Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Την δευτερη mp 153 την πηρα μεταχειρισμενη απο φιλο 150 ευρω.Την πουλαγε λογω κρισης και ανεργιας και την πηρα εγω.Του ειπα οταν την θελει του την ξαναδινω για. 150 ευρω.Ειναι κριμα λογω ανεχειας και ανεργίας να σκοτώνουμε τα πραγματα μας.
 
Εδω θελω να πω κατι για τις αξιες των οπλων.Ειναι καθαρα θεμα εκμετάλλευσης οπλουργων και καταστηματαρχων.Οταν εβλεπε φιλος του πατερα μου ο οποιος εχει καταστημα με οπλα τον πατερα μου να κυνηγαει με το ij 12 τον σνομπαριζε και του το ζηταγε για 200 ευρώ το πολυ.Αυτος μετα θα το πουλαγε 1000 και ευρω.Ο αδερφος μου μενει Βουλγαρία μονιμα και τον επισκεπτομαι συχνα.Οι βογλγαροι κυνηγουν κατα 80% με baikal.Στα καταστηματα εκει βρισκεις το ij 54 που εδω πωλειται σε γνωστο κατάστημα της Αθηνας 1500 ευρω,με 154 ευρω (!!!!!) σε αριστη κατασταση!
 
Χρονια πολλα σε ολους απο ενα ολοκαίνουριο μελος της παρέας σας.Σας ευχομαι οτι καλύτερο για τις μερες που έρχονται.Ειμαι κατοχος 5 κυνηγετικων οπλων εκ των οποιων τα 3 ειναι baikal και στο μελλον θελω να αποκτησω αλλα 3 baikal.Με τα χρήματα που θα αγοραζα ενα αλλο κυνηγετικο οπλο 1500 ευρω περιπου αγοραζω 3 ρωσιδες.Συγκεκριμένα θελω την 155 το ij 27 δισκανδαλλο με αυτοματους εξολκεις και τσοκ και το mp 43 δισκανδαλλο με απλους χωρις τσοκ για να το μετατρεψω σε μπεκατσοντουφεκο.Αυτη τη στιγμη κατεχω μια beretta 390 76 ποντους φουλ τσοκ για παπι,, μια franchi elite 61 ποντους για μπεκατσα -ορτυκι, 2 mp 153 οι οποιες ειναι 66 ποντους κανη και η μια ειναι ολοκαίνουρια και το καλύτερο οπλο μου που το άφησα για το τελος,1 superpose baikal ij12 το οποιο ειναι και αυτο αρκετά σπανιο στην Ελλάδα. Ειναι σαν το mp27 του 1960 με 72 ποντους κάννες, 1-3 σταθερο τσοκαρισμ,, δισκανδαλλο με απλους εξολκεις. Το συγκεκριμένο οπλο κυκλοφορησε Ρωσία και Αγγλια και εχει διαφορετικο κοντάκι και πάπια απο το mp27.Το οπλο ΓΑΖΩΝΕΙ, βγαζει τρομερες τουφεκιες κοντα -μακρια,και το εχω σαν εικονισμα.Μήπως το εχει κανεις αλλος απο εδω?
Φίλε καλώς όρισες στην παρέα μας. Αν θέλεις βάλε το όνομα σου στην υπογραφή για να ξέρουμε και πως να σε προσφωνούμε :) Καλή διαμονή να έχεις!
 
Στέλνουν Ελλάδα. Το θεμα ειναι τι θα πληρωσουμε εδω.

Το τελωνείο, και εφόσον δεν μιλάμε για "απαγορευμένα" υλικά έχει φόρους-τέλη σχετικά με την αξία του τιμολογίου.....σίγουρα θα έχεις το ΦΠΑ αφού το δέμα έρχεται εκτός ΕΕ
 
268949.jpg
 
Και μια ερώτηση. Εχει φερει κανεις απο εδω μεσα απο τα ρώσικα site (prikladov.ru), για παράδειγμα, κοντακια και παπιες απο ρωσια? Αν ναι τι γινεται με το τελωνειο?
Έχουν φέρει πολλές φορές φορές παιδιά απο δω με απλό ταχυδρομείο και χωρίς τελωνείο, θα σου πει ο Χρηστος λεπτομέρειες ( ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΣΤΟ !!! ). Και εχω φέρει και γω 2 φορές σε βαλιτςα απο απευθείας απο τον κατασκευαστή στην ίδια τιμή αλλα φτιαγμενο κοντά στα μέτρα μου
 
Έχουν φέρει πολλές φορές φορές παιδιά απο δω με απλό ταχυδρομείο και χωρίς τελωνείο, θα σου πει ο Χρηστος λεπτομέρειες ( ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΣΤΟ !!! ). Και εχω φέρει και γω 2 φορές σε βαλιτςα απο απευθείας απο τον κατασκευαστή στην ίδια τιμή αλλα φτιαγμενο κοντά στα μέτρα μου

Και εγώ ψήνομαι....βλέπω έχει και για την αυτο5 μου
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top