Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Λοιπόν σήμερα πήγα μια βόλτα Καλκατζακο. Επωμισα τα όπλα που με ενδιέφεραν εξαρχής και έκλεισα την benelli M1 με 61 πόντους κάννη. Δοκίμασα Benelli super Nova 61 εκ κάννη,το όπλο ήταν δυσάρεστα μπροστοβαρο για εμένα. Δυστυχώς ο μαύρος αετός δεν υπάρχει και ας υπάρχει στην ιστοσελίδα. Η αποκάλυψη ήταν το πόζε μπαικαλ το οποίο είχε ένα λιλιπούτειο κοντάκι, χωρίς πλάκα για εμένα θα ήταν μη λειτουργικό μέχρι να του φτιάξω κοντάκι πράγμα δυσάρεστο. Σαν όπλο όμως είχε την εικόνα του στιβαρού λιτού και απέριττου.
Καλοριχτη φιλε Κώστα. Νομιζω ομως οτι θα μεινεις παντως ενας πιστος ρεμιγκτονακιας ολντ σκουλ. Δε θα παραστρατησεις.
 
Λοιπόν σήμερα πήγα μια βόλτα Καλκατζακο. Επωμισα τα όπλα που με ενδιέφεραν εξαρχής και έκλεισα την benelli M1 με 61 πόντους κάννη. Δοκίμασα Benelli super Nova 61 εκ κάννη,το όπλο ήταν δυσάρεστα μπροστοβαρο για εμένα. Δυστυχώς ο μαύρος αετός δεν υπάρχει και ας υπάρχει στην ιστοσελίδα. Η αποκάλυψη ήταν το πόζε μπαικαλ το οποίο είχε ένα λιλιπούτειο κοντάκι, χωρίς πλάκα για εμένα θα ήταν μη λειτουργικό μέχρι να του φτιάξω κοντάκι πράγμα δυσάρεστο. Σαν όπλο όμως είχε την εικόνα του στιβαρού λιτού και απέριττου.
ζεστες καννες κωστα πιες του το αιμα
 
Καλοριχτη φιλε Κώστα. Νομιζω ομως οτι θα μεινεις παντως ενας πιστος ρεμιγκτονακιας ολντ σκουλ. Δε θα παραστρατησεις.
Με την ευκαιρία που μου δίνεις, θέλω να πω ότι στον Καλκατζακο είδα σε άριστη κατάσταση μια Wingmaster, παλαιότερο μοντέλο από το δικό μου στα 450 ευρώ όποιος έχει καψούρα το οπλακι ας περάσει να το δει. Δεν την έπιασα, δεν ξέρω λεπτομέρειες αλλά το όπλο αστράφτει. Όταν λέμε Wingmaster μιλάμε για την καντιλακ των επαναληπτικών ;)
 
Με την ευκαιρία που μου δίνεις, θέλω να πω ότι στον Καλκατζακο είδα σε άριστη κατάσταση μια Wingmaster, παλαιότερο μοντέλο από το δικό μου στα 450 ευρώ όποιος έχει καψούρα το οπλακι ας περάσει να το δει. Δεν την έπιασα, δεν ξέρω λεπτομέρειες αλλά το όπλο αστράφτει. Όταν λέμε Wingmaster μιλάμε για την καντιλακ των επαναληπτικών ;)
Θρύλος όντως‼️
 
Εμένα μου άρεσε πιο πολύ η rafaello deluxe. Μετά η be diamond. Προτίμησα τη δευτερη καθώς ήθελα να πάρω κι ενα όπλο με πλαστικά, αλλα κι επειδη το comfort 3 δεν κάνει εκείνο το περίεργο τριξιματάκι του progressive της ξύλινης στην επώμιση. Μπορέι να μην το κάνουν φυσικά όλες και να έτυχε στο μαγαζί, ή μπορεί να μην ενοχλεί όλους. Ίσως είναι δικιά μου παραξενιά..
 
κείνο το περίεργο τριξιματάκι του progressive της ξύλινης στην επώμιση. Μπορέι να μην το κάνουν φυσικά όλες και να έτυχε στο μαγαζί, ή μπορεί να μην ενοχλεί όλους. Ίσως είναι δικιά μου παραξενιά..
Το κάνει και το δικό μου στο ξύλινο κοντάκι του 828, άρα μάλλον το κάνουν όλα. Και μένα με ενοχλεί, έκανα ότι μπορούσα να το βελτιώσω, αλλά στο κυνήγι δεν το αντιλαμβάνεσαι καθόλου
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top