Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα σε όλη την παρέα...
Έχει δοκιμάσει κανείς έσω-έξω τσοκ (πχ. Carlson's) σε πλαγιόκαννο 43 ή αλληλεπίθετο 27.? Στο 27 νομίζω από την φώτο πάνε μια χαρά... Στο 43 μπαίνουν ή βρίσκουν μεταξύ τους.? Θα μου πείτε γιατί.... :D Περί ορέξεως........
Και επίσης, στα παραπάνω μοντέλα, όταν είναι δισκάνδαλα, με ποια σειρά ρίχνουν οι σκανδάλες.?
(σημείωση, το πλαγιόκαννο δεν είναι Baikal)
usa-side-by-side-5-jpg.259343

P1050515.jpg
Δεν έχω δοκιμάσει, αλλά είμαι σίγουρος ότι τουλάχιστον τα αμερικάνικα Briley, Carlsons, Trulock κλπ. μπαίνουν. Εφόσον είναι φτιαγμένο εξαρχής να παίρνει εσωτερικά τσοκάκια (flush), τότε θα παίρνει και τα έσω-έξω (extended).
Όσο κοντά κι αν είναι τα στόμια μεταξύ τους, αποκλείεται να είναι πιο κοντά απ' ότι ήταν στο σ/π SKB 605 που έχω, και έπαιρνε τα Briley άνετα!
Μια επιφύλαξη κρατώ για τα Gemini, αν θυμάμαι καλά, γιατί είχα διαβάσει σε κάποιο φόρουμ ότι δεν μπορούσαν να μπουν ούτε στο σ/π Baikal γιατί έβρισκαν μεταξύ τους, παρά μόνο στις καραμπίνες ... αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία.
 
Δεν έχω δοκιμάσει, αλλά είμαι σίγουρος ότι τουλάχιστον τα αμερικάνικα Briley, Carlsons, Trulock κλπ. μπαίνουν. Εφόσον είναι φτιαγμένο εξαρχής να παίρνει εσωτερικά τσοκάκια (flush), τότε θα παίρνει και τα έσω-έξω (extended).
Όσο κοντά κι αν είναι τα στόμια μεταξύ τους, αποκλείεται να είναι πιο κοντά απ' ότι ήταν στο σ/π SKB 605 που έχω, και έπαιρνε τα Briley άνετα!
Μια επιφύλαξη κρατώ για τα Gemini, αν θυμάμαι καλά, γιατί είχα διαβάσει σε κάποιο φόρουμ ότι δεν μπορούσαν να μπουν ούτε στο σ/π Baikal γιατί έβρισκαν μεταξύ τους, παρά μόνο στις καραμπίνες ... αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία.
Ευχαριστώ για την απάντηση... :)
 
Υπάρχει κανεις που να μπορει να ανεβασει συγκριτικη φωτο απο τα μαμα τσοκ και απο aftermarket? Καρλσονς, brain, kick? Ιδιαιτερα απο σφιχτα τσοκ πανω απο 3 *
choke_zpscfgoophp.png

Αν εννοείς τις πραγματικές μετρήσεις, εδώ σε έχω.!!! :D
 
Εχω στην κατοχη μου ενα mp27em και κανοντας καποιες δοκιμες σε χαρτι στα 30 μετρα, χρησιμοποιωντας Carlsons MOD,
ειδα βελτιωση τουφεκιας σε συγκεντρωση περιπου 25% σε σχεση με το εργοστασιακο, με Lambro sporting 28gr.
Η ποιοτητα της τουφεκιας ανεβαινει κατακορυφα φθανοντας σχεδον επιδοσεις πολυ ακριβοτερων οπλων.
 
Καλημερα σας είμαι νιουφης
Έχω μια baikal 153 ( απο αγγελία ολοκαίνουργια )
Και θέλω να ρωτήσω για τα τσοκ χρειάζεται να αγοράσω κάποιο αφτερ μάρκετ η να δουλεύω τα μαμά
Βλέπω πως όλοι έχετε αγοράσει αφτερ μάρκετ και μπήκα σε σκέψεις .
Αν ειναι να παρω τι προτείνεται σκευτομαι για 3* γιατι κατα κύριο λόγο για τσίχλες θα πηγαίνω όποτε νομίζω ειναι καλα .
Περιμένω προτάσεις .eat..hunter.1.badboys.
 
Καλημερα σας είμαι νιουφης
Έχω μια baikal 153 ( απο αγγελία ολοκαίνουργια )
Και θέλω να ρωτήσω για τα τσοκ χρειάζεται να αγοράσω κάποιο αφτερ μάρκετ η να δουλεύω τα μαμά
Βλέπω πως όλοι έχετε αγοράσει αφτερ μάρκετ και μπήκα σε σκέψεις .
Αν ειναι να παρω τι προτείνεται σκευτομαι για 3* γιατι κατα κύριο λόγο για τσίχλες θα πηγαίνω όποτε νομίζω ειναι καλα .
Περιμένω προτάσεις .eat..hunter.1.badboys.
Δουλεψε τα δικατου .Κανε και δωκ.στον πινακα. Και αν δεν σε καλιψουν παρε ενα ΚΑΡΛΣΟΝΣ ic .για τα τσιχλακια θα εισαι οκ.
 
Καλημερα σας είμαι νιουφης
Έχω μια baikal 153 ( απο αγγελία ολοκαίνουργια )
Και θέλω να ρωτήσω για τα τσοκ χρειάζεται να αγοράσω κάποιο αφτερ μάρκετ η να δουλεύω τα μαμά
Βλέπω πως όλοι έχετε αγοράσει αφτερ μάρκετ και μπήκα σε σκέψεις .
Αν ειναι να παρω τι προτείνεται σκευτομαι για 3* γιατι κατα κύριο λόγο για τσίχλες θα πηγαίνω όποτε νομίζω ειναι καλα .
Περιμένω προτάσεις .eat..hunter.1.badboys.
πρωτα απ ολα φερνεις τ οπλο στα μετρα σου μετα απο δοκιμες.αφου το κανεις αυτο κυνηγας και βλεπεις αν πρεπει να διορθωσεις κατι αλλο και τελος αναλογα τα κυνηγια που κανεις αποφασιζεις αν θες aftermarket τσοκ η οχι. με λιγα λογια το τσοκ ειναι το τελευταιο
 
Μπαμ μπαμ βλέπω αντανακλαστικά
Σας ευχαριστώ πολυ και εγω αυτής της απόψεις ήμουν αλλα τελικά απο το πολυ διάβασμα παραμορφωνεσαι άρα δεν αγοράζω κατι άμεσα
Το μόνο πρόβλημα μου ειναι πως το κοντάκι θα έπρεπε κατα την γνώμη μου και Απ οτι ειδα απο τα λεγόμενα του κ Αιγινητη να ειναι λιγο ποιο κοντή σε σχέση με το σωματότυπο μου .
Να υποθέσω λόγο του οτι ειναι συνθετικό δεν μπορεί να κοπεί ;
 
Καλημερα σας είμαι νιουφης
Έχω μια baikal 153 ( απο αγγελία ολοκαίνουργια )
Και θέλω να ρωτήσω για τα τσοκ χρειάζεται να αγοράσω κάποιο αφτερ μάρκετ η να δουλεύω τα μαμά
Βλέπω πως όλοι έχετε αγοράσει αφτερ μάρκετ και μπήκα σε σκέψεις .
Αν ειναι να παρω τι προτείνεται σκευτομαι για 3* γιατι κατα κύριο λόγο για τσίχλες θα πηγαίνω όποτε νομίζω ειναι καλα .
Περιμένω προτάσεις .eat..hunter.1.badboys.
Περηπατητο 3* καρτερι1* και αμα δε σε καλύψουν τοτε πανε αλλου. Προσωπικά αφτερματκετ μονο σε κλειστα τσοκ θα πηγαινα.

Υγ. Ξερουμε αν ειναι διαθεσιμα τα brain, γιατι τα kicks ακομα ερχονται...
 
Εγώ ήδη σκέφτομαι να πω του Άγιου να με φέρει το BRAIN ΒX: Beyond Xtreme :D:D:D:D όταν με το καλό..!
Μορτη ειμαι αναμεσα σε TL kai BX. Γενάρη το πηρα. Αν το πάρεις νωριτερα ανρβασε μια φώτο.
Φαντασου να πάρεις 80% στα 35.5μετρα.θα ξεφτιλιστουν πολλες μάρκες οπλων και τσοκ...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top