Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Δεν ριχνω ποτέ πάνω απο 36 γραμμαρια. Με ενδιαφέρει ανεξάρτητα καινούργιο ή μεταχειρισμένο να μην ξεπερνά τα 1000 ευρώ.
2 επιλογές έχεις σε καινούργιο ηberetta α300 νικελ σε 66 π , η fabarm l4s σε 66π .αυτά τα 2 είναι αερίων ,από εκεί και πέρα πας σε μεταχειρισμένο που θέλουν μεγάλη προσοχή ειδικά η καραμπινες.
 
Καλημέρα σε όλους τους συναδελφους κυνηγούς. Σήμερα στο λαγοκυνήγι διαπίστωσα ότι πέρασαν τα χρόνια και στα 62 που είμαι τα 3.300 γραμ. για όπλο με κουράζουν. Θάθελα να σας παρακαλέσω να μου πείτε τη γνώμη σας για μάρκες καραμπίνας αερίων εως 3 κιλά. Κυνηγω λαγό και τσίχλες κυρίως. Σας ευχαριστώ και καλά και ασφαλή κυνήγια.
Ξεκινα γυμναστηριο!!!!!!!!!!
 
Το οπλο που έχω είναι Benelli m1 super 90. Εξαιρετικό οπλο αλλά κουραστικό πλέον για μένα.
Να ρωτήσω τι είναι αυτό που δεν σου αρέσει στο σύστημα αδρανείας της Μ1 και (δεν μιλάω για το βάρος) και αναζητάς αερίων;
 
Η δική μου η γνωμη είναι να βγαλει ο Γιώργος άδεια αγορας, να παει σε ενα μεγαλο οπλοπωλειο στην Αθηνα, να δει τι υπαρχει, να τα επωμισει, μετα να παει μονος του να πιει εναν καφε εκει παραδιπλα, να το σκεφτεί και στο καπακι να παει να το παρει.
Η πολυ σκεψη το ενα εχει αυτο, το αλλο εκεινο, μονο συγχυση θα φερει.
Αεριων, αδρανειας δεν εχει σημασια. Αν το νιωθει καλα πανω του και το γουσταρει, ολα θα ειναι οκ.
Εγω ετσι κανω. Ρωταω παιρνω γνωμες και μετα παιρνω οτι με παιρνει οικονομικα και μου αρεσει.
Μου βγηκε καλο? Ολα γκουντ. Βγηκε μαλακια? Παμε για αλλα.
Οπλο παιρνουμε, οχι σπιτι, ουτε γυναικα. Σιγα τ' αυγα.
Ασε και το αισθημα που θα νιωθει μετα με το καινουργιο παιχνιδι, που ειναι απεριγραπτο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top