Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Η ρωσηδα ειναι σκυλα .sarcastic.
Το ξέρω....Γενικότερα τα ρώσικα δν έχουν την εξωτερική φινέτσα π.χ. των (ιταλικών όπλών) αλλά το σίγουρο είναι πως ο ρώσος δν παίζει....Σαν όπλα είναι ανθεκτικότατα κ σκληροτράχιλα......Έχω πάρει παράδειγμα από την mp-153.......well done.
 
Το ξέρω....Γενικότερα τα ρώσικα δν έχουν την εξωτερική φινέτσα π.χ. των (ιταλικών όπλών) αλλά το σίγουρο είναι πως ο ρώσος δν παίζει....Σαν όπλα είναι ανθεκτικότατα κ σκληροτράχιλα......Έχω πάρει παράδειγμα από την mp-153.......well done.
Ειναι το μονο οπλο που ριχνω τους δυναμητες στο βαλτο
 
Η εκ διαμέτρου αντίθετη φιλοσοφία με τον Browning. Η διαφορά είναι ότι ο Browning σχεδίαζε πρωτότυπα, δεν αντέγραφε κανέναν.
Δηλ θέλεις να πεις οτι το πιο πετυχημένο πυροβόλο απο το '47 εως και σήμερα δηλ όπλο που κρατάει 70 χρόνια ιστορία στηρίχτηκε σε αντίγραφο;
Το καλασνικωφ ειναι πρωτότυπο απο τον Μιχαηλ και ενόχλησε κάποια κράτη(παραγωγής όπλων) η τόσο μεγάλη διάδοση και αξιοπιστία του εδω και πάρα πολλα χρόνια παγκοσμίως.
Ξεφύγαμε λίγο απο το νήμα. :)
 
Εργαλος φαινεται

@evripidis302 δεν έχει καμμία αλλαγή λειτουργικά συγκριτικά με αυτή που είχες (baikal mp155). Απο τα βιντεάκια στο ιντερνετ οι αλλαγές είναι οι παρακάτω:
1. Καλύτερης ποιότητας ξύλα,
2. Αλλαγή πέλματος
3. Κεραμική βαφή στη βάση
4. Άλλο λογότυπο και σχέδιο στη βάση
5. Διαφορετική βίδα
6. Διαφορετική πάπια στο σημείο που ενώνεται με τη βάση
7. καλύτερη βαφή στην κάνη (δεν φαίνονται οι κολλήσεις μεταξύ ρίγας και κάννης)

Είπαμε αν σκεφτείς ότι δίνεις 550 και πάρεις 1-2 τσοκ θα βγάλει ωραία γούστα, θα την πετάς στο αγροτικό και δεν θα σε νοιάζει αν βρέχει κλπ... και στο μέλλον με 150€ μια κεραμική και τελείωσες..
 
@evripidis302 δεν έχει καμμία αλλαγή λειτουργικά συγκριτικά με αυτή που είχες (baikal mp155). Απο τα βιντεάκια στο ιντερνετ οι αλλαγές είναι οι παρακάτω:
1. Καλύτερης ποιότητας ξύλα,
2. Αλλαγή πέλματος
3. Κεραμική βαφή στη βάση
4. Άλλο λογότυπο και σχέδιο στη βάση
5. Διαφορετική βίδα
6. Διαφορετική πάπια στο σημείο που ενώνεται με τη βάση
7. καλύτερη βαφή στην κάνη (δεν φαίνονται οι κολλήσεις μεταξύ ρίγας και κάννης)

Είπαμε αν σκεφτείς ότι δίνεις 550 και πάρεις 1-2 τσοκ θα βγάλει ωραία γούστα, θα την πετάς στο αγροτικό και δεν θα σε νοιάζει αν βρέχει κλπ... και στο μέλλον με 150€ μια κεραμική και τελείωσες..
Με λιγα λογια, βελτιωμενη εξωτερικα εκδοση! Διαφορετικη βιδα ποια εννοεις γτ κολλησα?
 
αφήστε τα ΑΚ47 και πάμε για baikal mp155 profi. Νέο videaki .sarcastic.Σιγά να μην την φέρουν στην Ελλάδα..

Δειχνει οπλο με ενδιαφερον. Επειδη δεν γνωριζω τη γλώσσα, δεν καταλαβα τον λογο αυτης της παρουσίασης. Αυτο που ειδα ειναι οτι κλωτσούσε σαν μουλάρι (ισως και λογω των φυσιγγιων) ειδικα στην πρωτη δοκιμη στο 1:17 οπου ο ωμος του σκοπευτή με την πρωτη βολη ξεκινα απο το μέσο του τραπεζιού και στο τελος των βολών φτάνει στην άκρη του τραπεζιού φτανοντας στο σημειο να κρατησει ισορροπία με το αριστερό του πόδι και ολα τα λεφτα να ειναι το αυθόρμητο "όόι" φανταζομαι λογω του κλωτσηματος :)
Στα αξιοσημείωτα ειναι οτι στο τελος είδε οτι εχασε το σκόπευτρο, χωρις βεβαια αυτο να σημαινει κατι...
Παντως εμφανισιακά το οπλο μου φανηκε ελκυστικοτατο...
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top