Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πάρε με μαζί σου και εγώ μια απείραχτη έχω...Θα είμαι καλό παιδί το υπόσχομαι.....pray to God..pray to God..pray to God..shoot..shoot..shoot.
Θα σε βαλω στον καλυτερο γκιουμε.Με μια συνφωνια ομως,Να με παρεις εκει που παιζεις...ρακετες!!!!Θα ειμαι ησυχος...μονο το "τατου" θα τις χτυπαω.evil..ha ha ha..ha ha ha..ha ha ha.
 
Θα σε βαλω στον καλυτερο γκιουμε.Με μια συνφωνια ομως,Να με παρεις εκει που παιζεις...ρακετες!!!!Θα ειμαι ησυχος...μονο το "τατου" θα τις χτυπαω.evil..ha ha ha..ha ha ha..ha ha ha.

Δεν χρειαζεται να με βαλεις στον καλυτερο γκιουμε για να σε παρω κοντα εννοειται αυτο...Ξαπλωστρα στο κυμα να βρεχεις την "Benelli" σου και να βλεπεις τα "ψαλιδια" να πλαναρουν....my man..shoot..shoot..shoot..shoot..shoot..shoot..shoot..shoot.
 
Διαβαζω διαφορα σχολια για τα μπενελλια. Επειδη καλο ειναι να μιλαμε ολοι με επιχειρηματα, παρακαλω τους κατεχοντες μαμα κυριως μπενελλια να ανεβασουν μερικες φωτο στα 40 45 και 50 μετρα (μετρημενα με κορδελα) με τα μαμα τσοκ των οπλων τους. Μακαρι να ειχα εγω μπενελλι και θα ανεβαζα πρωτος.
Θα ειχε ενδιαφερον να συγκρινουμε με αλλα οπλα τουλαχιστον την μιση αληθεια της κατανομης.
 
Διαβαζω διαφορα σχολια για τα μπενελλια. Επειδη καλο ειναι να μιλαμε ολοι με επιχειρηματα, παρακαλω τους κατεχοντες μαμα κυριως μπενελλια να ανεβασουν μερικες φωτο στα 40 45 και 50 μετρα (μετρημενα με κορδελα) με τα μαμα τσοκ των οπλων τους. Μακαρι να ειχα εγω μπενελλι και θα ανεβαζα πρωτος.
Θα ειχε ενδιαφερον να συγκρινουμε με αλλα οπλα τουλαχιστον την μιση αληθεια της κατανομης.
Μόνο παρακαλούνται οι γιομισταδες Venetatos, sky και λοιποί να κάτσουν ήσυχοι..........ha ha ha.
 
Αποστόλη έχω μαμά σε crio plus τα 1 και 2 άστρα. Δοκιμές σε χαρτί δεν έχω επομένως από εμένα θα δεις τον Αύγουστο και μετά, εφόσον το θυμηθώ. Διαφορετικά από τους λοιπούς συναδέλφους.
Κανένας δεν λέει σοβαρά ότι δεν σκοτώνουν τα benelli απλώς υπάρχουν οι φαν και αυτοί που προτιμούν κάποια άλλη εταιρεία. Τουφεκαράδες υπάρχουν με όλες τις εταιρείες, είναι θέμα συνδυασμού πραγμάτων και προσωπικού γούστου.
 
Αποστόλη έχω μαμά σε crio plus τα 1 και 2 άστρα. Δοκιμές σε χαρτί δεν έχω επομένως από εμένα θα δεις τον Αύγουστο και μετά, εφόσον το θυμηθώ. Διαφορετικά από τους λοιπούς συναδέλφους.
Κανένας δεν λέει σοβαρά ότι δεν σκοτώνουν τα benelli απλώς υπάρχουν οι φαν και αυτοί που προτιμούν κάποια άλλη εταιρεία. Τουφεκαράδες υπάρχουν με όλες τις εταιρείες, είναι θέμα συνδυασμού πραγμάτων και προσωπικού γούστου.
Μάνο θεωρώ πως είναι καθαρά θέμα σκοπευτικής δεινότητας μέτρων κοντάκιου και σωστού συνδιασμου τσοκ και φυσιγγίου.....τα υπόλοιπα είναι πολύ ψιλά γράμματα πραγματικά!
 
Μάνο θεωρώ πως είναι καθαρά θέμα σκοπευτικής δεινότητας μέτρων κοντάκιου και σωστού συνδιασμου τσοκ και φυσιγγίου.....τα υπόλοιπα είναι πολύ ψιλά γράμματα πραγματικά!

Πριν την έναρξη θα πάμε σκοπευτήριο και θα με έχεις να βαράω μέχρι να πάρω 25. Θα έχω μαζέψει μέχρι τότε ένα χιλιάρικο για τις πούλες....sarcastic.
 
Μόνο παρακαλούνται οι γιομισταδες Venetatos, sky και λοιποί να κάτσουν ήσυχοι..........ha ha ha.

Εχεις απολυτο δικιο Γιαννη. Στις καννες των skyfall και venetatos εχει πεσει πολυ πατεντα ουτως ωστε να παραμορφωθει.sarcastic. ολη η βλητικη συμπεριφορα των Benelli. Αυτο σε συνδυασμο ρουκετων, εεεε φυσιγγιων ηθελα να πω, θα οδηγησει σε πολυ διαστρεβλωμενα αποτελεσματα
 
Μόνο παρακαλούνται οι γιομισταδες Venetatos, sky και λοιποί να κάτσουν ήσυχοι..........ha ha ha.
Ας ανεβασουν και εκεινοι εαν θελουν. Θα εχει ενδιαφερον η συγκριση των μαμα με τα πειραγμενα+τις ρουκετες.
Αποστόλη έχω μαμά σε crio plus τα 1 και 2 άστρα. Δοκιμές σε χαρτί δεν έχω επομένως από εμένα θα δεις τον Αύγουστο και μετά, εφόσον το θυμηθώ. Διαφορετικά από τους λοιπούς συναδέλφους.
Κανένας δεν λέει σοβαρά ότι δεν σκοτώνουν τα benelli απλώς υπάρχουν οι φαν και αυτοί που προτιμούν κάποια άλλη εταιρεία. Τουφεκαράδες υπάρχουν με όλες τις εταιρείες, είναι θέμα συνδυασμού πραγμάτων και προσωπικού γούστου.
Εγινε μανο απο αυγουστο θα βαλω και εγω, να ειμαστε καλα
Θα περιμενω απο αλλους συναδελφους να βαλουν.
Με κεντριζει το ενδιαφερον που το ομολογουν και ψαγμενα ατομα οτι θελουν βελτιωση οι καννες των benelli. Ας βαλουν μονο φωτο γιατι δεν μου αρεσει ουτε να δεχομαι ουτε να απορριπτω χωρις αποδειξεις.
Ολοι μαζι εδω αν κανουμε δοκιμες, μπορουμε να συγκρινουμε το 80% των οπλων της ελληνικης αγορας.
Μια με φουλ τσοκ στα 50 μετρα θα εδειχνε καλα τις δυνατοτητες των κατανομων των οπλων αυτων.
 
Aποστολη μην το ψαχνεις τοσο στην κατανομη, στη διατρηση θα δεις πια οπλα κανουν τη διαφορα.
Μαζι σου παυλο!
Πρεπει να στηριξουμε την κουβεντα σε καποιες βασεις. Η κατανομη ειναι μια απο αυτες. Η διατρηση επισης.
1 σκαι με υψηλοτερη κινητικη ενεργεια δεν καταβαλει το θηραμα καλυτερα απο οτι 2 σκαγια με 40% μειωμενης του ενος κινητικη ενεργεια, ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΑ. Δεν μπορουμε να ξερουμε που θα βαλλειι το 1 σκαι το πουλι, αντιστοιχα ουτε τα 2. Μονο που με τα δυο εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να βαλλεις το πουλι στο καιριο σημειο. Επισης η ενεργεια των 2 σκαγιων ειναι αρθροιστηκα μεγαλυτερη απο οτι του ενος δυνατοτερου. Αν η μπενελλι δεν εχει την διατρηση που εχουν αλλα οπλα και δεν εχει καθ πυκνες κατανομες (+ατρακτο), τοτε ΝΑΙ υπολοιπεται βλητικα.
Για αυτο θελω φωτο.
 
Μαζι σου παυλο!
Πρεπει να στηριξουμε την κουβεντα σε καποιες βασεις. Η κατανομη ειναι μια απο αυτες. Η διατρηση επισης.
1 σκαι με υψηλοτερη κινητικη ενεργεια δεν καταβαλει το θηραμα καλυτερα απο οτι 2 σκαγια με 40% μειωμενης του ενος κινητικη ενεργεια, ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΑ. Δεν μπορουμε να ξερουμε που θα βαλλειι το 1 σκαι το πουλι, αντιστοιχα ουτε τα 2. Μονο που με τα δυο εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να βαλλεις το πουλι στο καιριο σημειο. Επισης η ενεργεια των 2 σκαγιων ειναι αρθροιστηκα μεγαλυτερη απο οτι του ενος δυνατοτερου. Αν η μπενελλι δεν εχει την διατρηση που εχουν αλλα οπλα και δεν εχει καθ πυκνες κατανομες (+ατρακτο), τοτε ΝΑΙ υπολοιπεται βλητικα.
Για αυτο θελω φωτο.

Αποστολη για να εξηγουμαστε δεν μιλησα για τη Benelli αλλα γενικα. Πχ συγκριση οπλων σε μια συγκεκριμενη αποσταση σε στοχο κανονικο, μεσο ορο 10 βολων σε κατανομη, πισω απο το στοχο απο χαρτι βρεγμενος τηλεφωνικος καταλογος και μεσο ορο διατρησης ανα οπλο με βαση τις σελιδες διατρησης.
 
Αποστολη για να εξηγουμαστε δεν μιλησα για τη Benelli αλλα γενικα. Πχ συγκριση οπλων σε μια συγκεκριμενη αποσταση σε στοχο κανονικο, μεσο ορο 10 βολων σε κατανομη, πισω απο το στοχο απο χαρτι βρεγμενος τηλεφωνικος καταλογος και μεσο ορο διατρησης ανα οπλο με βαση τις σελιδες διατρησης.
Ακριβως. +το τσοκαρισμα να ειναι ιδιο βαση του αυλου των οπλων.
Απο τη νεα χρονια θα τεσταρω το δικο μου με μια m2, χωρις φοβο και παθος.
 
Aποστολη μην το ψαχνεις τοσο στην κατανομη, στη διατρηση θα δεις πια οπλα κανουν τη διαφορα.

Αποστολη για να εξηγουμαστε δεν μιλησα για τη Benelli αλλα γενικα. Πχ συγκριση οπλων σε μια συγκεκριμενη αποσταση σε στοχο κανονικο, μεσο ορο 10 βολων σε κατανομη, πισω απο το στοχο απο χαρτι βρεγμενος τηλεφωνικος καταλογος και μεσο ορο διατρησης ανα οπλο με βαση τις σελιδες διατρησης.
συμφωνώ και συμπληρώνω
δοκιμές και σε διαφορετικούς καιρούς και θερμοκρασίες
:)
 
Ακομα δεν εχω καταλαβει γιατι μπαινουμε στη διαδικασια να συγκρινουμε. Ναι, το οπλο μου μπορει να υπολειπεται βλητικα απο ενα αλλο, ομως το ιδιο μπορει και το φυσιγγι, το ιδιο μπορει και η σκοπευτικη τεχνικη και ικανοτητα και αυτα συνηθως μενουν στο απυροβλητο. Και αν εν τελει φτασουμε στο συμπερασμα οτι το οπλο μου υπολειπεται βλητικα απο του Ευριπιδη πχ το Baikal, σε τι θα μου χρησιμευσει αυτο, αφου παλι με το δικο μου θα πηγαινω κυνηγι;

Απλα απορια εχω, γιατι παντα βλεπω αυτη την ταση να συγκρινουμε πραγματα ανομοια
 
Βικτωρα δεν κανω τη συγκριση απο βιτσιο.
Θελω να δω αν ενα οπλο που κανει πατημενα τα 1000 ευρω υπερτερει βλητικα απο ενα που κανει 800.
Επισης ο καλυτερος σκοπευτης να ειμαι αν βλητικα δεν παει το οπλο καλα, τοτε δεν θα εχω το επιθυμητο αποτελεσμα.
Εγω παντως το μπαικαλ το πουλησα για αυτον τον λογο. Για αυτο ανεβασα και τις φωτο.
Αν μπορω με οποιαδηποτε παροτρυνση μου να βοηθησω καποιον που ψαχνεται γιατι οχι.
Φιλικα τολης :)
 
Αποστολη δεν μιλησα για σενα, ολοι εχουμε μπει σ'αυτο το παιχνιδι, το δικο μου ειναι καλυτερο, το δικο σου οχι τοσο καλο.

Για να σου απαντησω τις αποριες. Οπως τις αντιλαμβανομαι εγω φυσικα, χωρις να διεκδικω το αλαθητο.

Και τα δυο οπλα πρεπει να ειναι σωστα βλητικα. Δηλαδη κατασκευασμενα χωρις ατελειες που θα αλλοιωνουν την τουφεκια τους. Να χρησιμοποιουνται απο τον ιδιο σκοπευτη, το ιδιο χρονικο διαστημα, στις ιδιες συνθηκες, και με τα ιδια τσοκ και φυσιγγια. Μονο ετσι θα βγαλεις συμπερασματα σωστα.
 
Θα σε βαλω στον καλυτερο γκιουμε.Με μια συνφωνια ομως,Να με παρεις εκει που παιζεις...ρακετες!!!!Θα ειμαι ησυχος...μονο το "τατου" θα τις χτυπαω.evil..ha ha ha..ha ha ha..ha ha ha.
Να ερθω και γω μαζι σας.pray to God.και βαλτε με λιγο παραδιπλαdrive car
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top