μετρα.
Μαλλον οταν στην κατανομή βλεπουμε τα σκαγια σε γκρουπαρισμα των 3 4 σκαγιων και αλλα σε γραμμές, αυτο ειναι δειγμα κοντης ατρακτου. Εγω με τα συμβατικα τετοιο πραγμα ποτε δεν είδα
Ωραιος Ευριππιδη!

Τα σκαγια πως χτυπουσαν στον πινακα; Μονοπατα ή μακροσυρτα;
 
Tην γνωμη μου θα στη γραψω και δω. Μ'αρεσε πιο πολυ το Κενταυρος στα μετρα που εριξες, και οχι τοσο πολυ το Tordo, ενω τα αποσπωμενου πατου, ως γνωστον γραφουν καλυτερα στο πινακα. Στα πιατακια ειναι hit or miss, δεν ειδα να παιρνεις καποιο με περιφερειακο σκαγι, ολα ειτε σπασμενα καλα, ειτε χαμενα ηταν. Το LM θα το κραταγα προσωπικα και στα απογευματινα καρτερια, ενω το LF ειναι για πιο ψηλωμενα πουλια ή ανοιχτα μερη που εχεις πεδιο.

Για τη καμερα δε ξερω, μαλλον την τραμπουκισες και αυτην .sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Tην γνωμη μου θα στη γραψω και δω. Μ'αρεσε πιο πολυ το Κενταυρος στα μετρα που εριξες, και οχι τοσο πολυ το Tordo, ενω τα αποσπωμενου πατου, ως γνωστον γραφουν καλυτερα στο πινακα. Στα πιατακια ειναι hit or miss, δεν ειδα να παιρνεις καποιο με περιφερειακο σκαγι, ολα ειτε σπασμενα καλα, ειτε χαμενα ηταν. Το LM θα το κραταγα προσωπικα και στα απογευματινα καρτερια, ενω το LF ειναι για πιο ψηλωμενα πουλια ή ανοιχτα μερη που εχεις πεδιο.

Για τη καμερα δε ξερω, μαλλον την τραμπουκισες και αυτην .sarcastic..sarcastic..sarcastic.
αυτο ακριβως εψαχνα φιλαρακι.οπως ακριβως το εγραψες.η κεντρο η τιποτα.τα πιατακια ομως που βρηκα ουτε καν κομματακια.για το lf το ειπα οτι καποια στιγμη θα το ξεβιδωσω.το αλλο για κανενα λογο.οσο για τη καμερα τι να πω το κερατο μου μεσα.την αλλη φορα που θα εξαυλωσω περισσοτερα
ha haaa
 
Καλησπέρα
Σκέφτομαι να αγοράσω έσω έξω τσοκάκι για την mp155 ...βασικά για μονόβολα...αλλά μη μου σκορπά και τα δράμια ...όποτε τα χρειαστώ...
Τι προτείνεται ;
για μονοβολα και δραμια υπαρχουν ειδικα τσοκ αλλα προσωπικα δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν εχω ασχοληθει.ισως καποιος αλλος συνσδελφος που ξερει να σου απαντησει.κυριοι αν ξερει καποιος ας βοηθησει τον συναδελφο
 
Καλησπέρα
Σκέφτομαι να αγοράσω έσω έξω τσοκάκι για την mp155 ...βασικά για μονόβολα...αλλά μη μου σκορπά και τα δράμια ...όποτε τα χρειαστώ...
Τι προτείνεται ;
Εξειδικευμένη σειρά για baikal και δραμια βγαζει η carlsons. Για μονοβολα η brain.
Εγω με τα μαμα εριχνα μονοβολα ανετα με τα 3 αστρα. Με το ίδιο τσοκακι και τα gorilla 10βολα ειχα βαλει 3 δραμια σε αλεπου στα 50+ μετρα. Απο την μια μερια ποταμιου στην αλλη.
 
Καλησπέρα
Σκέφτομαι να αγοράσω έσω έξω τσοκάκι για την mp155 ...βασικά για μονόβολα...αλλά μη μου σκορπά και τα δράμια ...όποτε τα χρειαστώ...
Τι προτείνεται ;
ψάξιμο και δοκιμές σίγουρα πριν το αγοράσεις
κάποιος που να έχει και να το έχει κυνηγήσει όχι μόνο τουφεκίσει ;)
δεν ασχολούμαι αλλά 2 φίλους που έχω σε παρέα γουρουνάδων της Τρίπολης έχουν ταλαιπωρηθεί και αλλάξει 2-3 τσοκ για δράμια όπως κι άλλοι στην παρέα τους
τα όπλα τους δεν είναι mp155 για να σου πω τι έχουν τώρα :)
 
λοιπον κυριοι οι δοκιμες εγιναν και θα σας τις παρουσιασω αμεσως αφου σας πω οτι τα τσοκ κανουν αυτο που υποσχονται και αυτο που θα δειτε στον πινακα γινεται ακομα καλυτερο στα πιατακια.γι αυτο λεμε οτι ο πινακας λεει μονο τη μιση αληθεια.οταν θα φτιαξω το βιντεακι και θα το δειτε παρακολουθηστε τα σπασιματα στα πιατακια και το ξανασυζηταμε.προσωπικα εμεινα υπερ ευχαριστημενος απο την αποδοση των τσοκ στ οπλο και μακαρι καποια στιγμη να τα βρισκω ευκολα στην ελλαδα για ν αγοραστουν κι αλλα.παμε λοιπον.η πρωτη σειρα δοκιμων ειναι με kicks smoke LM στα 45 μετρα μετρημενα με κορδελα. να πω εδω οτι οι δοκιμες εγιναν απο τις 08.20 περιπου εως τις 08.50 με σχετικα καλο καιρο κι ελαχιστη υγρασια
1ο φυσιγγι δοκιμης ποιο αλλο? percorso caccia 36 γραμ.νο 6
quovsW2.jpg

2o φυσιγγι lambro tordo 30 γραμ. νο. 8
4sC49H1.jpg

3ο φυσιγγι lambro tordo 30 gram. no. 9
bejVh08.jpg

40 φυσιγγι nsi fluo 28 γραμ. 7 1/2 νο.
bejVh08.jpg

τελευταιο φυσιγγι κενταυρος ν0.8 28 γραμ.
c7um0J4.jpg

τωρα η σειρα φυσιγγιων ειναι η ιδια αλλα οι δοκιμες εγιναν στα 50 μετρα μετρημενα με κορδελα και τσοκ kicks LF
dZ6pmhe.jpg

BdlTJIq.jpg

p0sDsnm.jpg

qD32opQ.jpg

SguxejX.jpg


προσωπικα δεν γνωριζω ανα θα συμφωνησετε μαζι μου αλλα ειναι απο τα τσοκ που πραγματικα κανουν αυτα που υποσχονται.να σημειωσω οτι το LM η εταιρεια το δινει για μεχρι τα 43 μετρα περιπου κι εγω το ξεκινησα στα 45 και πιστευω οτι εχει κι αλλα μετρα.νομιζω οτι εδω εκλεισα απο τσοκ εκτος ξαναλεω αν ερθει καποια στιγμη στην ελλαδα ολη σειρα οποτε παλι αγορες θα εχουμε
Μια χαρά είναι τα τσοκακια σου!
Το επόμενο κουτάκι φυσίγγια, σε κόβω για Κένταυρο, χωρίς άλλη συζήτηση ;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top