Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλορίζικο Ευθύμη, καλοτούφεκο ... να το χαίρεσαι, πάντα ζεστές κάννες !!! .well done.
Ωραίο και με τα έσω-έξω τσοκάκια! Δε στο 'χα πει ότι χωράνε; ... ;)

Καλορίζικο και καλοτουφεκο Ευθυμη.

Καλοριζικο Θυμιο και καλες τουφεκιες!
Αν ηταν εσωτερικα τα τσοκ θα ηταν ωραιοτερο εμφανισιακα(δικη μου αποψη)..
Το σιγουρο ειναι οτι θα το χαρείς γιατι ειναι φτιαγμενο για σκληρη χρηση με πολυ μικρο κοστος αγορας..

Λιωστο Ευθυμη με υγεια.

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά..!
Ναι Στέλιο, είχες δίκαιο.!!! ;)
Τάσο, μαζί με το όπλο ο άνθρωπος μου έδωσε και τα 5 εσωτερικά τσοκ μαζί με το κλειδί τους.
Πανέμορφο είναι και με εκείνα, πιο κλασσικό μπορώ να πω, αλλά τα γουστα είναι σαν τον καφέ.. :D
 
Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλη την ομάδα.!!!!
Εύχομαι ο καινούριος χρόνος να σας φέρει ότι ποθείτε.!
Εμένα πάντως μου έφερε μία καινούρια καψούρα...
ΙΖΗ-43.... Πανέμορφο σε όλα του..
Μόνο ίσως μειονέκτημα, η χρωματική διαφορά στα ξύλα λόγω πέλματος. Έχει κάποιος κάποια συμβουλή γι'αυτό.?
DSCN1253_zpstqoyoehi.jpg

DSCN1255_zpsnwlsuez8.jpg

DSCN1256_zpsmdjhbcfb.jpg

DSCN1254_zps20gneffl.jpg

Και πως της παν τα Carlson's... :D
καλορηχτο εύθυμη ... να το χαρείς !
αν περιποιηθείς και τα ξύλα θα γίνει ακόμα ποιο κούκλα .
δες στο αντίστοιχο θέμα πληροφορίες και μην το φοβάσαι .. είναι κατι παραπάνω απο σίγουρο οτι αν ασχοληθείς το αποτέλεσμα θα σε δικαιώσει !
μονο καλύτερο μπορεί να γίνει !;)
http://www.hunterslife.gr/forums/threads/Το-Ξύλο-βγήκε-από-τον-παράδεισο.267/
 
Καλοριζικο ζεστες καννες αμα σενιαρεις τα ξυλα γινεται κουκλι!
Εχω δει μπαικαλ διασκευασμενα με αγγλε κοντακια και φυιαγμενες παπιες και λες ειναι μπαικαλ αυτο τωρα η αγγλικο χειροποιητο.sarcastic.
Ειναι που δε το χω με τα πλαγιοκανα αλλιως βρισκεις πλαγιο μπαικαλ με 250ρικα και βαζοντας καποια λεφτα πανω ακομη γινεται ψοβερο οπλο.well done.
Παντως στην ντουλαπα υπαρχει ενα ποζε αγορασμενο απο το πατερα μουτο 1988 ζητημα να χει ριξει 500 τουφεκιες σα καινουργιο απλο δισκανδαλο απλοι εξολκεις 1-3 το μακρυκανο με τους στενους αυλους
 
λοιπον ακουστε και πειτε τη γνωμη σας.κατα τις 5.10 σημερα το απογευμα πηγα να ξεβιδωσω το LM απο την κατω καννη για να βιδωσω το SKT μιλαω για carlsons blued κι ενιωσα εντονη αντισταση ενω το τσοκ ειναι εσω εξω.δεν ξεβιδωνε με τιποτα.προσπαθησα σιγα σιγα και μετα απο λιγο αρχισε να ξεβιδωνει.οταν ομως το εβγαλα αρχισαν τα καντηλια.ειχε κοψει η μιση βαση αλλα ευτυχως δεν εμεινε το κοματι μεσα.εκανα βεβαια την λαλακια κι απ τα νευρα μου πεταξα το υπολοιπο.καμμια ιδεα τι εγινε???
 
λοιπον ακουστε και πειτε τη γνωμη σας.κατα τις 5.10 σημερα το απογευμα πηγα να ξεβιδωσω το LM απο την κατω καννη για να βιδωσω το SKT μιλαω για carlsons blued κι ενιωσα εντονη αντισταση ενω το τσοκ ειναι εσω εξω.δεν ξεβιδωνε με τιποτα.προσπαθησα σιγα σιγα και μετα απο λιγο αρχισε να ξεβιδωνει.οταν ομως το εβγαλα αρχισαν τα καντηλια.ειχε κοψει η μιση βαση αλλα ευτυχως δεν εμεινε το κοματι μεσα.εκανα βεβαια την λαλακια κι απ τα νευρα μου πεταξα το υπολοιπο.καμμια ιδεα τι εγινε???
Τι λες ρε Ευριπίδη !!! .what. Τι εννοείς είχε κόψει η μισή βάση ;;; Από που δηλαδή έκοψε ;;; Γιατί δεν έβγαλες μια φωτογραφία ;;; Θα βοηθούσε να βγάλει κανείς κάποιο συμπέρασμα ... Τώρα ... τρέχα γύρευε !!! Κρίμα πάντως, τι να πω, που τα Carlsons θεωρούνται καλά τσοκάκια ... .xm.
 
στελιο το ειπα εκανα λαλακια. αλλα φαντασου σουρουπο την ωρα που αρχισαν οι μαυρες την επαθα. πως να κρατησω την ψυχραιμια μου. ασε που ειχα μεινει απο μπαταρια στο κινητο. ειχε κοψει το κοματι το μισο κατω απο τις βολτες του τσοκ. μονο σε μενα θα μπορουσε να συμβει. το τσοκ ητανε 2 χρονων ατσαλινο υποτιθεται
 
Και πάλι σας ευχαριστώ όλους παλικάρια...!

λοιπον ακουστε και πειτε τη γνωμη σας.κατα τις 5.10 σημερα το απογευμα πηγα να ξεβιδωσω το LM απο την κατω καννη για να βιδωσω το SKT μιλαω για carlsons blued κι ενιωσα εντονη αντισταση ενω το τσοκ ειναι εσω εξω.δεν ξεβιδωνε με τιποτα.προσπαθησα σιγα σιγα και μετα απο λιγο αρχισε να ξεβιδωνει.οταν ομως το εβγαλα αρχισαν τα καντηλια.ειχε κοψει η μιση βαση αλλα ευτυχως δεν εμεινε το κοματι μεσα.εκανα βεβαια την λαλακια κι απ τα νευρα μου πεταξα το υπολοιπο.καμμια ιδεα τι εγινε???

Ευριπίδη, μας βάζεις όλους σε σκέψεις κακές τώρα...
 
στελιο το ειπα εκανα λαλακια. αλλα φαντασου σουρουπο την ωρα που αρχισαν οι μαυρες την επαθα. πως να κρατησω την ψυχραιμια μου. ασε που ειχα μεινει απο μπαταρια στο κινητο. ειχε κοψει το κοματι το μισο κατω απο τις βολτες του τσοκ. μονο σε μενα θα μπορουσε να συμβει. το τσοκ ητανε 2 χρονων ατσαλινο υποτιθεται
:(
 
και τωρα τι κανω. να ξαναπαρω το ιδιο? και πανω που την ειχα καταβρει με την δικαναρα. οι πρωτες 5 πεσανε μονοτουφεκια σημερα. μετα καταλαβαινετε τι επαθα
 
και τωρα τι κανω. να ξαναπαρω το ιδιο? και πανω που την ειχα καταβρει με την δικαναρα. οι πρωτες 5 πεσανε μονοτουφεκια σημερα. μετα καταλαβαινετε τι επαθα
Το ιδιο και να τα γρασαρεις τακτικα τα σπειρωματα του ρωσου. Μην σε παιρνει απο κατω ετυχε τελος.;)
 
Πολλά μπορεί να συνέβησαν αυτό που είναι σίγουρο είναι ένα τα τσοκ θέλουν συντήρηση καθάρισμα στις βόλτες όπως επίσης και οι βόλτες του όπλου επίσης ένα γράσο για τσοκ θα βοηθήσει στην μακροζωια τους ο κυπριδημος παλιά έγραφε για το στρώσιμο του τσοκ στο όπλο και περιέγραφε τον τρόπο πάντως για κάποιους "τεμπέληδες"συναδέλφους η καλύτερη λύση είναι τα σταθερά τσοκ
 
Το ιδιο και να τα γρασαρεις τακτικα τα σπειρωματα του ρωσου. Μην σε παιρνει απο κατω ετυχε τελος.;)
εννοεις μεσα στην καννη?
να με παρει απο κατω?με πηρε προς στιγμην αλλα αφου εριξα τα σχετικα καντηλια και 8 φυσιγγια στον βροντο το ξεπερασα. νικο εκνευριστηκα με μενα γιατι επρεπε να κρατησω το υπολοιπο τσοκ και να το δειξω στον ιδιογομωση που γραφει ισοβια εγγυηση στα συγκεκριμενα. εκανα χοντρη πατατα
 
Πολλά μπορεί να συνέβησαν αυτό που είναι σίγουρο είναι ένα τα τσοκ θέλουν συντήρηση καθάρισμα στις βόλτες όπως επίσης και οι βόλτες του όπλου επίσης ένα γράσο για τσοκ θα βοηθήσει στην μακροζωια τους ο κυπριδημος παλιά έγραφε για το στρώσιμο του τσοκ στο όπλο και περιέγραφε τον τρόπο πάντως για κάποιους "τεμπέληδες"συναδέλφους η καλύτερη λύση είναι τα σταθερά τσοκ
φιλε μου μονο τεμπελης δεν ειμαι με τ οπλο. τα τσοκ και οι βολτες καθαριζονται μετα απο καθε κυνηγι
 
Πολλά μπορεί να συνέβησαν αυτό που είναι σίγουρο είναι ένα τα τσοκ θέλουν συντήρηση καθάρισμα στις βόλτες όπως επίσης και οι βόλτες του όπλου επίσης ένα γράσο για τσοκ θα βοηθήσει στην μακροζωια τους ο κυπριδημος παλιά έγραφε για το στρώσιμο του τσοκ στο όπλο και περιέγραφε τον τρόπο πάντως για κάποιους "τεμπέληδες"συναδέλφους η καλύτερη λύση είναι τα σταθερά τσοκ
Συμφωνώ και να προτείνω και μία ταπεινή - οικονομική λύση, που για μένα δουλεύει, για άλλους όμως μπορεί να είναι λάθος...
137-1z.jpg

Το πέτυχα μια μέρα σε ένα μαγαζί με ειδη εργαλείων και κινητήρων.. Αμέσως μου γυάλησε... Αφου καθαρισα τα τσοκ το εβαλα στις βόλτες... Επαθα πλάκα.! Εχει λίγο αντισταση στο βιδωμα, αλλα είναι τόσο ΟΜΑΛΟ, δεν ξερω αν με καταλαβαινετε..
Επίσης καταπολεμησε ένα αλλο προβλημα που ειχα.. Με τις τουφεκιες ξελασκαριζαν τα τσοκ.. Τωρα πλεον οχι.! Σκεφτομαι να το βαλω πλεον και στα κλειδια της 43.. Ειναι και αδιαβροχο, τι άλλο θέλουμε.?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top