Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλη την ομάδα.!!!!
Εύχομαι ο καινούριος χρόνος να σας φέρει ότι ποθείτε.!
Εμένα πάντως μου έφερε μία καινούρια καψούρα...
ΙΖΗ-43.... Πανέμορφο σε όλα του..
Μόνο ίσως μειονέκτημα, η χρωματική διαφορά στα ξύλα λόγω πέλματος. Έχει κάποιος κάποια συμβουλή γι'αυτό.?
DSCN1253_zpstqoyoehi.jpg

DSCN1255_zpsnwlsuez8.jpg

DSCN1256_zpsmdjhbcfb.jpg

DSCN1254_zps20gneffl.jpg

Και πως της παν τα Carlson's... :D
Καλοτουφεκο Ευθημη!
Να το χαρείς!
 
Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλη την ομάδα.!!!!
Εύχομαι ο καινούριος χρόνος να σας φέρει ότι ποθείτε.!
Εμένα πάντως μου έφερε μία καινούρια καψούρα...
ΙΖΗ-43.... Πανέμορφο σε όλα του..
Μόνο ίσως μειονέκτημα, η χρωματική διαφορά στα ξύλα λόγω πέλματος. Έχει κάποιος κάποια συμβουλή γι'αυτό.?
DSCN1253_zpstqoyoehi.jpg

DSCN1255_zpsnwlsuez8.jpg

DSCN1256_zpsmdjhbcfb.jpg

DSCN1254_zps20gneffl.jpg

Και πως της παν τα Carlson's... :D
εχω το ιδιο με τα τσοκ τα μαμισια , σε 70αρα θαλαμη και δυσκανδαλο απλη εξωλκης παρα παρα πολυ ευχαρηστημενος , τοσο που πηρα και σουπερ ποζε που βρηκα σε 76αρα θαλαμη , για να δουμε ειναι το ιδιο καλο και αυτο , ακομα το δοκημαζω , προχθες με ενα σεταπ με S4 kai 31 γραμμαρια ειχα μερηκα τσιχλακια τραυματηζμενα , βλεπουμε , τι επομενα φορα θα δοκημασω με ΜΒ 32 στα 32 γραμμαρια και 33
 
Αντε και κολλησε,Έπρεπε να κοπει σαν χαρτι??.asking.
Αστοχια υλικού φαντάζομαι Τάσο.

λοιπον ακουστε και πειτε τη γνωμη σας.κατα τις 5.10 σημερα το απογευμα πηγα να ξεβιδωσω το LM απο την κατω καννη για να βιδωσω το SKT μιλαω για carlsons blued κι ενιωσα εντονη αντισταση ενω το τσοκ ειναι εσω εξω.δεν ξεβιδωνε με τιποτα.προσπαθησα σιγα σιγα και μετα απο λιγο αρχισε να ξεβιδωνει.οταν ομως το εβγαλα αρχισαν τα καντηλια.ειχε κοψει η μιση βαση αλλα ευτυχως δεν εμεινε το κοματι μεσα.εκανα βεβαια την λαλακια κι απ τα νευρα μου πεταξα το υπολοιπο.καμμια ιδεα τι εγινε???
Ευριπο στην θέση σου θα κρατούσα τα κομμάτια και θα απευθυνομουνα στο κατάστημα που τα αγόρασα (όχι ότι φταίει ο άνθρωπος) αλλά μήπως μπορέσει να κάνει κάτι έστω για κάποια αποζημίωση η ανταλλαγή μέσω αντιπροσωπειας και εταιρείας στο κάτω κάτω δεν είναι δικό σου το λάθος αλλά του κατασκευαστή.
 
λοιπον ακουστε και πειτε τη γνωμη σας.κατα τις 5.10 σημερα το απογευμα πηγα να ξεβιδωσω το LM απο την κατω καννη για να βιδωσω το SKT μιλαω για carlsons blued κι ενιωσα εντονη αντισταση ενω το τσοκ ειναι εσω εξω.δεν ξεβιδωνε με τιποτα.προσπαθησα σιγα σιγα και μετα απο λιγο αρχισε να ξεβιδωνει.οταν ομως το εβγαλα αρχισαν τα καντηλια.ειχε κοψει η μιση βαση αλλα ευτυχως δεν εμεινε το κοματι μεσα.εκανα βεβαια την λαλακια κι απ τα νευρα μου πεταξα το υπολοιπο.καμμια ιδεα τι εγινε???
Ευριπίδη τι να πω πραγαματικα λυπάμαι.. ειναι ύποπτο το περιστατικό αλλά θα μπορούσε να ειναι επικίνδυνο σκέψου.
το σημαντικό ειναι αν δεις τώρα μήπως υπάρχει κάποιο κουσούρι μεσα στην καννη που σιγά σιγά προκάλεσε το πρόβλημα στο τσοκ. πχ σκουριά στα σπειρώματα .. η αν το ιδιο το τσοκ προκάλεσε σκουριά.οποτε εχε το νου σου στην κάννη (αυτο ειναι το σημαντικό )
Για το τσοκ θα σου έλεγα να κάνεις αυτο που λέει ο Κωνσταντίνος παραπάνω , να απευθυνθείς στον αντιπρόσωπο να σου δώσει μια απάντηση ο οποίος σύμφωνα με την μαμα εταιρία θα πρέπει να στο αντικαταστήσει.
επίσης να στείλεις mail στην μαμά εταιρία.
και τωρα τι κανω. να ξαναπαρω το ιδιο? και πανω που την ειχα καταβρει με την δικαναρα. οι πρωτες 5 πεσανε μονοτουφεκια σημερα. μετα καταλαβαινετε τι επαθα
Ευριπίδη αν η απάντηση του αντιπροσώπου η της μαμάς εταιρίας δεν ειναι αυτη που θα ήθελες .. τοτε γιατί να ξανά πάρεις ?
.
 
Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλη την ομάδα.!!!!
Εύχομαι ο καινούριος χρόνος να σας φέρει ότι ποθείτε.!
Εμένα πάντως μου έφερε μία καινούρια καψούρα...
ΙΖΗ-43.... Πανέμορφο σε όλα του..
Μόνο ίσως μειονέκτημα, η χρωματική διαφορά στα ξύλα λόγω πέλματος. Έχει κάποιος κάποια συμβουλή γι'αυτό.?
DSCN1253_zpstqoyoehi.jpg

DSCN1255_zpsnwlsuez8.jpg

DSCN1256_zpsmdjhbcfb.jpg

DSCN1254_zps20gneffl.jpg

Και πως της παν τα Carlson's... :D
Καλοτουφεκο το δικανακι.Υπαρχει λυση αλλα θελει δουλιτσα στα ξυλα και αν θελεις να το κανεις και πολυ ποιο ωραιο γινεται με καποιες επεμβασεις.
 
Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλη την ομάδα.!!!!
Εύχομαι ο καινούριος χρόνος να σας φέρει ότι ποθείτε.!
Εμένα πάντως μου έφερε μία καινούρια καψούρα...
ΙΖΗ-43.... Πανέμορφο σε όλα του..
Μόνο ίσως μειονέκτημα, η χρωματική διαφορά στα ξύλα λόγω πέλματος. Έχει κάποιος κάποια συμβουλή γι'αυτό.?
DSCN1253_zpstqoyoehi.jpg

DSCN1255_zpsnwlsuez8.jpg

DSCN1256_zpsmdjhbcfb.jpg

DSCN1254_zps20gneffl.jpg

Και πως της παν τα Carlson's... :D
Καλοντούφεκο Ευθύμη!!!
Να το χαρείς με υγεία!!!
 
λοιπον ακουστε και πειτε τη γνωμη σας.κατα τις 5.10 σημερα το απογευμα πηγα να ξεβιδωσω το LM απο την κατω καννη για να βιδωσω το SKT μιλαω για carlsons blued κι ενιωσα εντονη αντισταση ενω το τσοκ ειναι εσω εξω.δεν ξεβιδωνε με τιποτα.προσπαθησα σιγα σιγα και μετα απο λιγο αρχισε να ξεβιδωνει.οταν ομως το εβγαλα αρχισαν τα καντηλια.ειχε κοψει η μιση βαση αλλα ευτυχως δεν εμεινε το κοματι μεσα.εκανα βεβαια την λαλακια κι απ τα νευρα μου πεταξα το υπολοιπο.καμμια ιδεα τι εγινε???
Αστοχια υλικού φαντάζομαι Τάσο.
Και ΄γω Ευριπίδη, για αστοχία υλικού το βλέπω...
Κακή θερμική κατεργασία, με αποτέλεσμα να μην έχει την απαιτούμενη ελαστικότητα το υλικό (ατσάλι)...
 
Καλοτουφεκο το δικανακι.Υπαρχει λυση αλλα θελει δουλιτσα στα ξυλα και αν θελεις να το κανεις και πολυ ποιο ωραιο γινεται με καποιες επεμβασεις.
Για να παρεις μια ιδεα τι μπορεις να αλαξεις και ποσο ποιο ωραιο γινεται,βεβαια γινωνται και αλλα αρκει να εχει ορεξη.
http://i1321.photobucket.com/albums/u550/iraklis2010/Guns/341_zpsvjldskvg.jpg
 
εχω ενα παλιο ρωσηκο το 54 αγοραζμενο απο τον πατερα μου το 1965 εχει η δεξια κανει εκει που τελειωνη η θαλαμη και σκαει το φυσιγγιο εναν κρατηρα γυρω γυρω σαν δακτηληδη εσωτερηκα μεσα στην κανη αυτο φτιαχνετε η οχι , και θελω τα σταθερα τσοκ που εχει απο φουλ η δεξια και εχτρα εχτρα φουλ η αρηστερη να γηνουν 4αρι και 3τσοκ τσοκ , και λιγο κουνανε τα κλειδια του , γηνοντε ολα αυτα και ποσο περηπου μπωρει να στοιχηση ολη αυτη η εργασια
 
εχω ενα παλιο ρωσηκο το 54 αγοραζμενο απο τον πατερα μου το 1965 εχει η δεξια κανει εκει που τελειωνη η θαλαμη και σκαει το φυσιγγιο εναν κρατηρα γυρω γυρω σαν δακτηληδη εσωτερηκα μεσα στην κανη αυτο φτιαχνετε η οχι , και θελω τα σταθερα τσοκ που εχει απο φουλ η δεξια και εχτρα εχτρα φουλ η αρηστερη να γηνουν 4αρι και 3τσοκ τσοκ , και λιγο κουνανε τα κλειδια του , γηνοντε ολα αυτα και ποσο περηπου μπωρει να στοιχηση ολη αυτη η εργασια
Νικ τα κλειδιά είναι ακριβή ιστορία...αν θες να τα κάνεις όλα αυτά σε οπλουργό ,πάρε καλύτερα ένα καινούργιο μπαικαλάκι ...θα σου βγει ποιο φτηνό...
 
εχω ενα παλιο ρωσηκο το 54 αγοραζμενο απο τον πατερα μου το 1965 εχει η δεξια κανει εκει που τελειωνη η θαλαμη και σκαει το φυσιγγιο εναν κρατηρα γυρω γυρω σαν δακτηληδη εσωτερηκα μεσα στην κανη αυτο φτιαχνετε η οχι , και θελω τα σταθερα τσοκ που εχει απο φουλ η δεξια και εχτρα εχτρα φουλ η αρηστερη να γηνουν 4αρι και 3τσοκ τσοκ , και λιγο κουνανε τα κλειδια του , γηνοντε ολα αυτα και ποσο περηπου μπωρει να στοιχηση ολη αυτη η εργασια
Σαν οπλο ειναι πολυ καλο το 54 αλλα οι δουλειες που θελεις θα κοστισουν και μαλον δεν συμφαιρει.Το καλιτερο θα ηταν να το δει οπλουργος απο κοντα και θα σου πει καλιτερα,εμενα το αντικειμενο μου και με αυτο ασχωλουμαι (οχι επαγγεματικα) ειναι τα ξυλα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top