Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ποιοτικα απο θεμα υλικων δε νομιζω να υστερουν τα benelli,το αντιθετο μαλιστα.... κατα τη γνωμη μου ειναι ισως τα πιο ποιοτικα οπλα...τωρα οι κανες της beretta βλητικα λογω διευρυμενου αυλου και μεγαλου κωνου, ναι κι εγω πιστευω οτι ειναι ανωτερες...Παντως δεν υπαρχει περιπτωση να παιξει περιεργα παιχνιδια η beretta με τη ποιοτητα της benelli γιατι πολυ απλα η ιδια θα χασει...
 
Ποιοτικα απο θεμα υλικων δε νομιζω να υστερουν τα benelli,το αντιθετο μαλιστα.... κατα τη γνωμη μου ειναι ισως τα πιο ποιοτικα οπλα...τωρα οι κανες της beretta βλητικα λογω διευρυμενου αυλου και μεγαλου κωνου, ναι κι εγω πιστευω οτι ειναι ανωτερες...Παντως δεν υπαρχει περιπτωση να παιξει περιεργα παιχνιδια η beretta με τη ποιοτητα της benelli γιατι πολυ απλα η ιδια θα χασει...
Να κανω τον συνηγορο του διαβολου???αν οι μπερετα υποχρέωνε την μπενελι να βαλει οπτιμα κανες στα όπλα της θα ηθελα να ηξερα πόσοι θα αγοραζανε Μπερέτα για τις βλητικες αποδοσεις μετα....
 
Οχι κατι πιο εγκυρο....φιλος λογω της δουλειάς του ηταν στο εργοστασιο urbino της μπενελι
Επομένως θεωρώ είναι λάθος να λέμε πράγματα που δεν μπορούμε να αποδείξουμε,ειδικά για μια εταιρεία που κατέχει πολύ μεγάλο ποσοστό από την μερίδα των καραμπινων και στην χώρα μας αλλά και στην Ευρώπη!
 
Καρφακι δεν καιγεται στην μπερεττα αν τα μπενελλι δεν ειναι ποιοτικα ισαξια. Το ιδιο και αν οπλα που φέρουν το" νοικιασμενο" brand name της ειναι ποιοτικα η οχι. Καμια ευθυνη δεν αναγνωριζεται απο αυτή γιατι δεν ειναι beretta. Μπορει η εταιρεία να εξαγορασε την benelli αλλα διατηρει αποστασεις και ξέρει πολυ καλα τι κανει. Εκμεταλλευεται το βαρυ της όνομα.
 
Να κανω τον συνηγορο του διαβολου???αν οι μπερετα υποχρέωνε την μπενελι να βαλει οπτιμα κανες στα όπλα της θα ηθελα να ηξερα πόσοι θα αγοραζανε Μπερέτα για τις βλητικες αποδοσεις μετα....
Τοτε φιλε μου γιωργο θα είχα μπενελι πολλά χρονια
 
Επομένως θεωρώ είναι λάθος να λέμε πράγματα που δεν μπορούμε να αποδείξουμε,ειδικά για μια εταιρεία που κατέχει πολύ μεγάλο ποσοστό από την μερίδα των καραμπινων και στην χώρα μας αλλά και στην Ευρώπη!
Ο καθενας οτι νομιζει....εγω δεν εχω λογο να μην τον πιστεψω.......ολα ειναι θεμα γουστου....και εγω ειχα Μπενελι και τα εδωσα....
 
Να κανω τον συνηγορο του διαβολου???αν οι μπερετα υποχρέωνε την μπενελι να βαλει οπτιμα κανες στα όπλα της θα ηθελα να ηξερα πόσοι θα αγοραζανε Μπερέτα για τις βλητικες αποδοσεις μετα....
Τα παντα ειναι θεμα τι αγοραζεις με τι ποσό, αρα εαν π.χ η a400 ειναι φθηνοτερη απο τη raffaello με ιδιες κανες, θα πωληθουν και beretta και benelli αναλογα τα γουστα και φυσικα τη τσεπη...
 
Ο καθενας οτι νομιζει....εγω δεν εχω λογο να μην τον πιστεψω.......ολα ειναι θεμα γουστου....και εγω ειχα Μπενελι και τα εδωσα....
Εγώ θεωρώ πως η ποιότητα κατασκευής των benelli ειναι ανώτερη από τα υπόλοιπα αυτογεμη γενικής παραγωγής,αλλά και αυτό είναι προσωπική άποψη!τα τελευταία 2 χρόνια με 302 κυνηγάω,μην παρεξηγηθω κιόλας ότι τις υποστηρίζω επειδή έχω εγώ τέτοιο όπλο!
 
Να κανω τον συνηγορο του διαβολου???αν οι μπερετα υποχρέωνε την μπενελι να βαλει οπτιμα κανες στα όπλα της θα ηθελα να ηξερα πόσοι θα αγοραζανε Μπερέτα για τις βλητικες αποδοσεις μετα....
Βάλε εμένα πρώτο. Δεν γουστάρουμε Beretta μόνο για την βλητική υπεροχή άλλα και για όλο τον υπόλοιπο σχεδιασμό που είναι μια κά@λα. Ούτε λούκια και μικρές πάπιες, ούτε τόσο παιδικά κοντακάκια, ούτε λάκτισμα, ούτε έντονα ψιλοτουφεκίσματα...κτλ.
Η γραμμή Beretta είναι φιλοσοφία και να σου αρέσουν οι καμπύλες και τα αντρικά όπλα :)
 
Βάλε εμένα πρώτο. Δεν γουστάρουμε Beretta μόνο για την βλητική υπεροχή άλλα και για όλο τον υπόλοιπο σχεδιασμό που είναι μια κά@λα. Ούτε λούκια και μικρές πάπιες, ούτε τόσο παιδικά κοντακάκια, ούτε λάκτισμα, ούτε έντονα ψιλοτουφεκίσματα...κτλ.
Η γραμμή Beretta είναι φιλοσοφία και να σου αρέσουν οι καμπύλες και τα αντρικά όπλα :)
Δηλαδή οι υπόλοιποι προτιμούν τα γυναικεία όπλα...τα αντρικά όπλα έχουν και κάποια ανάκρουση...εστί για να καταλαβαίνεις πως ντουφεκας!
 
Δηλαδή οι υπόλοιποι προτιμούν τα γυναικεία όπλα...τα αντρικά όπλα έχουν και κάποια ανάκρουση...εστί για να καταλαβαίνεις πως ντουφεκας!
Καλά, το αντρικά βάλτο σε εισαγωγικά...."..", αφού σε πείραξε !
Είθισται να αποκαλούνται αντρικά τα όπλα με τις χοντρές γραμμές, όπως τα Αμερικάνικα.
 
Μμμμμμ... Beretta... Αναγνωρίζω την συνήθως πολύ καλή καννη αλλά κατά τα άλλα είναι σαν κουπια με αορτιριουχους... .hair.
Την εργονομία μιας benelli για μένα πολύ δύσκολα την πιάνουν, αλλά όντως είναι άλλη φιλοσοφία σχεδίασης...
 
Θα συμφωνήσω με τον Άρι.Η benelli μπορεί να μην έχει τα καλούδια στην κάννη που έχουν άλλες εταιρίες ,αλλά και για μένα η εργονομία της είναι εξαιρετική.
Έχω πιάσει και τουφεκίσει αρκετά διαφορετικά όπλα ,την αίσθηση που μου δίνει η m2 δεν την έχω βρει σε κανένα άλλο .
 
Παιδες το εχουμε πει....ενα όπλο με εργονομια μπενελι αξιοπιστια μπερετα και φυσικα φυσικα κανη απο sx2.....χαχαχαχαχαχαχαχαχα
Όχι και αξιοπιστία beretta ρε Κώστα ,που να τρέχουμε να αγοράζουμε σιδηρόδρομους.yelling..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top