Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αρχηγε αφου λες οτι δεν χαλανε τα Οπτιμα εγω θα σε ακουσω και θα τη κρατησω,το κακο ειναι οτι πιανω το οριο γρηγορα και το κυνηγι δεν το ευχαρηστιεμαι,αυτο με χαλαει.xm.
Ποτε δεν είπα ότι δεν χαλάνε. ;)
Μάλιστα ελπίζω κάποια στιγμή να μου χαλάσει για να έχω αφορμή να πάρω μια καινούρια. :)
 
Δηλαδη δεν εχει αξιόπιστο μηχανισμό εδω και χρονια??
Χίλιοειπωμένα κλισέ μωρέ Τάσο. Πόσο πια αξιόπιστο μηχανισμό απαιτεί το κυνήγι της τσίχλας στην Ελλαδιτσα; Ποια καραμπίνα δεν έχει αξιόπιστο μηχανισμό; Δεν έχει αξιόπιστο μηχανισμό η παλιά Altair; Δεν έχουν αξιόπιστο μηχανισμό οι bereta; Μην τρελαθούμε τώρα.... .sarcastic.
 
Δεν έχει αξιόπιστο μηχανισμό η παλιά Altair;
Μια και είπες αλταιρ, έπιασα μια στα χέρια μου πρόσφατα κ νόμιζα οτι θα μου πέσει κατω,γλυστραγαν πολυ τα ξύλα κ η λαβή του κοντακιου ήταν κάπως παράξενη στο κράτημα κατά τα αλλα ωραία οπλο..
Δεν ρώτησα ομως τον κάτοχο της αν της είχε πειράξει τα ξύλα..
 
Στα χέρια μου πέρασε χθές η κα από το Urbino.... η Rafaello Special του Τζέρυ...
Σύντομα θα εκδοθεί και η ΑΚΚΟ ενώ θα μεταβεί και στον γνωστό Μαικ the Benelli Μαικ για σαπούνισμα ...

image upload no limit
Εχεις παρει ενα οπλο επιπλο και ακρως εντυπωσιακο σε εμφανιση αλλα περισοτερο βλητικα. Κατοχος και εγω ενος ιδιου χωρις τσοκακια, εχει σταθερο ** το δικο μου, εφετος κλεινει 20 χρονια.Δεν ξερω τι θα πει εμπλοκη με οτι και αν εχω ριξει, 20 χρονια ουτε μια εμπλοκη σε ολων των ειδων τα θηραματα,οσο για βλητικη επειδη εδω δεν εχει σκοπευτηριο ολες τις δοκιμες τις εχω κανει σε χαρτονια και τενεκεδες!!!, τα αποτελεσματα θα σε καταπληξουν και ως προς τις κατανομες αλλα και ως προς τη διατριση. Να σκεφτεις οτι ολες τις δοκιμες τις κανω παντα πανω απο τα 40 μετρα.
 
Εχεις παρει ενα οπλο επιπλο και ακρως εντυπωσιακο σε εμφανιση αλλα περισοτερο βλητικα. Κατοχος και εγω ενος ιδιου χωρις τσοκακια, εχει σταθερο ** το δικο μου, εφετος κλεινει 20 χρονια.Δεν ξερω τι θα πει εμπλοκη με οτι και αν εχω ριξει, 20 χρονια ουτε μια εμπλοκη σε ολων των ειδων τα θηραματα,οσο για βλητικη επειδη εδω δεν εχει σκοπευτηριο ολες τις δοκιμες τις εχω κανει σε χαρτονια και τενεκεδες!!!, τα αποτελεσματα θα σε καταπληξουν και ως προς τις κατανομες αλλα και ως προς τη διατριση. Να σκεφτεις οτι ολες τις δοκιμες τις κανω παντα πανω απο τα 40 μετρα.
Για μένα είναι σπουδαία όπλα για την λειτουργία τους , την απλότητα τους κλπ...
 
καλησπερα κυριοι.δοκιμασα στα γρηγορα μερικα φυσιγγια σημερα το απογευμα γιατι βιαζομουνα ν ανεβω στο βατηρα για να ριξω καμμια πουλα και τ αποτελεσματα ηταν ακρως εντυπωσιακα απο τα 30 μετρα με τσοκ μαμα 4 αστρα και 35 μετρα με τσοκ μαμα 3 αστρα.τα φυσιγγια ηταν 3α 7αρια,express 32 7αρια και lambro βεργινα 7αρια.τα express 32 πραγματικες ζωγραφιες.μεταξυ 3α και βεργινα ελαχιστα καλυτερες τουφεκιες το 3α αλλα με το βεργινα να κερδιζει πολυ στην ανακρουση χωρις ομως αυτη του 3α να τη βρισκω ενοχλητικη.και τα 3 μπορουν ανετα να χρησ.στη m2 χωρις κανενα προβλημα.οταν εχω περισσοτερο χρονο θα προσπαθησω να βγαλω και καμμια φωτογραφια
 
τασο στο παρελθον ειχα δοκιμασει με τη 302 τα r12 τα οποια βεβαια ειναι και 34 γραμμαρια.και ειπα πως θα ξεκολησει το ζυγωματικο μου απο το χτυπο που εφαγα.φοβομουνα λοιπον να ριξω αλλο φυσιγγι του δορκα.ομως σημερα ειχα μια ευχαριστη εκπληξη.ουτε εντονη ανακρουση αισθανθηκα απο το 3α το οποιο υποτιθεται οτι ειναι δυνατο φυσιγγι αλλα η πιο ευχαριστη εκπληξη ητανε το express.σχεδον μηδενικη ανακρουση και αν δεν ηταν ο γιατρος και ο πανος αλλα και ο δημητρης benelli δεν θα τα δοκιμαζα.παντως τα r12 και τα r12 plus τα οποια ειναι 35 γραμ.δεν τα ξαναβαζω σε κανενα οπλο
 
Χίλιοειπωμένα κλισέ μωρέ Τάσο. Πόσο πια αξιόπιστο μηχανισμό απαιτεί το κυνήγι της τσίχλας στην Ελλαδιτσα; Ποια καραμπίνα δεν έχει αξιόπιστο μηχανισμό; Δεν έχει αξιόπιστο μηχανισμό η παλιά Altair; Δεν έχουν αξιόπιστο μηχανισμό οι bereta; Μην τρελαθούμε τώρα.... .sarcastic.
Οι παλιές Remi , τα περισσότερα τούρκικα ...

Οπως όλα τα πράγματα είναι τί σαρεσει στη ζωή Γιώργο...
Εμενα μαρεσει η ομορφιά της και η απλότητα της...
 
Στα χέρια μου πέρασε χθές η κα από το Urbino.... η Rafaello Special του Τζέρυ...
Σύντομα θα εκδοθεί και η ΑΚΚΟ ενώ θα μεταβεί και στον γνωστό Μαικ the Benelli Μαικ για σαπούνισμα ...

image upload no limit
Καλοντούφεκο και καλορίζικο Πανο!
Να τη χαρείς με πολλά κυνήγια και υγεία!
 
Σήμερα είχα την τύχη και πέτυχα ένα παλικάρι στην Μαλακάσα με την vinci, είχε την καλοσύνη να μου την δώσει να ρίξω μερικά(έως αρκετά) φυσίγγια στον πίνακα. Τελικά μου φάνηκε αρκετά καλή σαν λειτουργιά και αρκετά όμορφη. Αν και πρώτη ημέρα που την έβγαζε στον "αγώνα" μου την παραχώρησε και τον ευχαριστώ πολύ. Βέβαια σαν κλασικός μαλάκας δεν θυμάμαι το όνομα του.hit. Νομίζω με λίγο cast off θα είμαι μπόμπα (όχι στα κιλά, εκεί είμαι ήδη). Τελικά η υπερυψωμένη ρίγα δίνει το κάτι τις..
 
Σήμερα είχα την τύχη και πέτυχα ένα παλικάρι στην Μαλακάσα με την vinci, είχε την καλοσύνη να μου την δώσει να ρίξω μερικά(έως αρκετά) φυσίγγια στον πίνακα. Τελικά μου φάνηκε αρκετά καλή σαν λειτουργιά και αρκετά όμορφη. Αν και πρώτη ημέρα που την έβγαζε στον "αγώνα" μου την παραχώρησε και τον ευχαριστώ πολύ. Βέβαια σαν κλασικός μαλάκας δεν θυμάμαι το όνομα του.hit. Νομίζω με λίγο cast off θα είμαι μπόμπα (όχι στα κιλά, εκεί είμαι ήδη). Τελικά η υπερυψωμένη ρίγα δίνει το κάτι τις..
Μιλαμε (οχι επειδη την εχω) ειναι πολυ Point-able οπλο με την σκεψη εισαι στο στοχο κ παρα πολυ καλο ζυγισμα.
 
Σήμερα είχα την τύχη και πέτυχα ένα παλικάρι στην Μαλακάσα με την vinci, είχε την καλοσύνη να μου την δώσει να ρίξω μερικά(έως αρκετά) φυσίγγια στον πίνακα. Τελικά μου φάνηκε αρκετά καλή σαν λειτουργιά και αρκετά όμορφη. Αν και πρώτη ημέρα που την έβγαζε στον "αγώνα" μου την παραχώρησε και τον ευχαριστώ πολύ. Βέβαια σαν κλασικός μαλάκας δεν θυμάμαι το όνομα του.hit. Νομίζω με λίγο cast off θα είμαι μπόμπα (όχι στα κιλά, εκεί είμαι ήδη). Τελικά η υπερυψωμένη ρίγα δίνει το κάτι τις..
Ή υπεριψωμενη ριγα θεοφραστε δίνει παρα πολλά παραπανω
 
Σήμερα είχα την τύχη και πέτυχα ένα παλικάρι στην Μαλακάσα με την vinci, είχε την καλοσύνη να μου την δώσει να ρίξω μερικά(έως αρκετά) φυσίγγια στον πίνακα. Τελικά μου φάνηκε αρκετά καλή σαν λειτουργιά και αρκετά όμορφη. Αν και πρώτη ημέρα που την έβγαζε στον "αγώνα" μου την παραχώρησε και τον ευχαριστώ πολύ. Βέβαια σαν κλασικός μαλάκας δεν θυμάμαι το όνομα του.hit. Νομίζω με λίγο cast off θα είμαι μπόμπα (όχι στα κιλά, εκεί είμαι ήδη). Τελικά η υπερυψωμένη ρίγα δίνει το κάτι τις..
Πηγες τελικα;να ξερεις η vinci ειναι οτι καλυτερο εχω ριξει απο ζυγισμα και εργονομια και στις τιμες που κυκλοφορει πολλα like!
 
Σήμερα είχα την τύχη και πέτυχα ένα παλικάρι στην Μαλακάσα με την vinci, είχε την καλοσύνη να μου την δώσει να ρίξω μερικά(έως αρκετά) φυσίγγια στον πίνακα. Τελικά μου φάνηκε αρκετά καλή σαν λειτουργιά και αρκετά όμορφη. Αν και πρώτη ημέρα που την έβγαζε στον "αγώνα" μου την παραχώρησε και τον ευχαριστώ πολύ. Βέβαια σαν κλασικός μαλάκας δεν θυμάμαι το όνομα του.hit. Νομίζω με λίγο cast off θα είμαι μπόμπα (όχι στα κιλά, εκεί είμαι ήδη). Τελικά η υπερυψωμένη ρίγα δίνει το κάτι τις..

Θεοφραστε αυτο το οπλο η που θα το αγαπησεις η που θα το μισησεις. Δεν υπαρχει μεση κατασταση.
Ανηκω σ αυτους που τ ερωτευτηκαν με το πρωτο πιασιμο.
Το μονο οπλο που σιγουρα δεν θα αλλαξω καποτε.
 
Πόσο θα ήθελα και εγώ μια benelloγκομενίτσα... .love.
.sarcastic.

Εγω που εχω, θα ηθελα μια Ροσιδοουκρανογκομενιτσα..sarcastic..sarcastic.

Εγώ που δεν έχω καμμιά από τις δυο, νομίζω πως οικονομικά θα συνέφερε η πρώτη... .sarcastic.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top