Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
φιλε kastoras την 155 την έχει ο αδερφός μου και ειναι απολυτά ευχαριστημένος σε όλα της ... σχεδόν τα παντα στα έχει πει ο Ευριπίδης και σύμφωνο απόλυτα!
τώρα συμπληρωματικά εγω να πω τα παρακάτω..
  • όσο αφορα το στρώσιμο .. ειναι απαραίτητο και περιγράφεται στις οδηγίες του κατασκευαστή ... κανε μόνο αυτό που λέει και όλα θα είναι όπως πρέπει.. γιατί αν αρχίσεις να παίζεις με το πιστόνι πριν στρώσει .. θα χάσεις την μπάλα ..
  • συμφωνώ με τον Ευριπίδη και στο συνθετικό κοντάκι αλλα στο πέλμα έχουν κάνει πατάτα .. λες και εχει φτιαχτεί για να κολλάει στα ρουχα... ο αδερφός έβαλε ενα κάλυμμα αλλα όταν θα παω Γιάννενα θα το ντύσουμε με δέρμα ..
  • δεν ξερω τι ύψος έχεις αλλα να ξέρεις οτι κυκλοφορεί με δύο πέλματα .. το ένα βγάζει σύνολο 37,6 και το άλλο 36,6 .. ο αδερφος μου ειχε το μεγάλο και το κούρεψε λίγο γιατι με τα ρούχα του καθόταν λίγο μακριά *αν μένεις βόρια και εισαι κοντα στο 1,78-80 θα σου έλεγα να επιλέξεις το κοντό καθώς ειναι ποιο εύκολο αν το ντύσεις να βάλεις προσθήκη , παρα να να το φας ;)
 
Last edited:
φιλε kastoras την 155 την έχει ο αδερφός μου και ειναι απολυτά ευχαριστημένος σε όλα της ... σχεδόν τα παντα στα έχει πει ο Ευριπίδης και σύμφωνο απόλυτα!
τώρα συμπληρωματικά εγω να πω τα παρακάτω..
  • όσο αφορα το στρώσιμο .. ειναι απαραίτητο και περιγράφεται στις οδηγίες του κατασκευαστή ... κανε μόνο αυτό που λέει και όλα θα είναι όπως πρέπει.. γιατί αν αρχίσεις να παίζεις με το πιστόνι πριν στρώσει .. θα χάσεις την μπάλα ..
  • συμφωνώ με τον Ευριπίδη και στο συνθετικό κοντάκι αλλα στο πέλμα έχουν κάνει πατάτα .. λες και εχει φτιαχτεί για να κολλάει στα ρουχα... ο αδερφός έβαλε ενα κάλυμμα αλλα όταν θα παω Γιάννενα θα το ντύσουμε με δέρμα ..
  • δεν ξερω τι ύψος έχεις αλλα να ξέρεις οτι κυκλοφορεί με δύο πέλματα .. το ένα βγάζει σύνολο 37,6 και το άλλο 36,6 .. ο αδερφος μου ειχε το μεγάλο και το κούρεψε λίγο γιατι με τα ρούχα του καθόταν λίγο μακριά *αν μένεις βόρια και εισαι κοντα στο 1,78-80 θα σου έλεγα να επιλέξεις το κοντό καθώς ειναι ποιο εύκολο αν το ντύσεις να βάλεις προσθήκη , παρα να να το φας ;)
Με επιασες κατευθειαν.. 1.80 είμαι. Θα κοιταξω να σπρωξω το δίκαννο με την πρωτη ευκαιρια. Ψαχνομαι ακομα παντως. Μιλισα μ τον κο. ΠΑΝΑ και αναμενεται να εκτελωνιστουν τα τσοκ για τους ρωσους που θα το αναβαθμισουν βλητικα. Εχω και καποια πλαστικα ενθετα επεκτασης μηκους απο το δικαννο. Αν χρειαστει και παταν θα τα βαλω. Αυριο παντως λεω να παω να επωμισω μια ρωσιδα να δω πως μου ερχεται. Ελαφρύ ειναι σαν οπλο. Επισης αξιοπιστο. Τι έχει να ζηλεψει απο αλλα μοντελα δλδ; Μονο τις γεωμετριες αλλων καννων.
 
. Εχω και καποια πλαστικα ενθετα επεκτασης μηκους απο το δικαννο. Αν χρειαστει και παταν θα τα βαλω. ν.
kastoras έχε κατά νού οτι δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις καθώς όπως ειπε και ο Ευριπίδης το πέλμα ειναι ενα αντίγραφο της μπενέλι δηλαδή σε σχήμα V !!
(κοντάκι και πέλμα) * ειναι ετσι που ούτε πιτσ δεν μπορείς να αλλάξεις !! το πέλμα πατάει πάνω στο χείλος του κοντακίου... το υπόλοιπο ειναι κούφιο
δες την φωτό και θα καταλάβεις
upload
 
Last edited:
Τασο ναι ο σκοπευτης εχει τον πρωτο λογο. ΑΛΛΑ οταν παίρνεις ενα οπλο και το εργοστασιακο του φουλ δινει 60 65 % στα 30 μετρα π.χ, τοτε ακομα και αν ριχνεις την τουφεκια εκει που πρεπει το θηραμα θα φευγει τις περισσοτερες φορες η θα το τραυματιζεις απλα. Δε θελω πολλα ρε φιλε θελω το φουλ να δίνει 75% συγκεντρωση στα 35 μετρα.. Ζηταω πολλα;;
 
Τασο ναι ο σκοπευτης εχει τον πρωτο λογο. ΑΛΛΑ οταν παίρνεις ενα οπλο και το εργοστασιακο του φουλ δινει 60 65 % στα 30 μετρα π.χ, τοτε ακομα και αν ριχνεις την τουφεκια εκει που πρεπει το θηραμα θα φευγει τις περισσοτερες φορες η θα το τραυματιζεις απλα. Δε θελω πολλα ρε φιλε θελω το φουλ να δίνει 75% συγκεντρωση στα 35 μετρα.. Ζηταω πολλα;;
Ζητας να εισαι πρωταθλητης..sarcastic.
 
Φιλε αν το να εχω μια αξιοπρεπη αποδωση καννης σε αποστασεις 35 40 μετρα το θεωρείς πρωταθλητισμο, το σεβομαι αλλα δεν συμφωνω μαζι σου.
Φυσικα και οχι,χιουμορ κανω εγω προσωπικα στο κυνηγι βεβαια θελω και λιγα περιφεριακα . ;)
 
Τασο ναι ο σκοπευτης εχει τον πρωτο λογο. ΑΛΛΑ οταν παίρνεις ενα οπλο και το εργοστασιακο του φουλ δινει 60 65 % στα 30 μετρα π.χ, τοτε ακομα και αν ριχνεις την τουφεκια εκει που πρεπει το θηραμα θα φευγει τις περισσοτερες φορες η θα το τραυματιζεις απλα. Δε θελω πολλα ρε φιλε θελω το φουλ να δίνει 75% συγκεντρωση στα 35 μετρα.. Ζηταω πολλα;;
Εχεις δικιο σε αυτό,Εγω δεν αναφέρομαι για το αν τα τσοκ "χάνουν " οι όχι αλλά για τις καννες κ τα μέταλλα γενικά..
 
Για να ψάχνεις όσο μικρότερη σημαίνει ότι σε ενοχλεί,Δοκίμασε να πας κυνηγι μια φορά χωρίς την ακιδα..:)
Για μένα σε κινούμενο στόχο κ σε βολή με λειοκαννο κ σκάγια δεν προσφέρει τιποτα.
Χωρίς αυτήν "ανοίγουν" τα μάτια μας περισσότερο κ έχουμε άνετο οπτικό
πεδιο..
Σε ακίνητο στόχο βοηθάει γιατί εχουμε σημείο αναφοράς.
Είχα βγάλει την ακιδα για μερικες μέρες απο το όπλο και ειλικρινά δεν είδα να μειονεκτω καθόλου στο κυνηγι..Ίσα ίσα..
Ο λόγος που την ξανάβαλα ηταν για λόγους αισθητικής,Οσο κ αν φαίνετε απιστευτο ,αυτό το μικρούλι εξάρτημα που έφυγε μου "χαλασε" όλη την εμφάνιση του όπλου..
Ειναι σαν αμαξι χωρις προφυλακτηρα.....:)
Αν και εγω το θεωρω οτι ειναι ..τιμονι
 
ολομοναχος
Από το κοντάκι φίλε μου,βγάλε το πέλμα έχει μια βίδα στο βάθος.....
Ευχαριστώ κύριοι!!! Κόντευε να με υιοθετήσετε .shake hands. συνέχεια με τις ερωτήσεις μου!
Το όπλο σύμφωνα με το στόχο ψιλοτουφεκαει και σκέφτομαι να βάλω τη φλατζα που είναι πιο παχιά στη ράχη!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top