Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
ακουστε τωρα.προφανως οι αμερικανοι το spr το εχουν με αυλο 18,5 διοτι μετα τις μετρησεις το lm μου βγηκε 18,14 και to lf 17,75.ποσως με απασχολει ομως μετα απ αυτα που ειδα στον πινακα και στα πιατακια.δηλαδη φανταστειτε αντι για 18,14 να μετρουσε π.χ 18,00 η 18,1.που θα πηγαινε ακομα??μια χαρα λοιπον ολα
 
ακουστε τωρα.προφανως οι αμερικανοι το spr το εχουν με αυλο 18,5 διοτι μετα τις μετρησεις το lm μου βγηκε 18,14 και to lf 17,75.ποσως με απασχολει ομως μετα απ αυτα που ειδα στον πινακα και στα πιατακια.δηλαδη φανταστειτε αντι για 18,14 να μετρουσε π.χ 18,00 η 18,1.που θα πηγαινε ακομα??μια χαρα λοιπον ολα
Καλυτερα που είναι λιγο πιο ανοιχτα Ευριππιδη. Αστερια είναι ;)
Θα τα ευχαριστηθείς. Ειμαι σιγουρος
 
ακουστε τωρα.προφανως οι αμερικανοι το spr το εχουν με αυλο 18,5 διοτι μετα τις μετρησεις το lm μου βγηκε 18,14 και to lf 17,75.ποσως με απασχολει ομως μετα απ αυτα που ειδα στον πινακα και στα πιατακια.δηλαδη φανταστειτε αντι για 18,14 να μετρουσε π.χ 18,00 η 18,1.που θα πηγαινε ακομα??μια χαρα λοιπον ολα
Να τον ακους τον Καλαματιανο, δεν ρωταει τυχαια... ;):)
 
ακουστε τωρα.προφανως οι αμερικανοι το spr το εχουν με αυλο 18,5 διοτι μετα τις μετρησεις το lm μου βγηκε 18,14 και to lf 17,75.ποσως με απασχολει ομως μετα απ αυτα που ειδα στον πινακα και στα πιατακια.δηλαδη φανταστειτε αντι για 18,14 να μετρουσε π.χ 18,00 η 18,1.που θα πηγαινε ακομα??μια χαρα λοιπον ολα
Ειναι 18.5 το μετρησες με αυλομετρο η υποθετεις Ευρη;
 
λοιπον κυριοι οι δοκιμες εγιναν και θα σας τις παρουσιασω αμεσως αφου σας πω οτι τα τσοκ κανουν αυτο που υποσχονται και αυτο που θα δειτε στον πινακα γινεται ακομα καλυτερο στα πιατακια.γι αυτο λεμε οτι ο πινακας λεει μονο τη μιση αληθεια.οταν θα φτιαξω το βιντεακι και θα το δειτε παρακολουθηστε τα σπασιματα στα πιατακια και το ξανασυζηταμε.προσωπικα εμεινα υπερ ευχαριστημενος απο την αποδοση των τσοκ στ οπλο και μακαρι καποια στιγμη να τα βρισκω ευκολα στην ελλαδα για ν αγοραστουν κι αλλα.παμε λοιπον.η πρωτη σειρα δοκιμων ειναι με kicks smoke LM στα 45 μετρα μετρημενα με κορδελα. να πω εδω οτι οι δοκιμες εγιναν απο τις 08.20 περιπου εως τις 08.50 με σχετικα καλο καιρο κι ελαχιστη υγρασια
1ο φυσιγγι δοκιμης ποιο αλλο? percorso caccia 36 γραμ.νο 6
quovsW2.jpg

2o φυσιγγι lambro tordo 30 γραμ. νο. 8
4sC49H1.jpg

3ο φυσιγγι lambro tordo 30 gram. no. 9
bejVh08.jpg

40 φυσιγγι nsi fluo 28 γραμ. 7 1/2 νο.
bejVh08.jpg

τελευταιο φυσιγγι κενταυρος ν0.8 28 γραμ.
c7um0J4.jpg

τωρα η σειρα φυσιγγιων ειναι η ιδια αλλα οι δοκιμες εγιναν στα 50 μετρα μετρημενα με κορδελα και τσοκ kicks LF
dZ6pmhe.jpg

BdlTJIq.jpg

p0sDsnm.jpg

qD32opQ.jpg

SguxejX.jpg


προσωπικα δεν γνωριζω ανα θα συμφωνησετε μαζι μου αλλα ειναι απο τα τσοκ που πραγματικα κανουν αυτα που υποσχονται.να σημειωσω οτι το LM η εταιρεια το δινει για μεχρι τα 43 μετρα περιπου κι εγω το ξεκινησα στα 45 και πιστευω οτι εχει κι αλλα μετρα.νομιζω οτι εδω εκλεισα απο τσοκ εκτος ξαναλεω αν ερθει καποια στιγμη στην ελλαδα ολη σειρα οποτε παλι αγορες θα εχουμε
φυσηγγια με συγκετρωτιρα ζ2μ ψαξε και βρεσ στον πάει τουμπανο..Κένταυροςμε διάφορα
 
Παντως θα ηθελανα δω αντιστοιχες δοκιμες με baikall χωρις τσοκ με 1-3* και μετα να συγκρινουμε τις καταβολες με τα τσοκ για να δουμε τις διαφορες
Μην μου βαζετε ιδεες εχω baikal με σταθερα οποτε ευκαιρια να δοκιμασω κατανομες με kill32gr καραμανιδη.
Ελπιζω ο τολης να μην παθει εγκεφαλικο και πεταξει το φραπογαλο στα κλειστα μπαλκονιαha haaa.yelling..sarcastic.
 
Μην μου βαζετε ιδεες εχω baikal με σταθερα οποτε ευκαιρια να δοκιμασω κατανομες με kill32gr καραμανιδη.
Ελπιζω ο τολης να μην παθει εγκεφαλικο και πεταξει το φραπογαλο στα κλειστα μπαλκονιαha haaa.yelling..sarcastic.
Παναγιωτη καλο ειναι να γινει συγκριση με το ιδιο φυσιγγι και απο τα δυο οπλα. Βεβαια οι συσφιξεις δεν ειναι ομοιες και η συγκριση δε θα ειναι βάσιμη.

Κοιτα που πουλησα το μπαικαλ φετος που θα μπορουσα να κανω θραυση με αυτο. Εχω σκοπο να παω για ορτυκια. .yel.
 
ακουστε τωρα.προφανως οι αμερικανοι το spr το εχουν με αυλο 18,5 διοτι μετα τις μετρησεις το lm μου βγηκε 18,14 και to lf 17,75.ποσως με απασχολει ομως μετα απ αυτα που ειδα στον πινακα και στα πιατακια.δηλαδη φανταστειτε αντι για 18,14 να μετρουσε π.χ 18,00 η 18,1.που θα πηγαινε ακομα??μια χαρα λοιπον ολα

Και εγω με την σειρα μου θα σου ευχηθω φιλε ....απλα να σου κανουν τα γουστα σου οπως τα εχεις φανταστη.......!!!!!!
 
Είμαι από τηλέφωνο και μπορεί να μην τα βλέπω καλά αλλά το light full , τα σκόρπισε;

Δεν μου φανηκαν για σκορπιες οι τουφεκιες Γιωργο, τουλαχιστον οπως τις ειδα στον πινακα. Αλλωστε η αποσταση ηταν 50 μετρα με κορδελα μετρημενα.

Αυτο που θα θελα να δω, ειναι ενα συγκριτικο, αν ειχε αντιστοιχα τσοκ, ενος LM Gemini πχ με το ιδιο σε Kicks.

To Fluo 28 γαζωνει, ακομα και στα 50 μετρα.

Τα σκαγια (δεν θυμαμαι ομως απο ποιο φυσιγγι) ειχαν αρκετη δυναμη στον πινακα. Καθησαμε πισω απο εναν φραχτη και καποιο απο τα σκαγια επεσε μετα απο εξοστρακισμο στο μπρατσο μου. Ειχε γινει πλακε σαν φακη, και η βολη ειμαι σιγουρος οτι ηταν στα 50 μετρα.
 
Εξειδικευμένη σειρά για baikal και δραμια βγαζει η carlsons. Για μονοβολα η brain.
Εγω με τα μαμα εριχνα μονοβολα ανετα με τα 3 αστρα. Με το ίδιο τσοκακι και τα gorilla 10βολα ειχα βαλει 3 δραμια σε αλεπου στα 50+ μετρα. Απο την μια μερια ποταμιου στην αλλη.
 
επιτελους ηρθαν στα χερια μου.να ευχαριστησω για μια ακομα φορα τον παυλο για τον χρονο που διεθεσε και την υπομονη του και τον γεροντα που φροντισε να φτασουν στα χερακια μου
qVnlglc.jpg

DqS4ShQ.jpg

lYs1mIw.jpg
Ευριπίδη καλοριχτο το ρώσικο αντιαεροπορικό σου !
είδα και τις δοκιμές σου .. κένταυρος με διάφορα σε σχέση με τα άλλα 28-30γρ . αυτό που έχει ενδιαφέρων ειναι αν μπορέσεις να καταλάβεις γιατί το κένταυρος .. πχ αν διαπιστώσεις οτι ο συγκεντρωτήρας ή το ίδος του συγκετρωτήρα δουλεύει καλά με αυτα τα τσόκ !
 
Από ότι βγαίνει ...με το 3αρι μπορώ να ρίξω μονόβολο χωρίς σημαντική ...έκπτωση στην ποιότητα τουφεκιάς...άρα να αποταθώ Κύργια για ένα 3 αρι έσω έξω (5cm) και βλέπουμε...
Ευχαριστώ
Μισο λεπτό αδερφε!
Μη βιαζεσαι. Ριξε πρωτα με τα μαμα και μετά παίρνεις κάποιο αλλο τσοκ.
Ριξε πρωτα. Αν δε σαρεσει κατι εδω ειμαστε παλι.
Μην πας στα τυφλα. Το μονοβολο δεν ειναι απαιτητικο οπως τα σκαγια. Ριξε με τα τσοκ και βρες ποια βολιδα σου παει καλυτερα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top