Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Όχι, ισα-ίσα μου το πρότειναν. Αλλά είχα ήδη σκίσει το φακελάκι, το είχα βγάλει, το είχα τοποθετήσει στο όπλο μου και επειδή δεν περίμενα να λυθεί το πρόβλημα όταν πήγα σήμερα κάτω στο κέντρο δεν το είχα μαζί μου, είχα μονο το παλιό ώστε να γυρίσω διάφορα μαγαζιά μπας και βρω κάτι που ταιριάζει.
Έτσι δεν μπόρεσα να το γυρίσω πίσω. Επίσης το κόστος του ήταν μόλις 8 ευρώ, ενώ η κλήση που κινδυνεύω να πάρω όταν κατεβαινω κάτω είναι 80, οπότε βαριέμαι να ξανακατεβαίνω Περιστέρι για να το δίνω πίσω.
Πριν μια εβδομαδα το πιρα απο το νησι 4 eura.!!!
 
Δεν ξερω για τους υπολοιπους τη γνωμη εχουν, παντως με τη m2 εχω πραγματι ταυτιστει, και μετανοιωνω που δεν αλαξα νωριτερα τη rafaello για να τη παρω.Τη κυνηγαω πλεον απο το φθινοπωρο και το οπλο ειναι οπως το ηθελα, χωρις εμπλοκες ενοειται ,καταπληκτικη επωμιση σε οποια κλιση σωματος,ντουφεκιες υπερ του δεοντος ικανοποιημενος και ζυγισμα αριστο και ακουραστη παρα τα 2300.Ελπιζω η λειτουργεια της να ειναι παντα απροβληματιστη...
 
Με το που πρώτο είδα το νέο sbe lll μου θύμισε σχεδιαστικά το μοντέλο ethos γνωστό ως power bore και κάτι από vinci σε κάποια σημεία. Είδη έχουν αρχίσει την διαφήμιση οι μουσατοι όπως και στα κυνηγετικα κανάλια με εξαντλητικα τεστ αλλά πιστεύω η αλήθεια βρίσκεται στο δεύτερο βιντεακι.

 
μήπως μπορείτε να μου πείτε τι παίζει με τα choke τις M2? είναι όντως πολύ στενά ή μου φαίνεται? κυνηγούσα στο περπατητό με το 3* και για να πάρω πουλί έπρεπε να είμαι πάνω του ακριβώς. Την άλλη μέρα άλλαξα σε 4* και όλα καλά... τα πουλιά (τσίχλες) έβγαιναν στα 15-25 μέτρα.
 
Για τη μ2 δεν εχω ακούσει οτι εχει συγκεντρωτικά τσοκ και με τις αποστάσεις που γράφεις δεν θα έπρεπε να εχεις ιδιαίτερο πρόβλημα ακομα και με το 3αρι! Τι φυσιγγια έριχνες; Εχεις μετρήσει επακριβως τσοκ; Στα 15 μέτρα βεβαια δεν εχει ανοίξει τοσο πολυ το 3αρι, εγω στο περπατητο χρησιμοποιώ παντα το 4!
 
Δεν ξερω για τους υπολοιπους τη γνωμη εχουν, παντως με τη m2 εχω πραγματι ταυτιστει, και μετανοιωνω που δεν αλαξα νωριτερα τη rafaello για να τη παρω.Τη κυνηγαω πλεον απο το φθινοπωρο και το οπλο ειναι οπως το ηθελα, χωρις εμπλοκες ενοειται ,καταπληκτικη επωμιση σε οποια κλιση σωματος,ντουφεκιες υπερ του δεοντος ικανοποιημενος και ζυγισμα αριστο και ακουραστη παρα τα 2300.Ελπιζω η λειτουργεια της να ειναι παντα απροβληματιστη...
Εύχομαι το όπλο σου να είναι πάντα αξιόπιστο και να μη σε προδώσει ποτέ!
2300 φυσίγγια όμως είναι πολύ λίγα, το όπλο είναι ακόμα καινούργιο. Και εμένα μέχρι τα 7-8000 δεν είχε ποτέ κανένα πρόβλημα. Μετά τα 10.000 άρχισε να κάνει εμπλοκές.
Από αύριο θα είμαι σε καρτέρια πρωί-βράδυ μέχρι και Δευτέρα πρωί και θα το σκίσω για να δοκιμάσω το κανούργιο ελατήριο.
 
Εύχομαι το όπλο σου να είναι πάντα αξιόπιστο και να μη σε προδώσει ποτέ!
2300 φυσίγγια όμως είναι πολύ λίγα, το όπλο είναι ακόμα καινούργιο. Και εμένα μέχρι τα 7-8000 δεν είχε ποτέ κανένα πρόβλημα. Μετά τα 10.000 άρχισε να κάνει εμπλοκές.
Από αύριο θα είμαι σε καρτέρια πρωί-βράδυ μέχρι και Δευτέρα πρωί και θα το σκίσω για να δοκιμάσω το κανούργιο ελατήριο.
νομιζω ηθελε να γραψει 3300 και εννοει το βαρος της οτι ειναι ξεκουραστη..;)
 
Για τη μ2 δεν εχω ακούσει οτι εχει συγκεντρωτικά τσοκ και με τις αποστάσεις που γράφεις δεν θα έπρεπε να εχεις ιδιαίτερο πρόβλημα ακομα και με το 3αρι! Τι φυσιγγια έριχνες; Εχεις μετρήσει επακριβως τσοκ; Στα 15 μέτρα βεβαια δεν εχει ανοίξει τοσο πολυ το 3αρι, εγω στο περπατητο χρησιμοποιώ παντα το 4!
έριχνα με BP F2 34g No.9.
Τα choke δεν τα έχω μετρήσει!
 
έριχνα με BP F2 34g No.9.
Τα choke δεν τα έχω μετρήσει!
γιωργο μπορει να εφταιγε και το φυσιγγι γιατι ειναι αρκετα συγκεντρωτικο και δεν σε βοηθουσε σε κοντινες αποστασεις με 3*.. τα τσοκ σαν τα δικα σου εχω και στην vinci και απο μετρηση που τους εχω κανει ειναι κανονικα..
 
Last edited:
έριχνα με BP F2 34g No.9.
Τα choke δεν τα έχω μετρήσει!
οπως ειπε ο πανος το f2 ειναι παρα πολυ συγκεντρωτικο φυσιγγι.για κοντινες αποστασεις μεχρι 25-30 μετρα μονο 4αρι τσοκ κι αν ειναι κατω απο 30 να μη σου πω και κυλινδρο
 
Last edited:
Το πολύ συγκεντρωτικό πώς προκύπτει? τι συμβαίνει δηλαδή και είναι συγκεντρωτικό?
Συγνώμη αλλά είμαι άσχετος!
Επίσης μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο άλλο τις ίδιας εταιρίας που δεν θα έχει πρόβλημα από 0 βαθμούς και πάνω με υγρασία>
 
Το πολύ συγκεντρωτικό πώς προκύπτει? τι συμβαίνει δηλαδή και είναι συγκεντρωτικό?
Συγνώμη αλλά είμαι άσχετος!
Επίσης μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο άλλο τις ίδιας εταιρίας που δεν θα έχει πρόβλημα από 0 βαθμούς και πάνω με υγρασία>
το συγκεντρωτικο προκυπτει απο το ιδιο το στησιμο του φυσιγγιου. συγκεντρωτηρα κ. λ. π. αλλο φυσιγγι της ιδιας εταιρειας χωρις θεμα το mb classic στα 32 γραμ.
 
Όπως έγραψα χθες ήταν η πρώτη ημέρα που κυνήγησα τη Benelli μου μετά τις επεμβάσεις του κ. Ψυλλάκη και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Κρίνω ξεκάθαρα από τα αποτελέσματα τα οποία αν δεν είχα και την ανασφάλεια θα ήταν ακόμη καλύτερα θεωρώ. Γνκ ότι έπρεπε να πέσει έπεσε εκτός από 3 αστοχίες μου οι οποίες πάντοτε είναι μέσα στο πρόγραμμα. Η ανασφάλεια που έχω ήταν κρίνοντας από τα αποτελέσματά μου στα μπασίματα ένιωθα σαν να μην σημαδεύω καλά. Βέβαια τα σχόλια του κ. Ψυλλάκη όταν επώμισα την πρώτη φορά ήταν ότι βαρούσα αλλού γι'αλλού και μόνο με τύχη θα έπαιρνα πουλιά στα μπασίματα. Σίγουρα ψυχολογικά όταν κάνεις μια επέμβαση στο όπλο ανεβαίνεις ψυχολογικά οπότε ακόμα έχω δοκιμές πρωτού πω ότι όλα είναι εντάξει. Αλλά σε γνκς γραμμές η βελτίωση μου είναι παραπάνω από αισθητή!
 
Όπως έγραψα χθες ήταν η πρώτη ημέρα που κυνήγησα τη Benelli μου μετά τις επεμβάσεις του κ. Ψυλλάκη και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Κρίνω ξεκάθαρα από τα αποτελέσματα τα οποία αν δεν είχα και την ανασφάλεια θα ήταν ακόμη καλύτερα θεωρώ. Γνκ ότι έπρεπε να πέσει έπεσε εκτός από 3 αστοχίες μου οι οποίες πάντοτε είναι μέσα στο πρόγραμμα. Η ανασφάλεια που έχω ήταν κρίνοντας από τα αποτελέσματά μου στα μπασίματα ένιωθα σαν να μην σημαδεύω καλά. Βέβαια τα σχόλια του κ. Ψυλλάκη όταν επώμισα την πρώτη φορά ήταν ότι βαρούσα αλλού γι'αλλού και μόνο με τύχη θα έπαιρνα πουλιά στα μπασίματα. Σίγουρα ψυχολογικά όταν κάνεις μια επέμβαση στο όπλο ανεβαίνεις ψυχολογικά οπότε ακόμα έχω δοκιμές πρωτού πω ότι όλα είναι εντάξει. Αλλά σε γνκς γραμμές η βελτίωση μου είναι παραπάνω από αισθητή!
Μάνο όταν λες επεμβάσεις εννοείς έφερες το υπάρχων κοντάκι επάνω σου; Και να υποθέσω ότι μιλάμε για ξύλινο έτσι;
 
Όπως έγραψα χθες ήταν η πρώτη ημέρα που κυνήγησα τη Benelli μου μετά τις επεμβάσεις του κ. Ψυλλάκη και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Κρίνω ξεκάθαρα από τα αποτελέσματα τα οποία αν δεν είχα και την ανασφάλεια θα ήταν ακόμη καλύτερα θεωρώ. Γνκ ότι έπρεπε να πέσει έπεσε εκτός από 3 αστοχίες μου οι οποίες πάντοτε είναι μέσα στο πρόγραμμα. Η ανασφάλεια που έχω ήταν κρίνοντας από τα αποτελέσματά μου στα μπασίματα ένιωθα σαν να μην σημαδεύω καλά. Βέβαια τα σχόλια του κ. Ψυλλάκη όταν επώμισα την πρώτη φορά ήταν ότι βαρούσα αλλού γι'αλλού και μόνο με τύχη θα έπαιρνα πουλιά στα μπασίματα. Σίγουρα ψυχολογικά όταν κάνεις μια επέμβαση στο όπλο ανεβαίνεις ψυχολογικά οπότε ακόμα έχω δοκιμές πρωτού πω ότι όλα είναι εντάξει. Αλλά σε γνκς γραμμές η βελτίωση μου είναι παραπάνω από αισθητή!
Και εμένα θα με ενδιέφερε να μάθω τί επεμβάσεις κάνει αυτός ο κ. Ψυλλάκης, τί προβλήματα ελέγχει και διορθώνει και που βρίσκεται.
Ευχαριστώ.
 
Το έφερα στα μέτρα μου εννοώ την κλίση, cast off (για την ακρίβεια χρειαζόμουν cast on :)o_O). Δεν πείραξα μήκος κοντακιού. Α και έβαλα και το πέλμα της Benelli το gel που το είχα πάρει την Black Friday. Ξύλινο είναι το όπλο μου ναι.
Θαλή σε εμένα έλεγξε τη σκόπευση, αν εκεί που θεωρώ ότι σημαδεύω όντως σημαδεύω ;).
 
Το έφερα στα μέτρα μου εννοώ την κλίση, cast off (για την ακρίβεια χρειαζόμουν cast on :)o_O). Δεν πείραξα μήκος κοντακιού. Α και έβαλα και το πέλμα της Benelli το gel που το είχα πάρει την Black Friday. Ξύλινο είναι το όπλο μου ναι.
Θαλή σε εμένα έλεγξε τη σκόπευση, αν εκεί που θεωρώ ότι σημαδεύω όντως σημαδεύω ;).
Ευχαριστώ Μάνο!
Και που τον βρίσκουμε τον κύριο;
Έχει κάπου κατάστημα; Τηλέφωνο; Διεύθυνση;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top