Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
γενηκα εγω στα αλλα οπλα μου βαζω λιγα γραμμαρια απο 24- 30 μεχρη 32 αντ 33 μαχ , αλλα μηλαμε για το συγκεκρημενο οπλο μηπως επειδη ειναι μαγνουμ να θελει ποιο πολλα , και τα 65αρια θα τα πηγενει σε 76 θαλαμη
 
γενηκα εγω στα αλλα οπλα μου βαζω λιγα γραμμαρια απο 24- 30 μεχρη 32 αντ 33 μαχ , αλλα μηλαμε για το συγκεκρημενο οπλο μηπως επειδη ειναι μαγνουμ να θελει ποιο πολλα , και τα 65αρια θα τα πηγενει σε 76 θαλαμη
Δωστου το χρονο του να το μαθεις και εσυ απο σκοπευτικης αποψης, μετρα οπλου φιλοσοφια πλαγιου ποζε. Στα γραμμαρια συνεχισε εφ οσον κυνηγαε ως 30 και δωστου ευκαιριες. Αν το βρεις σκοπευτικα θα τα λιανιζεις.;)
 
σημερα δοκημασα ενα μπαικαλ σουπερ ποζ με διπλες σκανταλες και τσοκ αυτοματους εξολκης και μαγνουμ 12χ76 , το δοκημασα γιατι προκητε να το αγορασω , εβαλα τα ιδια φυσιγγια το 31 γραμμαριων ιδιογωμοσης που στο δικο μου μπαικαλ πλαγιο 12χ70 με τον ιδιο καιρο εχα πολυ καλη αποδοση , με το σουπερ ποζε ομως δε , ειχα πολλα τραυματηζμενα πουλια , μηπως πρεπει να το γεμηζω με ποιο πολλα γραμμαρια μια και ειναι μαγνουμ
Οχι. Απο 28 εως Μέχρι 34 γρ και εισαι κομπλε.
Σε τι τιμη το βρηκες αν επιτρεπεται; Ειναι σε καλη κατασταση;
 
γενηκα εγω στα αλλα οπλα μου βαζω λιγα γραμμαρια απο 24- 30 μεχρη 32 αντ 33 μαχ , αλλα μηλαμε για το συγκεκρημενο οπλο μηπως επειδη ειναι μαγνουμ να θελει ποιο πολλα , και τα 65αρια θα τα πηγενει σε 76 θαλαμη

Καλή χρονιά και καλοτουφεκο, νομίζω θα ειναι μια χαρά και με 34γ. Σε 76εκ Θαλάμη με τα 65αρια θα έχετε μια πιο γλυκιά ανάκρουση, λογο λιγο μεγαλύτερου χώρου εκτόνωσης.
 
Οχι. Απο 28 εως Μέχρι 34 γρ και εισαι κομπλε.
Σε τι τιμη το βρηκες αν επιτρεπεται; Ειναι σε καλη κατασταση;
φιλε συγνωμη , αλλα το βρηκα εδω τοπηκα Σαμο και απο γνωστο , ποιο ακρυβο απο το δηκο σου , και ετοιμοπαραδοτο , το πηρα την ιδια μερα που αποφασησα , με ατσαληνη βαση δυσκανδαλο αυτοματους εξολκης μαγνουμ και 5 τσοκ 350 ευρω
 
Καλή χρονιά και καλοτουφεκο, νομίζω θα ειναι μια χαρά και με 34γ. Σε 76εκ Θαλάμη με τα 65αρια θα έχετε μια πιο γλυκιά ανάκρουση, λογο λιγο μεγαλύτερου χώρου εκτόνωσης.
απο θεμα αποδοσης ομως , θα αποδυνη σωστα με 65αρια 32 γραμμαρια
 
φιλε συγνωμη , αλλα το βρηκα εδω τοπηκα Σαμο και απο γνωστο , ποιο ακρυβο απο το δηκο σου , και ετοιμοπαραδοτο , το πηρα την ιδια μερα που αποφασησα , με ατσαληνη βαση δυσκανδαλο αυτοματους εξολκης μαγνουμ και 5 τσοκ 350 ευρω
Δεν υπάρχει λογος να ζητας συγνωμη! :) ρώτησα απλώς για να ξερω τι τιμες παιζουνε..
Καλοτουφεκο! :)
 
απο θεμα αποδοσης ομως , θα αποδυνη σωστα με 65αρια 32 γραμμαρια
Και βέβαια θα αποδίδει σωστά εφόσον το φυσίγγι πληροί τις προϋποθέσεις. Βάρος, πιέσεις.
Κατα την γνώμη μου αυτό που χαλάει την κατανομή ειναι το στρες που δέχονται τα σκάγια στα τρία check points δηλαδή Θαλάμη, κώνο, αυλό. Όσο πιο ομαλή ειναι η μετάβαση τόσο πιο τέλειο ειναι το αποτελεσμα, με πρώτο υπεύθυνο τον κώνο προσαρμογής.
 
Ναι μια χαρά, στο δικό μου δίκανο βάρους 3,3kg βάζω μέχρι 36γ Νο4-3 στο κρύο, αλλιώς 34 Νο 5-4. Για λαγό.
Για πάπιες δεν ξέρω κ. Κώστα. 56γ σκάγια μου φαίνονται υπερβολή. Αμφιβάλλω αν θα φτάνουν τα μισά σκάγια στον στόχο απο όπλα με συμβατικούς αυλούς.
Οι γείτονες μας (Ιταλοί) σκοτώνουν πάπιες με 28-30γ και χήνες 32-34γ με κάνες των 65εκ.
 
Κα
φιλε συγνωμη , αλλα το βρηκα εδω τοπηκα Σαμο και απο γνωστο , ποιο ακρυβο απο το δηκο σου , και ετοιμοπαραδοτο , το πηρα την ιδια μερα που αποφασησα , με ατσαληνη βαση δυσκανδαλο αυτοματους εξολκης μαγνουμ και 5 τσοκ 350 ευρω
Καλοτουφεκος ο τουφεκος..hunter.
 
νικο καλοριζικος ο τουφεκος και να ξερεις οτι ριχνει και χωνευει τα παντα ολα.απο 24 γραμ.μεχρι μαγνουμ.τα καλυτερα αποτελεσματα θα τα παρεις μεχρι τα 34 γραμ.ασχετα οτι εγω του εχω χωσει και 36αρια με πολυ καλα αποτελεσματα
 
τα καλυτερα 76 αρια για το οπλο μου σε καθαρα παπια πρασηνα ποια ειναι, απο 46 γραμμαρια η 52 , εχω πολλα νιτρο ρεμικτον μαγνουμ αλλα 6αρια , και πρεπει να ειναι 46 γραμμαρια , και ιμπεριαλ μαγνουμ κοκηνα 5αρια , 4αρια νομηζω 52 γραμμαρια ,
 
τα πηρα πριν χρονια καμια 20αρια κουτια των 25 , πολυ φτηνα σχεδον τσαμπα γιατι ηταν πολυ γνωστος μου απο μαγαζι που εκλεινε , και θελω σιγα σιγα να τα ρηχνω μια που εχω τωρα μαγνουμ δυκανο , και πριν ειχα μαγνουμ οπλο καραμπινα , αλλα δεν τα παω καλα με της καραμπινες , και επερνα συνεχια το πλαγιο , και το σουπερ ποζε ,το αλλα που εχω με απλες θαλαμες , με αποτελεσμα να μου μενουν συνεχια τα μαγνουμ χωρης να ρηχνω ουτε ενα
 
τα καλυτερα 76 αρια για το οπλο μου σε καθαρα παπια πρασηνα ποια ειναι, απο 46 γραμμαρια η 52 , εχω πολλα νιτρο ρεμικτον μαγνουμ αλλα 6αρια , και πρεπει να ειναι 46 γραμμαρια , και ιμπεριαλ μαγνουμ κοκηνα 5αρια , 4αρια νομηζω 52 γραμμαρια ,
Νικόλα εγώ θα λεγα τα remington τα imperial άστα για την καραμπίνα.
Φυσιγγάρες τα nitro από τα καλύτερα εργοστασιακα δυστηχως χάνονται και αυτά με τα παλιό ατσάλινα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top