Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ναι ρε φίλε αλλά στα μαμα τσοκ δεν διαβάζω πουθενά το "PLUS" ...
Για παράδειγμα αν δεν γνωρίζει κάποιος ότι είναι "PLUS" αφού δεν το αναγράφουν πάνω τους εργοστασιακά τσοκ, δεν θα δυσκολευόταν στην επιλογή κάποιου τσοκ της BRAIN για παράδειγμα;

https://brainchokes.com/product-category/κυνηγιου/
από το μήκος και το σπείρωμα Χρήστο
εσύ θα ζητάς crio plus που το σπείρωμα είναι περίπου στη μέση του σώματος ενώ τα πρώτα crio ckoke έχουν το σπείρωμα προς το πάνω μέρος του σώματος
τα δε mobile έχουν το σπείρωμα στην ίδια θέση με τα πρώτα crio αλλά τα mobile είναι πιο κοντά
τέλος πάντων όπου και να παραγγείλεις τσοκ crio plus θα παραλάβεις τα σωστά που ταιριάζουν στο όπλο σου
 
Λίγο που το έψαξα έχει δίκιο ο Μάκης ... αλλά έχεις κι εσύ Χρήστο δίκιο για την απορία σου. Το συμπέρασμα που έβγαλα εγώ είναι, ότι η μεν Benelli τα ονομάζει Crio-choke (επειδή ούτως ή άλλως δεν παράγει πλέον τα παλιά Crio που ήταν ίδια με τα παλιά Optima) ... ενώ οι after-market κατασκευαστές τα ονομάζουν Crio-Plus (κατά το Optima-Plus) !!! ;)
Πάντως αφού διαπίστωσες κι ο ίδιος ότι η Μ2 σου παίρνει κανονικά τα Optima-Plus δεν υπάρχει λόγος ανησυχείς και να προβληματίζεσαι ... :)
trulock_beretta_benelli.jpg
 
Λίγο που το έψαξα έχει δίκιο ο Μάκης ... αλλά έχεις κι εσύ Χρήστο δίκιο για την απορία σου. Το συμπέρασμα που έβγαλα εγώ είναι, ότι η μεν Benelli τα ονομάζει Crio-choke (επειδή ούτως ή άλλως δεν παράγει πλέον τα παλιά Crio που ήταν ίδια με τα παλιά Optima) ... ενώ οι after-market κατασκευαστές τα ονομάζουν Crio-Plus (κατά το Optima-Plus) !!! ;)
Πάντως αφού διαπίστωσες κι ο ίδιος ότι η Μ2 σου παίρνει κανονικά τα Optima-Plus δεν υπάρχει λόγος ανησυχείς και να προβληματίζεσαι ... :)
trulock_beretta_benelli.jpg
Μπράβο ρε Στέλιο κι εγώ κάτι τέτοιο έψαχνα σε φωτό .well done.
 
Λίγο που το έψαξα έχει δίκιο ο Μάκης ... αλλά έχεις κι εσύ Χρήστο δίκιο για την απορία σου. Το συμπέρασμα που έβγαλα εγώ είναι, ότι η μεν Benelli τα ονομάζει Crio-choke (επειδή ούτως ή άλλως δεν παράγει πλέον τα παλιά Crio που ήταν ίδια με τα παλιά Optima) ... ενώ οι after-market κατασκευαστές τα ονομάζουν Crio-Plus (κατά το Optima-Plus) !!! ;)
Πάντως αφού διαπίστωσες κι ο ίδιος ότι η Μ2 σου παίρνει κανονικά τα Optima-Plus δεν υπάρχει λόγος ανησυχείς και να προβληματίζεσαι ... :)
trulock_beretta_benelli.jpg
.well done.
 
χρηστο ουτε στην m2 που ειχα γραφανε αλλα ειναι τα crio plus.αυτες τις μπιυρδες κανει η μπενελι και με τους αυλους και με τα τσοκ. θα οαθαινανε τιποτα να γραψουνε αυλο η πανω στο τσοκ τι ειναι?? η ψωνιζεις λαχανικα απ το μαναβη και ειναι οτι του φανει του λολοστεφανη???
 
CRIOCHOKE είναι τα τσοκ που έχουν κατασκευαστεί με την μέθοδο κρυογενούς επεξεργασίας όπως και το CRIOBARREL που αναγράφεται στις κάννες crio της Benelli
CRIOPLUS είναι ο νέος τύπος τσοκ της Benelli με κρυογενή επεξεργασία και το σπείρωμα στη μέση
τα ίδια είναι λοιπόν :)
ρίξε και μια ματιά εδώ σ ένα εσω τσοκ της briley
http://www.briley.com/popup.aspx?src=/images/Product/large/51921.jpg
Mε τις παρεες που κανεις και με τους μαστορους που σηναναστρεφεσαι εχεις γινη expert..sarcastic.
 
Φιλοι τι λετε για την sbe 2. Γνωρισα εναν φασσα που εχει την κομφορτ με 66 και μου ειπε πως την εχει παρει ολη η παρεα κι οτι το οπλο στους ποντους αυτους ειναι οτι καλυτερο
άριστο όπλο χωρίς προβλήματα,όπως όλα τα benelli,όσοι το έχουν ευχαριστημένοι όχι μόνο στη φάσσα αλλά και στα υδρόβια περισσότερο
το μήκος 66 είναι υποκειμενικό και τι βολεύει-εξυπηρετεί-βοηθάει τον καθένα :)
προσωπικά ποτέ αυτό το όπλο δεν θα το έπαιρνα σε 66 για φάσσα η παπιά η ακόμα και αγριόχοιρο.....ακόμα κι αν ήμουν στην παρέα των 7 νάνων ha haaa
 
Φιλοι τι λετε για την sbe 2. Γνωρισα εναν φασσα που εχει την κομφορτ με 66 και μου ειπε πως την εχει παρει ολη η παρεα κι οτι το οπλο στους ποντους αυτους ειναι οτι καλυτερο
Είπαμε, όταν ρίχνουν, είναι καλές :)
Διάβασε τα σχόλια στο πρώτο video να δεις τι καντήλια πέφτουν.....pop.
 
Είπαμε, όταν ρίχνουν, είναι καλές :)
Διάβασε τα σχόλια στο πρώτο video να δεις τι καντήλια πέφτουν.....pop.

Γιωργο δεν το ηξερα αυτο για την SBEII, μονο απο τη Vinci το εχω ακουσει. Προσωπικα θεωρω τον μηχανισμο αδρανειας της Benelli απο τους κορυφαιους της αγορας. Τελειος δεν ειναι κανενας. Ισως το μονο λαθος ειναι οτι δεν εξελιξαν την πατεντα του Civollani οσο επρεπε.
Το θεμα γενικα στα οπλα του group ειναι αλλου. Το customer service τους στην Αμερικη ειναι τρισαθλιο πραμα που μετραει εκει στην επιλογη και ετσι χανουν συνεχως μεριδια αγορας απο τους Αμερικανους, τους Τουρκους και αλλους Ιταλους. Αμα ο Αμερικανος σκασει 2 χιλιαρικα για καραμπινα, ειναι πολυ απαιτητικος σε αυτο το κομματι. Παρολα αυτα το ξαναλεω το SBEII θεωρειται πολυ αξιοπιστο οπλο στο κυνηγι υδροβιων εκει. Προβληματικο δειχνει μεχρι τωρα το καινουργιο μοντελο SBEIII το οποιο λογω σχεδιαστικου λαθους ψηλοτουφεκαει τρελλα. Μιλαμε για 100/0 και τα ατομα αντιμετωπιζονται πολυ ασχημα απο το customer service. Tετοια παραδειγματα πλητουν δυστυχως το image και ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι δεν το διορθωνουν.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top