Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα... Ότι κυνηγιέται, με όλη την σημασία της λέξεως.! Από πουλάκια, μέχρι αγριογούρουνο.
Απλα τώρα κυνηγάω παπιά. Το δίκανο το σκέφτηκα με την λογική, να έχω μία σφιχτή κάννη για μακρυά στο παπί, και μία κάννη ανοιχτή αν πεταχτεί κάτι κοντά.!
Να τουφεκίσεις με 2* κάτι που σε πεταχτηκε στα 10-15 μέτρα, είναι λίγο overkill.! :D
Ευθυμη η γνωμη μου ειναι οτι στο γουρουνι ενα αυτογεμες ειναι καλύτερο λογω τριτης βολης(και για λογους ασφαλειας μην γυρισει απανω σου κτλ).. Το πλαγιο με βολευει πιο πολυ σε σηκωτα θηραματα(περηπατητο), ενω στα κερτερισια δεν το συνηθησα και προτιμώ κατι με μαζεμενη σκοπευτικη γραμμη. Εχω κυνηγησει με δανεικο πλαγιο μπαικαλ και ηταν αρκετα ωραιο!
Τωρα αν σκέφτεσαι για ποζε, να ξερεις δινω το δικο μου. Απλα το αναφερω. Ευχομαι είτε πλαγιο πάρεις, ειτε ορθοκαννο να το ευχαριστηθεις!!
 
Μεχρι το 2006 αν θυμαμαι καλα τα ονομαζαν ΙΖ μετα σε ολα τα δικαννα σουπερ ποζε και μονοκαννα τα ονομαζει ΜΡ
Οπότε ουσιαστικά δεν υπάρχει καμία διαφορά στα δύο μονόκανα ΙΖ και ΜΡ σωστά?Εϊμαι σε δήλιμα να πάρω καινουργιο ΜΡ ή να ψάξω για παλιό ΙΖ!
 
Δεν υπαρχει διαφορα.μονο στο σουπερ ποζε εχουν αλλαξει τα σχεδια στην βαση. Πλεον ολα εχουν αυλο 18.4.Συμβουλη μου ειναι να ψαξεις παραλαβες σε καταστηματα και να πετυχεις αυτο που εχει καλυτερη βαφη εφαρμογες κλπ.
 
Δεν υπαρχει διαφορα.μονο στο σουπερ ποζε εχουν αλλαξει τα σχεδια στην βαση. Πλεον ολα εχουν αυλο 18.4.Συμβουλη μου ειναι να ψαξεις παραλαβες σε καταστηματα και να πετυχεις αυτο που εχει καλυτερη βαφη εφαρμογες κλπ.
Ευχαρηστώ πολύ!
 
Έχει κάποιος την καλοσύνη αν μπορεί να βγάλει μια φώτο για να δούμε και εμείς οι μη έχοντες το 27 τέρμα ανοιγμένο και με μισοβαλμένα φυσίγγια, για να δούμε τι "βαθμό ελευθερίας" έχει στο βάλε βγάλε (ας το πουμε έτσι), πόσο "αέρα" έχει ιδιαίτερα το κάτω φυσίγγι από την βάση...
Καταλαβαίνω ότι είναι κάτι που υστερεί σε σύγκριση με το 43, και θα ήμουνα ευγνώμων αν κάποιος ανεβάσει μία φώτο με ντοκουμέντα.! :)
Ευχαριστώ προκαταβολικά.!!!
 
Έχει κάποιος την καλοσύνη αν μπορεί να βγάλει μια φώτο για να δούμε και εμείς οι μη έχοντες το 27 τέρμα ανοιγμένο και με μισοβαλμένα φυσίγγια, για να δούμε τι "βαθμό ελευθερίας" έχει στο βάλε βγάλε (ας το πουμε έτσι), πόσο "αέρα" έχει ιδιαίτερα το κάτω φυσίγγι από την βάση...
Καταλαβαίνω ότι είναι κάτι που υστερεί σε σύγκριση με το 43, και θα ήμουνα ευγνώμων αν κάποιος ανεβάσει μία φώτο με ντοκουμέντα.! :)
Ευχαριστώ προκαταβολικά.!!!

Καλησπέρα, Σου στέλνω μία φώτο από το δικό μου Baikal IZ27 */***. Ουδέποτε αντιμετώπισα πρόβλημα με το άδειασμα γέμισμα. Το σπάσιμο του όλπου απλά το κάνεις μηχανικά μέχρι τέρμα και εχείς τελειώσει.

 
Καλησπέρα, Σου στέλνω μία φώτο από το δικό μου Baikal IZ27 */***. Ουδέποτε αντιμετώπισα πρόβλημα με το άδειασμα γέμισμα. Το σπάσιμο του όλπου απλά το κάνεις μηχανικά μέχρι τέρμα και εχείς τελειώσει.

Αυτό ακριβώς εννοούσα.!!!
Ευχαριστώ.!!
 
20mb image hosting

mp 153 τι πω για αυτο το οπλο αν αρχιζω και γραφω δεν θα τελιωσω ποτε !! δεν προκειτε να το αλαξω ποτε τι μακρια τι κοντα τι λασπες τι κλαδια αυτο δεν ειναι οπλο ειναι ουνιμα αρμα ,,, μιλαμε για καθημερινη χρησει για ποσες χιλιαδες φυσιγκια καθε χρονια ασπρησε η καημενη αλλα εκει δεν μασαει μονο αυτο εχω και δεν το λαζω με τιποτα πιστευω το ιδανικο οπλο για βαλτο και σκληρες χρησεις !!!
 
το θεμα με την τιμη ηταν το τελευταιο που με ενοιαζε οχι οτι τα εχουμε παραπανισια χαχαχ απλα ειπα θα παρω ενα και τερμα φυσικα οσο δθνατον αντεξει χωρις προβλημα !!

εγω επειδη ξερω τον χαρακτηρα μου και ξερω οτι θα ειμαι καθε μερα στον βαλτο και χωρις χωρις πολλα καθαρησματα δεν προλαβαινω κιολας ιδικα αν παω και πρωι και απογευμα μεσα σε ολες της συνθηκες απο βροχη κ.λ.π υγρασιες στο φουλ θα μπαινει παντου με φουλ γρατζουνιες και πεταματα με ατσαλα ακουμπησματα κ.λ.π ετσι ηθελα ενα οπλο οχι τοσο φινετσα με σκαλισατα και να το προσεχω σαν τα ματια μου θελω ενα οπλο δυνατο σε θεμα αντοχης τωρα στα θεματα εμπλοκων κ.λ.π ολα τα οπλα στην καριερα τους παθαινουν και απο καμια εμπλοκη μην κρυβομαστε και εγω την χρονια μπορει αν βαλω κανα ελαφρυ φυσιγκι να παθω καμια εμπλοκη στα βαρια πανω απο 34 γραμαρια δεν κανει ποτε εμπλοκες οσο για κατανομες πεταξτε τα τσοκ τα εργοστασιακα χαχαχα και παρτε αλλα μονο αυτο τιποτα αλο δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο αλλα οπλα πανακριβα !!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top