Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σας τρέχουνε και σας τα σάλια.?
1341752707dsc-0013-1.jpg
 
Βρε παλικάρια, είναι τόσο μεγάλο θέμα οι αυτόματοι εξολκείς στα ποζέ 27.
Αν το μονο που σας κρατουσε πίσω από το να "τσιμπίσετε" το δικανάκι ήταν οι αυτοματοι εξολκείς τι θα κανατε.?
Αν του γυρισω σε απλούς και τους αφησω μια ζωη ετσι, θα βγαλουν κανα θέμα.?
 
Βρε παλικάρια, είναι τόσο μεγάλο θέμα οι αυτόματοι εξολκείς στα ποζέ 27.
Αν το μονο που σας κρατουσε πίσω από το να "τσιμπίσετε" το δικανάκι ήταν οι αυτοματοι εξολκείς τι θα κανατε.?
Αν του γυρισω σε απλούς και τους αφησω μια ζωη ετσι, θα βγαλουν κανα θέμα.?
Ευθυμη οι απλοί με περιοριζαν μονο οταν εκανα περπατητό και επεφτα σε πολλες τσιχλες. Καθυστερουσα στο γεμισμα και εχανα θηραματα. Κατα τα αλλα ειναι η πιο σπορτιβικη επιλογη μιας και τους καλυκες τους βαζεις απο το οπλο στην τσέπη και δεν προδιδεις και τα καρτερια σου ;)
Τι ακριβως σε προβληματίζει;
 
Βρε παλικάρια, είναι τόσο μεγάλο θέμα οι αυτόματοι εξολκείς στα ποζέ 27.
Αν το μονο που σας κρατουσε πίσω από το να "τσιμπίσετε" το δικανάκι ήταν οι αυτοματοι εξολκείς τι θα κανατε.?
Αν του γυρισω σε απλούς και τους αφησω μια ζωη ετσι, θα βγαλουν κανα θέμα.?
Μην σε προβληματιζουν τοσο οι αυτοματοι εξολκεις.
Δεν συμβαινει σε ολα τα οπλα να κολανε οι εξολκεις.
Αν ηταν ο κανονας θα ειχαν κανει κατι απο το εργοστασιο να το διορθωσουν ή θα βγαζαν μονο με απλους.
Αν σ αρεσει το οπλακι που βλεπεις παρτο.
Εχω εγω ενα παλιο με αυλο 18,2 μονοσκανδαλο και με αυτοματους και ειμαι ευχαριστημενος.
Ειχα βεβαια μερικα θεματακια για να μην στα λεω ολα ροδινα αλλα ξεπεραστηκαν ευκολα και ανωδυνα.
 
Αποστόλη και Άγγελε ευχαριστώ. όπως και με το πλάγιο. ετσι και με το ποζέ, ψάχν τις "ιδανικες συνθηκες αξιοπιστίας" που πρέπει να έχει για να "γερασουμε μαζι".. Κατα εμε σε αυτες συνεπαγεται και ο απλος εξολκεας.. απλα αναρωτιεμαι στην περιπτωση που δεν τον έχουμε ευκαιρο, αν οι αυτοματοι ειναι τοσο μεγαλο φάουλ, ώστε να μην αποκτηθει το εργαλειο..
 
Αποστόλη και Άγγελε ευχαριστώ. όπως και με το πλάγιο. ετσι και με το ποζέ, ψάχν τις "ιδανικες συνθηκες αξιοπιστίας" που πρέπει να έχει για να "γερασουμε μαζι".. Κατα εμε σε αυτες συνεπαγεται και ο απλος εξολκεας.. απλα αναρωτιεμαι στην περιπτωση που δεν τον έχουμε ευκαιρο, αν οι αυτοματοι ειναι τοσο μεγαλο φάουλ, ώστε να μην αποκτηθει το εργαλειο..
Αν το θες πάρα πολύ, δεν νομίζω να είναι καθόλου "φάουλ" όπως το λες. Ειδικά επειδή το Baikal έχει αυτή τη δυνατότητα απενεργοποίησης των αυτόματων εξολκέων !!! (... δεν είναι πολλά τα δίκαννα άλλων εταιριών που έχουν αυτό το χαρακτηριστικό ;)) ... Στην ουσία δεν θα "οπλίζουν" οι εξολκείς, και απλά θα ανασηκώνουν τους κάλυκες στις θαλάμες τόσο όσο και οι απλοί ... οπότε δεν βλέπω κανένα πρόβλημα στο να τους έχεις μόνιμα απενεργοποιημένους, αν έτσι το θέλεις ... .xm.
 
Παρτο με αυτοματους,Ευθυμη!
Το ποζε,οπωσδηποτε με αυτόματους!
Και παντα δισκανδαλο!
Οταν μιλαμε για κυνηγετικο...:);)
Σωστός τε και σοφός ο γεροντας :p
Αν το ξαναεπαιρνα αυτο τον συνδυασμο θα εψαχνα.
Και αν κανει κολπα, απενεργοποιεις τον αυτοματισμο
 
Φίλε Στέλιο, αυτό σκεφτομουνα εν τελει.... Τους απενεργοποιείς, τους έχεις όσο γουσταρεις απλούς, και αμα θες να τη δοκιμασεις αλλιως, τους γυρνας....
Ναι Γιαννη, εννοειται δισκανδαλο....!!! Πιστευω εχω υπερτονισει την αδυναμια μου στα δυσκανδαλα :D
 
Ευθυμη οτι ειπαν ο Γιάννης, Στέλιος, Αποστόλης ειναι ολο το ζουμι για την αγορα του ρωσου.
Οτι και να γινει παντως και στο αυτοματο νατους αφησεις ειναι πολυ μικρο το κοστος σ εναν οπλουργο να το φτιαξεις.
Για το δισκανδαλο δεν το συζηταω και εγω θα το προτιμουσα αν και βολευτηκα με το μονοσκαδαλο.
Προχωρα.
 
θα ηθελα αν τον ξαναδεις και σου ειναι ευκολο οταν τον ξαναδεις να τον ρωτησεις ολα τα σχετικα για την αντικαταστσση του εξωλκεα. μπαινει κατευθειαν ο καινουργιος η πρεπει να προσαρμορστει αναλογα?
Νομίζω μίλησε απευθείας με οπλουργό, αλλά συγουρα χρειάζεται προσαρμογή. Όταν είχε σπάσει στο 692 του Dion χρειάστηκε εφαρμογή λιμάρισμα κτλ. Πιστεύω θα ισχύει το ίδιο με το baikal.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top