Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγώ λέω ότι είναι τα crio που χρησιμοποίησε η benelli για λίγα μοντέλα μετά τα mobilchoke και αντικατασταθηκαν σύντομα από τα crio plus, θυμάμαι που είχαμε την συζήτηση Γιώργο στο cal 20.
 
Κωνσταντίνε δες αυτόν τον πίνακα είναι πολύ διαφωτιστικός ;)...τώρα τον είδα και εγώ και είμαι βέβαιος ότι είναι τα Plus.
image post
Έχεις δίκιο Γιώργο μπέρδεψα τα μπούτια μου νόμιζα στη φωτο ότι είναι έσω έξω .sarcastic..hair.
 
Last edited:
Σήμερα φεύγοντας από το μαγαζί πήγα στο κέντρο για να αφήσω μια παραγγελία σε ένα πελάτη και φίλο και επί την ευκαιρία πέρασα από τον Κύργια για να δω τα Benelli.
Τα συμπεράσματα μου λοιπόν είναι τα εξής...
Πρώτο έπιασα και επώμισα το 828U και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ.Πολύ κομψό και υπέροχο ζύγισμα.Ερχόταν πολύ εύκολα στο μάτι και πραγματικά μου έκανε εντύπωση πολύ θετική.Μετά πήγα στην M2 και την Vinci τα οποία επίσης είναι πολύ ωραία όπλα πολύ εύκολα στον χειρισμό με πολύ καλά εργονομικά χαρακτηριστικά και βάρος που χανόταν στα χέρια.Οι τιμές τους δε σε βάζουν σε πειρασμό.Δεν μου άρεσε όμως η υπερυψωμένη ρίγα μου φάνηκε πολύ ξένο αλλά είναι θέμα συνήθειας.Αυτή όμως που μπήκε στην καρδιά μου είναι η Rafaello Power Bore..love. Πολύ δυνατό όπλο αλλά σε τιμή απαγορευτική τουλάχιστο για εμένα.Πήρα την δόση μου για τα καλά.:D
 
Σήμερα φεύγοντας από το μαγαζί πήγα στο κέντρο για να αφήσω μια παραγγελία σε ένα πελάτη και φίλο και επί την ευκαιρία πέρασα από τον Κύργια για να δω τα Benelli.
Τα συμπεράσματα μου λοιπόν είναι τα εξής...
Πρώτο έπιασα και επώμισα το 828U και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ.Πολύ κομψό και υπέροχο ζύγισμα.Ερχόταν πολύ εύκολα στο μάτι και πραγματικά μου έκανε εντύπωση πολύ θετική.Μετά πήγα στην M2 και την Vinci τα οποία επίσης είναι πολύ ωραία όπλα πολύ εύκολα στον χειρισμό με πολύ καλά εργονομικά χαρακτηριστικά και βάρος που χανόταν στα χέρια.Οι τιμές τους δε σε βάζουν σε πειρασμό.Δεν μου άρεσε όμως η υπερυψωμένη ρίγα μου φάνηκε πολύ ξένο αλλά είναι θέμα συνήθειας.Αυτή όμως που μπήκε στην καρδιά μου είναι η Rafaello Power Bore..love. Πολύ δυνατό όπλο αλλά σε τιμή απαγορευτική τουλάχιστο για εμένα.Πήρα την δόση μου για τα καλά.:D
την colombo δεν την είδες;;;;;
το power bore είναι αρρώστια όπως λες όμως απαγορευτικο :)
 
Σήμερα φεύγοντας από το μαγαζί πήγα στο κέντρο για να αφήσω μια παραγγελία σε ένα πελάτη και φίλο και επί την ευκαιρία πέρασα από τον Κύργια για να δω τα Benelli.
Τα συμπεράσματα μου λοιπόν είναι τα εξής...
Πρώτο έπιασα και επώμισα το 828U και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ.Πολύ κομψό και υπέροχο ζύγισμα.Ερχόταν πολύ εύκολα στο μάτι και πραγματικά μου έκανε εντύπωση πολύ θετική.Μετά πήγα στην M2 και την Vinci τα οποία επίσης είναι πολύ ωραία όπλα πολύ εύκολα στον χειρισμό με πολύ καλά εργονομικά χαρακτηριστικά και βάρος που χανόταν στα χέρια.Οι τιμές τους δε σε βάζουν σε πειρασμό.Δεν μου άρεσε όμως η υπερυψωμένη ρίγα μου φάνηκε πολύ ξένο αλλά είναι θέμα συνήθειας.Αυτή όμως που μπήκε στην καρδιά μου είναι η Rafaello Power Bore..love. Πολύ δυνατό όπλο αλλά σε τιμή απαγορευτική τουλάχιστο για εμένα.Πήρα την δόση μου για τα καλά.:D
Την υπεριψωμενη ρίγα αμα τη συνηθισεις δεν την αλλάζεις με τίποτα.είναι ακριβως αυτό που είπες.τώρα την power bore την επιασα στο σκοπευτήριο και δεν τρελάθηκα.τη m2 χεχεχεχε δεν την αλλαζω για κανένα όπλο πλεον.
 
Την υπεριψωμενη ρίγα αμα τη συνηθισεις δεν την αλλάζεις με τίποτα.είναι ακριβως αυτό που είπες.τώρα την power bore την επιασα στο σκοπευτήριο και δεν τρελάθηκα.τη m2 χεχεχεχε δεν την αλλαζω για κανένα όπλο πλεον.
Παλιοτουφεκα Εβρηπηδη. Παλιοτουφεκα..sarcastic..sarcastic.
 
Απο την στιγμή που είχει ίδιο κλείστρο , ίδια βάση , 18,4 άυλο ( μέχρι να τελειώσουν οι χιλιάδες κάνες μαζικής παραγωγής ) τι διαφορά να εχει βρε παιδιά ; Benelli ειναι . Μια απο τα ίδια . Κι απο τιμές οσο γουστάρει ο κυργιας
 
Κι όμως έχουν διαφορες τεχνολογικά μεταξύ τους και τιμες για οτι γουσταρει η τσέπη σου.κι αν δεν κάνω λάθος υπάρχει εκδοση της power bore στα 1600 η οποία δεν διαφέρει και τόσο απ αυτή που κανει 2000. Οποτε αυτή δεν ειναι και τόσο πολύ απαγ.για κάποιον που ουτως ή άλλως έχει αποφασισει να δώσει τοσα για ενα όπλο
 
Απο την στιγμή που είχει ίδιο κλείστρο , ίδια βάση , 18,4 άυλο ( μέχρι να τελειώσουν οι χιλιάδες κάνες μαζικής παραγωγής ) τι διαφορά να εχει βρε παιδιά ; Benelli ειναι . Μια απο τα ίδια . Κι απο τιμές οσο γουστάρει ο κυργιας
Ναι ενα κλείστρο το οποίο είναι τόσο αξιόπιστο που έχει υποστεί ελάχιστες αλλαγές τοσα χρόνια. Τι έχει ο 18,4 σαν αυλός? δε σκοτώνει?δε δίνει κατανομές?τι πρόβλημα έχει? Προσωπικά τον προτιμώ απο αλλους.μονο στη rem ευχαριστήθηκα τον 18,5.και πρόσεξε απο 18,2 έως 18,6 οι αυλοί θεωρούνται κανονικοί.για διευρυμενους μιλάμε απο 18,7 και πανω.δηλαδή τόσοι και τόσοι που κυνηγούσαν με αυτους τους αυλούς είχαν πρόβλημα? Μονο η rem είχε 18,5 αυλό απο τη δεκαετία του 70.
 
Η remi είχε εδω κι 40 χρ άυλους διευρυμένους . Μετα απο 40 χρ το ανακάλυψαν κι οι άλλοι...! Δεν ειναι εκει το θέμα. Καλα κι αξιόπιστα τα Benelli. Μέχρι εκει όμως . Τίποτα το ιδιαίτερο κι τπτ απο κατανομές . Η χαρά τον κατάστηματων για να πουλάνε . κατι ειναι κι αυτο .
 
Η remi είχε εδω κι 40 χρ άυλους διευρυμένους . Μετα απο 40 χρ το ανακάλυψαν κι οι άλλοι...! Δεν ειναι εκει το θέμα. Καλα κι αξιόπιστα τα Benelli. Μέχρι εκει όμως . Τίποτα το ιδιαίτερο κι τπτ απο κατανομές . Η χαρά τον κατάστηματων για να πουλάνε . κατι ειναι κι αυτο .
+1000 και ας εχω βενελλι. Πολλη φασαρια, για το τηποτα.
 
Η μονη σημαντική διαφορά που βλεπω στην Colombo ειναι η στάμπα της φασσας στην βάση ..
και το σύστημα μείωσης ανάκρουσης στο κοντάκι κατά τα άλλα η benelli στο επίσημο site την έχει στη σειρά montefeltro όπως κι έτσι είναι
το είχα γράψει και παλιότερα facelift για να φύγουν οι βάσεις της montefeltro η οποία κράτησε πολλά χρόνια....κάποια αλλαγή ετοιμάζουν κάτι καινούργιο ;)
στα 1700 έστω 1500 μετρητά ακριβό είναι κατ εμέ
 
Και μηλας ρε παιδι μου με καταστηματαρχες, και σε περνανε για μακακα.Α........ Εση παλικαρακι, μην ακουσεις κακο, για μπενελλι, αμεσος να κανεις λαικ.Ξερεις ποιος, Εσι..sarcastic.
 
2 ακόμη προσφορές για vinci
cms159.jpg


από το site του Καλκαντζάκου η φωτό
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top