Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μαλλον εισαι απο του τυχερους γιατι πολλοι κατοχοι remigton εχουν αγοραση αλλο ενα οπλο σε ανταλλακτικα.δεν αμφισβητω που εχουν καλα σκοτωματα αλλα μεχρι εκει,ισως ειναι απο τα ποιο δυσχρηστα οπλα που υπαρχουν στη αγορα και στο θεμα καθαρισμου και στο αν θες να αλλαξεις φυσιγγι ξυπνας και τους πεθαμενους αν δεν κοψεις κανα δακτυλο,ο sky fall ξερει καλυτερα.sarcastic.ποιοτητα κατασκευης χαλια μαυρα σκουριαζει για πλακα τουλαχιστον η 11-87...οσο για πασαλους σε κτηματα μαλλον ενοεις το αντιθετο αν λαβεις υποψη σου το ποσες rem υπαρχουν παροπλησμενες σε αποθηκες.
Συγουρα δεν είχες ποτε remi. Εγω αντίθετος δεν ειμαι κολλημένος με την remi. Μου αρεσει να κυνηγάω με αυτήν . Αλλα επειδή εχω παρει 28 όπλα μέχρι τωρα εχω την άποψη μου . Την κρατάω για μένα αφού δεν σου αρεσει . Ο καθε ενας εχει την άποψη του και ειναι δεκτή .
 
Συγουρα δεν είχες ποτε remi. Εγω αντίθετος δεν ειμαι κολλημένος με την remi. Μου αρεσει να κυνηγάω με αυτήν . Αλλα επειδή εχω παρει 28 όπλα μέχρι τωρα εχω την άποψη μου . Την κρατάω για μένα αφού δεν σου αρεσει . Ο καθε ενας εχει την άποψη του και ειναι δεκτή .
Σιγουρα δεν εχεις παρει Benelli.Γιατι αν ειχες παρει δεν θα χρειαζοταν να παρεις 28 οπλα.Θα εμενες εκει!!!!!!!!!!!.buy..buy..yelling.

Και ναι εχεις δικιο.Ο καθενας εχει σχηματισει την δικη του αποψη και κρινει με τα δικα του κριτηρια και γουστα.Γι'αυτο υπαρχουν και τοσες πολλες εταιριες.Για να καλυψουν τα γουστα ολων μας!!!!!;):)
 
Να ανακεφαλαιοσουμε λοιπον.ΒΕΝΕΛΛΙ ΜΕ 100 ΕΥΡΑ ΦΤΙΞΗΜΟ ΣΤΗΝ ΚΑΝΗ=ΤΟ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΔΩΣΕΙ ΚΑΤΟ ΑΠΟ ΟΠ/ΔΗΠΟΤΕ ΣΗΝΘ.Προσοπηκη και δωκ. αποψη απο εμενα.;)αν θα επερνα την βιντσι τορα με αυτην την τημη?? Με τα 1000!!
 
Σιγουρα δεν εχεις παρει Benelli.Γιατι αν ειχες παρει δεν θα χρειαζοταν να παρεις 28 οπλα.Θα εμενες εκει!!!!!!!!!!!.buy..buy..yelling.

Και ναι εχεις δικιο.Ο καθενας εχει σχηματισει την δικη του αποψη και κρινει με τα δικα του κριτηρια και γουστα.Γι'αυτο υπαρχουν και τοσες πολλες εταιριες.Για να καλυψουν τα γουστα ολων μας!!!!!;):)
Εχω πάρει κι Benelli .τοτε μάλιστα που τα έφτιαχναν στην Ιταλία .
 
Να ανακεφαλαιοσουμε λοιπον.ΒΕΝΕΛΛΙ ΜΕ 100 ΕΥΡΑ ΦΤΙΞΗΜΟ ΣΤΗΝ ΚΑΝΗ=ΤΟ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΔΩΣΕΙ ΚΑΤΟ ΑΠΟ ΟΠ/ΔΗΠΟΤΕ ΣΗΝΘ.Προσοπηκη και δωκ. αποψη απο εμενα.;)αν θα επερνα την βιντσι τορα με αυτην την τημη?? Με τα 1000!!
πες τα χρυσοστομε , και την κανη να μην πειραξεις καθολου , αν ψαξει ο καθενας και βρει το φυσιγγι που της ταιριαζει κανει εργα κινηματογραφικα , τι άλλο δηλαδη να περιμενουμε από ενα οπλο εργοστασιακο κονσερβα των 300 ε κοστος σε υλικα ?? μην περιμενουμε να σκοτωσει το πουλι μονο του ρε μαγκες , οποιος αλλαζει πολλα οπλα μας αρεσει η όχι η μας στεναχωρει δεν τα βαραει τα πουλια , δυστυχως αυτή είναι η αληθεια , ψαχτείτε και λιγο , φτιαξτε τα κοντακια σας , δουλεψτε τεχνικη , ο θαυματουργος αχρωμιωτος αυλος δεν κανει μαγια στα πουλια , δυστυχως η ευτυχως το 99 % της επιτυχημένης βολης είναι ο χειριστης , καναμε τους εμπορους παμπλουτους με τις αλλαγες στα οπλα , Skyfall φυσικα δεν ανφερομαι σε εσενα φιλε
 
Άσχημο περιστατικό μου θύμισες τώρα. Browning 10άρα πήγε ο ανυποψίαστος να της περάσει ένα πανάκι το κλείστρο και του έκοψε το δάχτυλο σαν ξυράφι. Ήμασταν στην καλύβα, άσχημη εμπειρία και άσχημο κόψιμο. Όταν τον ξαναείδα είχε στραβώσει το δάχτυλο του, μάλλον είχε κοπεί τενοντας. :(
για τον φιλο μου τον Γιωργο μιλας φιλε ?
 
990 benelli οπως και να το κανουμε ειναι φθηνη.Εγω δε θα την επαιρνα γιατι δε μου αρεσουν τα πλαστικα οπλα. Ομως σαν οπλα ειναι πολυ καλα τα benelli ειχα δυο και οι δυο δεν παρουσιασαν ποτε προβλημα. Ομως βολευτηκα αλλο οπλο εξισου αξιοπιστο (παρολο που κανεις αλλα ουτε κι εγω ο ιδιος θα πιστευα) στα 8 χρονια καμια εμπλοκη μικρη ανακρουση και καλες τουφεκιες. Καμια φορα το να κολλαμε μονο στο ονομα μας κανει να βλεπουμε με παρωπιδες.
 
οποιος αλλαζει πολλα οπλα μας αρεσει η όχι η μας στεναχωρει δεν τα βαραει τα πουλια , δυστυχως αυτή είναι η αληθεια ,
Τα τελευταία χρόνια αλλάζω κάποια ντουφέκια ... με καθιστά αυτό τραχανοπλαγιά;;
 
Πες τα Χρυσοστομε...
Το ερώτημα ρητορικό Τάσσο.
Το εγω μου επιτρέπει να πώ πως είμαι μέτριος σκοπευτικά...αλλά κάνω το κέφι μου και περνάω καλά με τα φιλαράκια μου
Απλα ήθελα να καταλήξω πως υπάρχουν συνάδελφοι που είναι σκοπευτές και έξοχα ντουφέκια και έχουν την τρελα πες το χουι πες το να αλλάζουν όπλα.
Συνεπώς κάθε περίπτωση είναι διαφορετική
 
Το ερώτημα ρητορικό Τάσσο.
Το εγω μου επιτρέπει να πώ πως είμαι μέτριος σκοπευτικά...αλλά κάνω το κέφι μου και περνάω καλά με τα φιλαράκια μου
Απλα ήθελα να καταλήξω πως υπάρχουν συνάδελφοι που είναι σκοπευτές και έξοχα ντουφέκια και έχουν την τρελα πες το χουι πες το να αλλάζουν όπλα.
Συνεπώς κάθε περίπτωση είναι διαφορετική
Eννοειται Πανο καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη αν καποιος ειναι ταλεντο και οπλα να αλλαζει θα τουφεκαει καλα. Το θεμα αλλαγης οπλων ειναι πολυ συνηθισμενο φαινομενο κι αν ειναι σωστα τα μετρα δε βρισκω κατι κακο σε αυτο. Ισα ισα μας ανανεωνει και λιγο γιατι εχουμε ενα καινουριο "παιχνιδακι" να ασχοληθουμε. Κι εγω ετσι το βλεπω σκοπευτικα μετριος ειμαι αλλα οπως ειπες κι εσυ περναω καλα.
 
Μια σκορποσκαγια με καλυτερη οψη δινει φιλε,τη τουφεκια οταν υπαρχουν πιεσεις δεν τη σωνει,οποτε μονο αν πας για νεο οπλο θελουμε πιο φαρδυ αυλο στο πακετο μας,αφου η στεννες δεν προσφερουν απολυτος τιποτα με συγχρονες βυσματωσεις.
.sarcastic..asking..asking..asking.Θα μου επητρεψεις να διαφονησω φυλε μου απο αυτα που εχω δει εγω στο οπλο μου. Και δεν ειναι και λιγα..my man.
 
Εγω δεν ασχολουμε με το τι βλεπω αλλα το τι μετραω,και αυτα που εχω μετρησει δεν με ικανοποιουν για καμμια αγορα λειοκαννου για τη καννη του,ζηταω περισσοτερα.
Όταν ζητάμε περισσότερα πρέπει να έχουμε ένα σημείο αναφοράς. Εγώ ζητάω ακόμα περισσότερα, να έχω στα 300 μην σου πω και στα 500 μέτρα, 100% συγκέντρωση στον κύκλο των 76cm, να βαράω τις φασσες όταν περνάνε στο απέναντι βουνό και τις χήνες όταν σηκώνονται από το καταφύγιο. Επίσης θέλω και περισσότερα από τον σκύλο μου, ο οποίος θα πρέπει να τρέχει σφαίρα και να μου τα φέρνει από 500 μετρα μακρυά.
Όσα περισσότερα και να θέλει κάποιος το ταβάνι είναι στο σενάριο της Optima, τελεία και παύλα. Για να μην παρεξηγηθώ δεν αναφέρομαι στην Beretta αλλά στην Optima σαν πατέντα, γεωμετρία κτλ.
Γι'αυτό και οι κάτοχοι Benelli καννων προσπαθούν με τις βελτιώσεις να φτιάξουν μια Optima.
Τρανή απόδειξη ο Perazzi που υιοθέτησε τον αυλό 18,6 στα τελευταία του μοντέλα.
Σαραντο, περισσότερα από την γεωμετρία μιας Optima II, ειδικά με 81 πόντους κάννη δεν θα πάρεις από καμιά άλλη γεωμετρία μέχρι τα 38γρ και για να προλάβω μερικούς ξαναλέω, δεν αναφέρομαι σε Beretta αλλά σε Optima.
Σαραντο το Σχιστο άνοιξε, πότε θα φέρεις την mossy να κάνουμε δοκιμές στον πίνακα; Να φτιάξω και βαλιστικο τζελ; ;)
 
Εγω δεν ασχολουμε με το τι βλεπω αλλα το τι μετραω,και αυτα που εχω μετρησει δεν με ικανοποιουν για καμμια αγορα λειοκαννου για τη καννη του,ζηταω περισσοτερα.:rolleyes:Απο εκει και περα εσυ εισαι ελευθερος να αγοραζεις τουφεκια για την βλητικη τους αποδωση και φυσικα να διαφωνεις.
Εσενα ποιο οπλο θα σε ευχαριστουσε σαραντο και με ποια κριτηρια;βλητικη αποδοση,αξιοπηστια,εργονομια,ποιοτητα κατασκευης,ιστορικο ονομα π.χ.Α5,ευκολο στη συντηριση
 
Όταν ζητάμε περισσότερα πρέπει να έχουμε ένα σημείο αναφοράς. Εγώ ζητάω ακόμα περισσότερα, να έχω στα 300 μην σου πω και στα 500 μέτρα, 100% συγκέντρωση στον κύκλο των 76cm, να βαράω τις φασσες όταν περνάνε στο απέναντι βουνό και τις χήνες όταν σηκώνονται από το καταφύγιο. Επίσης θέλω και περισσότερα από τον σκύλο μου, ο οποίος θα πρέπει να τρέχει σφαίρα και να μου τα φέρνει από 500 μετρα μακρυά.
Όσα περισσότερα και να θέλει κάποιος το ταβάνι είναι στο σενάριο της Optima, τελεία και παύλα. Για να μην παρεξηγηθώ δεν αναφέρομαι στην Beretta αλλά στην Optima σαν πατέντα, γεωμετρία κτλ.
Γι'αυτό και οι κάτοχοι Benelli καννων προσπαθούν με τις βελτιώσεις να φτιάξουν μια Optima.
Τρανή απόδειξη ο Perazzi που υιοθέτησε τον αυλό 18,6 στα τελευταία του μοντέλα.
Σαραντο, περισσότερα από την γεωμετρία μιας Optima II, ειδικά με 81 πόντους κάννη δεν θα πάρεις από καμιά άλλη γεωμετρία μέχρι τα 38γρ και για να προλάβω μερικούς ξαναλέω, δεν αναφέρομαι σε Beretta αλλά σε Optima.
Σαραντο το Σχιστο άνοιξε, πότε θα φέρεις την mossy να κάνουμε δοκιμές στον πίνακα; Να φτιάξω και βαλιστικο τζελ; ;)
Θελω και εγω λιγο απο αυτο το τζελ.......ρε alter μιναριστο οπλο στα γεραματα.sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top