Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Η σκέψη γυρόφερνε στο μυαλό μου εδώ και καιρό.
Είχα επισκεφτεί και καταστήματα να την δώ από κοντά και να αποφασίσω άν μου αρέσει ή μου κάνει.
Την παρακολουθούσα σε αγγελίες μεταχειρισμένων και κάποια στιγμή βρέθηκα πολύ κοντά να πάρω την απόφαση για μεταχειρισμένη - συνέφερε κιόλας οικονομικά - αλλά πάλι φοβήθηκα μήπως είχε "κρυφές ζημιές" και έκανα πίσω.
Τελικά κι ενώ δεν ήμουν απόλυτα σίγουρος για νέα αγορά ούτε τα οικονομικά στα "χάϊ" τους πήρα την απόφαση όπως είχε περιγράψει πολύ παραστατικά ο φίλος wingmaster πρίν λίγο καιρό :




View attachment 79853


Η Ρωσσίδα ήρθε στο σπίτι μου - νύχτα ήταν κιόλας.
Οι δύο Ιταλίδες δεν είχαν πρόβλημα αλλά όχι και η σύζυγος.
Δεν πειράζει - "ψυχή βαθιά" που έλεγε κι ο Φέρμας στη "Λόλα".
Τώρα αναπαύεται στο κουτί της τυλιγμένη με τα κολλώδη περιτυλίγματα κι επικαλυμμένη με τα εργοστασιακά της γράσσα.
Περιμένει.
Αύριο είναι το ραντεβού στην ασφάλεια για τον έλεγχο και την κατάθεση των χαρτιών για να βγεί ή άδεια κατοχής.
Αισθάνομαι μια περίεργη γαλήνη.
Ότι ήταν να γίνει έγινε - τον χαρακτήρα της θα τον δώ στην πορεία.
Καλοτουφεκη να ειναι! Βγαλτην απο το κουτι να την χαρουμε και μεις οποτε μπορεσεις.
 
Καλορίζικο. That's what i'm talking about!! Άμα το άνοιγες κιόλας........
Τιμή, από που κλπ κλπ ....
Καλορίζικη, να είσαι γερός να την χαρείς!!!
Καλοτουφεκο
Καλορίζικο!

Καλοτουφεκά τα νέα σας όπλα!
Να τα χαρείτε με υγεία!
Καλορίζικο και καλοτουφεκο Κώστα εύχομαι να το ευχαριστηθεις.

Μεγιά σας παίδες. Να τα λιώσετε και πάντα κέντρο.
@Tolis SBE1 @accuracy lover
Καλοτουφεκη να ειναι! Βγαλτην απο το κουτι να την χαρουμε και μεις οποτε μπορεσεις.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και την... συμπαράσταση ! .RESPECT..pray to God.

Θα ακολουθήσουν αποκαλυπτικότερες φωτό του κοριτσιού αργότερα. 💓👠💋
Σήμερα τελείωσε και το γραφειοκρατικό κομμάτι της όλης υπόθεσης - σε 10 ημέρες θα έχει βγεί και η άδεια αγοράς οπότε θα έχω το ελεύθερο να την κυκλοφορήσω στον κόσμο. 👫
 
Με 'γειά το "σούπερ-κουμπούρι" ! :)

Μια ερώτηση έχω για τα σύμβολα που έχει πάνω του.
Υπάρχει σφραγίδα δοκιμής για ατσάλινα σκάγια (αυτή με τον κρίνο) πάνω στην κάννη; Ή η λέξη "STEEL" ;
Ή μόνο τα τσόκ του γράφουν "Steel" ;
Τρεια τσοκ steelIMG20230926165151_01.jpg
 
Η αγορά έγινε από μεγάλο κατάστημα της Θεσσαλονίκης.
Εννοείται ότι είχε προηγηθεί έρευνα αγοράς σε άλλα καταστήματα και το είχα δεί και στην αντιπροσωπεία.
Πρίν ένα μήνα σχεδόν η τιμή ήταν ακόμη χαμηλότερη αλλά με την έναρξη των "εχθροπραξιών" (κυνηγετική περίοδος) όλα τα προϊόντα "τσίμπησαν" λίγο και δυστυχώς "τσίμπησε" κι αυτή...😟

Την είχα "σταμπάρει" από παλιότερα και υπήρχε σαν σκέψη στο πίσω μέρος του μυαλού (μαζί με άλλα πράγματα βεβαίως-βεβαίως 😊).
Όταν είδα στο διαδίκτυο τις αλλαγές στο μοντέλλο από το 2021 και μετά και ειδικά την λαβή του κοντακιού στην ξύλινη έκδοση που έρχεται πολύ άνετα - αβίαστα - φυσικά στο δικό μου χέρι καταστάλαξα. Στα καταστήματα υπήρχε όμως ακόμη το παλιότερο στόκ (αυτά με την παλιότερη σχεδίαση).
Μήνες μετά σε τυχαία βόλτα σε μαγαζί αντιλήφθηκα πώς το στόκ είχε μάλλον σωθεί και τώρα έβγαιναν στα καταστήματα τα νεότερα "κορίτσια". Εισαγωγές γιόκ οπότε κάποια στιγμή θα σφυριχτεί λήξη κι όποιος πήρε πήρε. Από εκεί και μετά άρχισε άτυπα έστω η αντίστροφη μέτρηση.


Η τιμή :


Screenshot 2023-09-26 at 17-26-50 ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ BAIKAL MP-155 - HOBBI.png
 
Last edited:
Η σκέψη γυρόφερνε στο μυαλό μου εδώ και καιρό.
Είχα επισκεφτεί και καταστήματα να την δώ από κοντά και να αποφασίσω άν μου αρέσει ή μου κάνει.
Την παρακολουθούσα σε αγγελίες μεταχειρισμένων και κάποια στιγμή βρέθηκα πολύ κοντά να πάρω την απόφαση για μεταχειρισμένη - συνέφερε κιόλας οικονομικά - αλλά πάλι φοβήθηκα μήπως είχε "κρυφές ζημιές" και έκανα πίσω.
Τελικά κι ενώ δεν ήμουν απόλυτα σίγουρος για νέα αγορά ούτε τα οικονομικά στα "χάϊ" τους πήρα την απόφαση όπως είχε περιγράψει πολύ παραστατικά ο φίλος wingmaster πρίν λίγο καιρό :




View attachment 79853


Η Ρωσσίδα ήρθε στο σπίτι μου - νύχτα ήταν κιόλας.
Οι δύο Ιταλίδες δεν είχαν πρόβλημα αλλά όχι και η σύζυγος.
Δεν πειράζει - "ψυχή βαθιά" που έλεγε κι ο Φέρμας στη "Λόλα".
Τώρα αναπαύεται στο κουτί της τυλιγμένη με τα κολλώδη περιτυλίγματα κι επικαλυμμένη με τα εργοστασιακά της γράσσα.
Περιμένει.
Αύριο είναι το ραντεβού στην ασφάλεια για τον έλεγχο και την κατάθεση των χαρτιών για να βγεί ή άδεια κατοχής.
Αισθάνομαι μια περίεργη γαλήνη.
Ότι ήταν να γίνει έγινε - τον χαρακτήρα της θα τον δώ στην πορεία.
καλοτουφεκη με Υγεια!!
 
Η αγορά έγινε από μεγάλο κατάστημα της Θεσσαλονίκης.
Εννοείται ότι είχε προηγηθεί έρευνα αγοράς σε άλλα καταστήματα και το είχα δεί και στην αντιπροσωπεία.
Πρίν ένα μήνα σχεδόν η τιμή ήταν ακόμη χαμηλότερη αλλά με την έναρξη των "εχθροπραξιών" (κυνηγετική περίοδος) όλα τα προϊόντα "τσίμπησαν" λίγο και δυστυχώς "τσίμπησε" κι αυτή...😟

Την είχα "σταμπάρει" από παλιότερα και υπήρχε σαν σκέψη στο πίσω μέρος του μυαλού (μαζί με άλλα πράγματα βεβαίως-βεβαίως 😊).
Όταν είδα στο διαδίκτυο τις αλλαγές στο μοντέλλο από το 2021 και μετά και ειδικά την λαβή του κοντακιού στην ξύλινη έκδοση που έρχεται πολύ άνετα - αβίαστα - φυσικά στο δικό μου χέρι καταστάλαξα. Στα καταστήματα υπήρχε όμως ακόμη το παλιότερο στόκ (αυτά με την παλιότερη σχεδίαση).
Μήνες μετά σε τυχαία βόλτα σε μαγαζί αντιλήφθηκα πώς το στόκ είχε μάλλον σωθεί και τώρα έβγαιναν στα καταστήματα τα νεότερα "κορίτσια". Εισαγωγές γιόκ οπότε κάποια στιγμή θα σφυριχτεί λήξη κι όποιος πήρε πήρε. Από εκεί και μετά άρχισε άτυπα έστω η αντίστροφη μέτρηση.


Η τιμή :


View attachment 79948
Μεγεια το εργαλείο.
Δεν σου απάντησα σχετικά με τον καθαρισμό γιατί με κάλυψαν άλλοι. Με σωστό καθαρισμό όχι μόνο δεν χαλάει τίποτα αλλά το όπλο βελτιώνεται.
 
Μεγεια το εργαλείο.
Δεν σου απάντησα σχετικά με τον καθαρισμό γιατί με κάλυψαν άλλοι. Με σωστό καθαρισμό όχι μόνο δεν χαλάει τίποτα αλλά το όπλο βελτιώνεται.
Ευχαριστώ πολύ αγαπητέ - να είσαι καλά ! .shake hands.

Θα ήθελα την γνώμη σου για ένα πράγμα - ποιά είναι η συνιστώμενη μέθοδος απολίπανσης των εργοστασιακών γράσσων - λιπών - ελαίων κλπ σε ένα καινούριο όπλο όπως αυτό;
Το εγχειρίδιο οδηγιών στα Ελληνικά που το συνόδευε και το διάβασα - στα γρήγορα είναι η αλήθεια - δεν αναφέρει συγκεκριμένες ενέργειες. Το Αγγλικό εγχειρίδιο δεν το διάβασα ακόμα.
Χρειάζεται να χρησιμοποιήσω "δραστικά" υλικά (όπως το Hoppe's No 9 Bore Cleaner άς πούμε) ή με το Ballistol θα γίνει δουλειά;
Ή μήπως να το περάσω από white spirit για τα "χοντρά" στην αρχή και καθαρή βενζίνη καθαρισμού ρούχων μετά για να φύγουν τα πάντα;
Υπάρχει κανένα "μαγικό" μείγμα γι' αυτή την δουλειά; 🤔
 
Ευχαριστώ πολύ αγαπητέ - να είσαι καλά ! .shake hands.

Θα ήθελα την γνώμη σου για ένα πράγμα - ποιά είναι η συνιστώμενη μέθοδος απολίπανσης των εργοστασιακών γράσσων - λιπών - ελαίων κλπ σε ένα καινούριο όπλο όπως αυτό;
Το εγχειρίδιο οδηγιών στα Ελληνικά που το συνόδευε και το διάβασα - στα γρήγορα είναι η αλήθεια - δεν αναφέρει συγκεκριμένες ενέργειες. Το Αγγλικό εγχειρίδιο δεν το διάβασα ακόμα.
Χρειάζεται να χρησιμοποιήσω "δραστικά" υλικά (όπως το Hoppe's No 9 Bore Cleaner άς πούμε) ή με το Ballistol θα γίνει δουλειά;
Ή μήπως να το περάσω από white spirit για τα "χοντρά" στην αρχή και καθαρή βενζίνη καθαρισμού ρούχων μετά για να φύγουν τα πάντα;
Υπάρχει κανένα "μαγικό" μείγμα γι' αυτή την δουλειά; 🤔
Εγώ τρώγομαι να απαντήσω αλλά ο @jnp είναι δάσκαλος. Respect.
 
Η αγορά έγινε από μεγάλο κατάστημα της Θεσσαλονίκης.
Εννοείται ότι είχε προηγηθεί έρευνα αγοράς σε άλλα καταστήματα και το είχα δεί και στην αντιπροσωπεία.
Πρίν ένα μήνα σχεδόν η τιμή ήταν ακόμη χαμηλότερη αλλά με την έναρξη των "εχθροπραξιών" (κυνηγετική περίοδος) όλα τα προϊόντα "τσίμπησαν" λίγο και δυστυχώς "τσίμπησε" κι αυτή...😟

Την είχα "σταμπάρει" από παλιότερα και υπήρχε σαν σκέψη στο πίσω μέρος του μυαλού (μαζί με άλλα πράγματα βεβαίως-βεβαίως 😊).
Όταν είδα στο διαδίκτυο τις αλλαγές στο μοντέλλο από το 2021 και μετά και ειδικά την λαβή του κοντακιού στην ξύλινη έκδοση που έρχεται πολύ άνετα - αβίαστα - φυσικά στο δικό μου χέρι καταστάλαξα. Στα καταστήματα υπήρχε όμως ακόμη το παλιότερο στόκ (αυτά με την παλιότερη σχεδίαση).
Μήνες μετά σε τυχαία βόλτα σε μαγαζί αντιλήφθηκα πώς το στόκ είχε μάλλον σωθεί και τώρα έβγαιναν στα καταστήματα τα νεότερα "κορίτσια". Εισαγωγές γιόκ οπότε κάποια στιγμή θα σφυριχτεί λήξη κι όποιος πήρε πήρε. Από εκεί και μετά άρχισε άτυπα έστω η αντίστροφη μέτρηση.


Η τιμή :


View attachment 79948
Τις ξύλινες πως τις ξεχωρίζεις?? Παλιά με τη facelift. Στις πλαστικές ξέρω σε αυτές δε βρίσκω άκρη.
 
Τουλιπάρα!!!! .exciting.
Ναι εε και γω γτ εριξα τρεια ατσαλινα 0 νο και μου εκανε γραμουλεσ στο κωνο
Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση ! :)
Και αλλη μια ενημερωση παρε στον @vaggosbenelli να σου στειλει ενα gemini η ενα καρλσον να σωθεις τα δικα της αστα βραστα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top