Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Το κάνει και το δικό μου στο ξύλινο κοντάκι του 828, άρα μάλλον το κάνουν όλα. Και μένα με ενοχλεί, έκανα ότι μπορούσα να το βελτιώσω, αλλά στο κυνήγι δεν το αντιλαμβάνεσαι καθόλου
Σίγουρα στο κυνήγι αυτη η λεπτομέρεια δεν παίζει ρόλο, στο μαγαζί που το ψυρίζεις ίσως!
 
Σίγουρα στο κυνήγι αυτη η λεπτομέρεια δεν παίζει ρόλο, στο μαγαζί που το ψυρίζεις ίσως!
Φαντάσου τώρα τι είχα πάθει εγώ που το είχα πάρει μέσα στην καραντίνα και επί μήνες το ψείριζα και έκανα ξηρές επωμίσεις στο σπίτι :eek:
 
Εμένα μου άρεσε πιο πολύ η rafaello deluxe. Μετά η be diamond. Προτίμησα τη δευτερη καθώς ήθελα να πάρω κι ενα όπλο με πλαστικά, αλλα κι επειδη το comfort 3 δεν κάνει εκείνο το περίεργο τριξιματάκι του progressive της ξύλινης στην επώμιση. Μπορέι να μην το κάνουν φυσικά όλες και να έτυχε στο μαγαζί, ή μπορεί να μην ενοχλεί όλους. Ίσως είναι δικιά μου παραξενιά..
Τι τρίξιμο είναι αυτό ρε παιδιά?, ρωτάω γιατί πήρα την Rafaello Deluxe και πέρα από κάποιες επωμίσεις που έχω κάνει, δεν κατάλαβα κάτι, πότε το κάνει αυτό?.,
 
απο 1΄΄ έως 15΄΄
https://www.kalkantzakos.com/Product/7343/super-black-eagle-iii-best,-karampina-benelli
3+1 φυσιγγίων

https://www.kalkantzakos.com/Product/5577/be-diamond,-karampina-benelli
Επικάλυψη από soft touch (σαν βελούδο) στο κοντάκι και στην πάπια

https://www.kalkantzakos.com/Product/1154/vinci-slug,-karampina-benelli
όχι αντικλίκ ...

Αν αγόραζα τώρα όπλο θα αγόραζα ένα από τα 2 πρώτα.
 
Τι τρίξιμο είναι αυτό ρε παιδιά?, ρωτάω γιατί πήρα την Rafaello Deluxe και πέρα από κάποιες επωμίσεις που έχω κάνει, δεν κατάλαβα κάτι, πότε το κάνει αυτό?.,
Μανώλη το κάνει την ώρα που το σφίγγεις στον ώμο, αλλά μπορεί στα καινούργια να το βελτίωσαν.
Μη φανταστείς τίποτα τραγικό
 
Τωρα αυτο το τελευταίο λεπι εχει παει πισω και οχι από κατω απο το προστατευτικο για το μάγουλο.. Το έβλεπα και εγώ οτι σαν να εσπρωχνε το ενα το αλλο.. Κατασκευαστικο λαθος.. Δεν μου άρεσε..
 
Τι τρίξιμο είναι αυτό ρε παιδιά?, ρωτάω γιατί πήρα την Rafaello Deluxe και πέρα από κάποιες επωμίσεις που έχω κάνει, δεν κατάλαβα κάτι, πότε το κάνει αυτό?.,
Μπορεί να μην το κάνουν όλες ή επειδή ειναι κάτι ασήμαντο να μην το καταλαβαίνεις. Εγω μόλις επωμισα πιο σφιχτά το άκουσα λίγο.
 
Αν περάσει και κανα βαρύκοο παπί μπορεί να το περάσει και για κράχτη...
Βγάζει και άλλες κραυγές και μουσικές το κοντάκι ...
Είναι μελετημένο σου λέω ...
.sarcastic.

Πέρα από την πλάκα δεν κάνει θόρυβο στην επώμιση μόνο όταν το πιέσεις και ειδικά σε αυτό το σημείο.
 
Λοιπόν σήμερα πήγα μια βόλτα Καλκατζακο. Επωμισα τα όπλα που με ενδιέφεραν εξαρχής και έκλεισα την benelli M1 με 61 πόντους κάννη. Δοκίμασα Benelli super Nova 61 εκ κάννη,το όπλο ήταν δυσάρεστα μπροστοβαρο για εμένα. Δυστυχώς ο μαύρος αετός δεν υπάρχει και ας υπάρχει στην ιστοσελίδα. Η αποκάλυψη ήταν το πόζε μπαικαλ το οποίο είχε ένα λιλιπούτειο κοντάκι, χωρίς πλάκα για εμένα θα ήταν μη λειτουργικό μέχρι να του φτιάξω κοντάκι πράγμα δυσάρεστο. Σαν όπλο όμως είχε την εικόνα του στιβαρού λιτού και απέριττου.
Το ξέρω γιατί τον προτελευταίο τον είχα πάρει εγώ όποτε θα πουλήθηκε και αυτός με την 71εκ κάνη. Πάντως αν ήθελες να τον δοκιμάσεις αν μου έλεγες θα έπαιρνα ένα τηλέφωνο να στο δώσουν το έχω ακόμη στο μαγαζί γιατί περιμένω την άδεια απλά δεν είναι στην βιτρίνα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top