Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
IMG_20160409_155406.jpg

Συγνωμη για τις δυο προηγουμενες προσπαθειες τωρα θα ανεβουν σωστα!!!

image upload no limit

free picture upload

post image

print screen

how to do a screenshot on a pc

screen grab

picture share

post images

image hosting no registration

image hosting free

screenshot tool
 
Σημερα πηρα το baikal IZ27 που το ειχα παει πριν 40 ημερες στον Κυριο Αλεξιου για βαφη, πελμα, μαλακωμα στις σκανδαλες κλπ. Το οπλο εχει κλεισει 28 χρονια ζωης σε ολων των ειδων τα κυνηγοτοπια, οποτε ειχε αρκετες φθορες εξωτερικα και οξυδωσεις.Πραγματι εμεινα υπερευχαριστημενος απο το αποτελεσμα και θα ελεγα οτι εχει φτασει στο 85-90% ενος καινουργιου!!! Ενας καταπληκτικος οπλουργος, ανθρωπος, και με πολυ μερακι στη δουλεια του.Σημερα αφησα και το IZ26 για βαφες κλπ και σε ενα μηνα περιπου θα παω να το παρω, η δε απαντηση του μολις το ειδε ηταν ασε με να το κανω με τη ψυχη μου τετοια οπλα σπανιζουν..........Επισης κοντυνα και το κοντακι της Benelli 1.5 cm, δειτε τις φωτο.....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ το χρηστο (manthoscc) που μου τον συστησε
Μπράβο Πέτρο πολύ χαίρομαι που εισαι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα, ο κ. Αλεξίου ειναι όντως ένας άθρωπος με μεράκι και θα συμπληρώσω και με πολύ επαγγελματική υπομονή .. σου εύχομαι ολόψυχα να συνεχίσεις να το χαίρεσαι και να σου χαρίσει κ άλλες ωραίες κυνηγετικές στιγμές το ανανεωμένο σου τουφέκι .
**όταν κάνεις κάποια δοκιμή πες μασ για την αίσθηση στης σκανδάλες .. (αφορά αρκετούς με baikal)

Οταν βρεθώ στην πατρίδα εύχομαι να ρίξουμε καμιά τουφέκια μαζί να το δω και απο κοντά . να εισαι καλά Πετρο
 
Last edited:
Μπράβο Πέτρο πολύ χαίρομαι που εισαι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα, ο κ. Αλεξίου ειναι όντως ένας άθρωπος με μεράκι και θα συμπληρώσω και με πολύ επαγγελματική υπομονή .. σου εύχομαι ολόψυχα να συνεχίσεις να το χαίρεσαι και να σου χαρίσει κ άλλες ωραίες κυνηγετικές στιγμές το ανανεωμένο σου τουφέκι .
**όταν κάνεις κάποια δοκιμή πες μασ για την αίσθηση στης σκανδάλες .. (αφορά αρκετούς με baikal)

Οταν βρεθώ στην πατρίδα εύχομαι να ρίξουμε καμιά τουφέκια μαζί να το δω και απο κοντά . να εισαι καλά Πετρο
Παντως οι σκανδαλες ειναι αισθητα πιο μαλακες απο πριν καμια σχεση, εστω και χωρις φυσιγγια που τις δοκιμασα
 
Παντως και εγω δεν το περιμενα πραγματι τετοιο αποτελεσμα, και πλεον ανυπομονω για το αποτελεσμα στο ij 26, που οταν το κοιτουσε μου μιλαγε με τοσο ενθουσιασμο...
 
Σου έδωσε τίποτα οδηγίες που θα πρέπει να ακολουθήσεις για τα βαμμένα μεταλλικά μέρη στο μέλλον;
 
Σου έδωσε τίποτα οδηγίες που θα πρέπει να ακολουθήσεις για τα βαμμένα μεταλλικά μέρη στο μέλλον;
Μου εδωσε ενα λαδι (Θα το βγαλω φωτο και θα το ανεβασω αργοτερα) που φερνει απο οτι μου ειπε απο γερμανια να περναω τα μεταλικκα μερη μεσα εξω και μου απαγορευσε τα καθαριστικα τυπου Α2 κλπ δεν κανουν καλο μου λεει
 
Πετρο καλημερα, αφου θα βαφοτανε το οπλο γιατι δεν αφαιρεσαι τις ενδιαμεσες ριγες ωστε να ελαφρυνη λιγο;
Πολυ ωραια δουλεια παντως.
Το σκεφτηκα αλλα δεν το εκανα γιατι δεν ειχα ποτε προβλημα με το βαρος του οπλου και τελικα ετσι οπως βλεπω αλλα με αφαιρεμενες ριγες δεν με ενθουσιαζει.
 
Μου εδωσε ενα λαδι (Θα το βγαλω φωτο και θα το ανεβασω αργοτερα) που φερνει απο οτι μου ειπε απο γερμανια να περναω τα μεταλικκα μερη μεσα εξω και μου απαγορευσε τα καθαριστικα τυπου Α2 κλπ δεν κανουν καλο μου λεει
Τελικα δεν ξερω τι λαδι ειναι γιατι μου το εβαλε χυμα σε ενα μπουκαλακι 100ML που δεν εχει σχεση με αυτο που γραφει το μπουκαλι.Παντως θα το μαθω γιατι θα ξαναπαω να παρω το αλλο οπλο που φτιαχνω και θα το δημοσιευσω
 
Χθες πηγα στην Μαλακασα να δοκιμασω τα αερια για να ριχνει η 155 και ελαφριες γομωσεις γιατι το χειμωνα ειχα θεμα κατω απο 32γρ.Τελικα εριξα 10 φυσιγκια στον πινακα και μια πουλα ο φιλος μου χωρις το παραμικρο προβλημα με 28γρ και με καλα σπασιματα.Το μονο προβλημα η σκουρια στα τσοκ και στο σπειρωμα της κανης.Υπαρχει καμια λυση?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top