Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Πήρα τηλέφωνο είχα την απορία να δω γιατί το δίνει αλλά μου έλεγε μπαρούφες ότι το κέρδισε σε διαγωνισμό! Σε ποιο διαγωνισμό είχε black eagle 3! και είδα στην φωτογραφία ότι λείπουν τα δυο μαύρα τσοκ τα έχει αντικαταστήσει με δυο απλά crio plus όταν του το είπα α έτσι το πήρα εγώ το έχω κερδίσει σε διαγωνισμό μου λέει.
 
Πήρα τηλέφωνο είχα την απορία να δω γιατί το δίνει αλλά μου έλεγε μπαρούφες ότι το κέρδισε σε διαγωνισμό! Σε ποιο διαγωνισμό είχε black eagle 3! και είδα στην φωτογραφία ότι λείπουν τα δυο μαύρα τσοκ τα έχει αντικαταστήσει με δυο απλά crio plus όταν του το είπα α έτσι το πήρα εγώ το έχω κερδίσει σε διαγωνισμό μου λέει.
Εδώ οι κυνηγοί λένε ψέματα για ψύλλου πήδημα, όταν παίζει 1,5 χιλιάρικο θα κωλώσουν αχαχαχ
 
Πήρα τηλέφωνο είχα την απορία να δω γιατί το δίνει αλλά μου έλεγε μπαρούφες ότι το κέρδισε σε διαγωνισμό! Σε ποιο διαγωνισμό είχε black eagle 3! και είδα στην φωτογραφία ότι λείπουν τα δυο μαύρα τσοκ τα έχει αντικαταστήσει με δυο απλά crio plus όταν του το είπα α έτσι το πήρα εγώ το έχω κερδίσει σε διαγωνισμό μου λέει.
Αυτό τι είναι ρε παιδιά ?
Προστατευτικό για την θήκη ?

1664567598671.png

https://www.car.gr/xyma/view/326577991-benelli-black-eagle-3-magnum-3-76-mm

Ο άνθρωπος όμως είναι γνώστης !!!
😂
Σε αριστη κατασταση ..δεν ειναι super magnun ειναι 2/3/4 ..3'magnum 76mm',,.φοβερεσ ντουφεκιεσ....πανελαδικη αποστολη.. με ολα τα αξεσουαρ στην βαλιτζα .εχει ριξει 200 ντουφεκιεσ.
 
Αυτό τι είναι ρε παιδιά ?
Προστατευτικό για την θήκη ?

View attachment 56878

https://www.car.gr/xyma/view/326577991-benelli-black-eagle-3-magnum-3-76-mm

Ο άνθρωπος όμως είναι γνώστης !!!
😂
Σε αριστη κατασταση ..δεν ειναι super magnun ειναι 2/3/4 ..3'magnum 76mm',,.φοβερεσ ντουφεκιεσ....πανελαδικη αποστολη.. με ολα τα αξεσουαρ στην βαλιτζα .εχει ριξει 200 ντουφεκιεσ.
ναι το εχει και σε εμένα ενα προστατευτικο λάστιχο για να ειναι ποιο σταθερο το οπλο στην θήκη
 
Μην το λες γιατί γράφει Συζητήσιμή όποτε πάει καο αλλά 100 κατω 1400€ έχει διαφορά με το καινούριο 440€ και μιλάμε για τιμή καλκατζακου γιατί είναι ο μόνος που την έχει 1840€ όλοι οι υπόλοιποι την έχουν 1960€
Αν το γνωρίζει το όπλο ο αγοραστής και είναι όπως τα λέει + - θα πουληθεί,αν είναι από άλλη πόλη άγνωστος από το car δύσκολο έως αδύνατο, αν δεν είναι δελεαστική τιμή.
 
Ετοιμάζω πατέντα να προσαρμοζεται οποιοδήποτε πέλμα σε συνθετικο κοντάκι benelli. Εχω κανει δοκιμή με ευπλαστο υλικο (φελλό) με επιτυχία. Μόλις ολοκληρωθεί θα ενημερώσω. Αν το οπλο βαρύνει πισω το προτζεκτ δε θα μπει στην παραγωγη
Ε ρε Βάγγο τι έχεις να τραβήξεις...
 
Ετοιμάζω πατέντα να προσαρμοζεται οποιοδήποτε πέλμα σε συνθετικο κοντάκι benelli. Εχω κανει δοκιμή με ευπλαστο υλικο (φελλό) με επιτυχία. Μόλις ολοκληρωθεί θα ενημερώσω. Αν το οπλο βαρύνει πισω το προτζεκτ δε θα μπει στην παραγωγη
Ε ρε Βάγγο τι έχεις να τραβήξεις...
Φτιάξε ένα και για μένα.
Πλάκα ... αλλά αν χρειαστώ θα σου πω ή θα μου πεις τον τρόπο.
 
Last edited:
Φτιάξε ένα και για μένα αχαχαχαχαα
Πλάκα ... αλλά αν χρειαστώ θα σου πω ή θα μου πεις τον τρόπο.
Βασικα έκλεψα την ιδεα απο τη shu και τη limbsaver.
Θα παρω μια πλαστική φετα επιμυκηνσης καταλληλα διαμορφωμενη και με εγκοπες για να μπαίνει υπο γωνια στην αρχη μεσα στο κοντακι. Οπως θα βιδωνει το πελμα πανω θα τραβαει τη φετα προς τα έξω και θα σκαλωσει στο χειλος που κανει το κοντακι.
Δες φωτο και το βιντεο απο τη limbsaver και θα καταλαβεις τι θελω να κανω.
IMG_20221001_215538310.jpg
 
Φτιάξε ένα και για μένα αχαχαχαχαα
Πλάκα ... αλλά αν χρειαστώ θα σου πω ή θα μου πεις τον τρόπο.
Λοιπον για σενα δεν ειναι και πολυ δυσκολο αν εχεις προσβαση σε 3d εκτυπωτη ενα παλικαρι ειχε ξεκινισει το προτζεκτ εδω αλλα χαθηκε
 
Βασικα έκλεψα την ιδεα απο τη shu και τη limbsaver.
Θα παρω μια πλαστική φετα επιμυκηνσης καταλληλα διαμορφωμενη και με εγκοπες για να μπαίνει υπο γωνια στην αρχη μεσα στο κοντακι. Οπως θα βιδωνει το πελμα πανω θα τραβαει τη φετα προς τα έξω και θα σκαλωσει στο χειλος που κανει το κοντακι.
Δες φωτο και το βιντεο απο τη limbsaver και θα καταλαβεις τι θελω να κανω.
View attachment 56937
Το πέλμα θα το τροχισεις εσύ να ταιριάζει στο κοντάκι ;
 
Βασικα έκλεψα την ιδεα απο τη shu και τη limbsaver.
Θα παρω μια πλαστική φετα επιμυκηνσης καταλληλα διαμορφωμενη και με εγκοπες για να μπαίνει υπο γωνια στην αρχη μεσα στο κοντακι. Οπως θα βιδωνει το πελμα πανω θα τραβαει τη φετα προς τα έξω και θα σκαλωσει στο χειλος που κανει το κοντακι.
Δες φωτο και το βιντεο απο τη limbsaver και θα καταλαβεις τι θελω να κανω.
View attachment 56937
Πάρε ένα σωσίβιο αυτά από το φελιζοζ (σανίδα μικρή) το πεπιεσμένο που πιάνουν τα πιστιρικια. για να κρατιούνται να μη βουλιάζουν αυτό έχει 3 πόντους πάχος έχει και δύο τρύπες για να βάζουν τα χέρια μέσα το κόβεις όπως θες με φαλτσέτα λειενεις με γυαλοχαρτο στα κοψίματα απορροφά κραδασμό χωρίς να αλαζει σχήμα .
 
Ετοιμάζω πατέντα να προσαρμοζεται οποιοδήποτε πέλμα σε συνθετικο κοντάκι benelli. Εχω κανει δοκιμή με ευπλαστο υλικο (φελλό) με επιτυχία. Μόλις ολοκληρωθεί θα ενημερώσω. Αν το οπλο βαρύνει πισω το προτζεκτ δε θα μπει στην παραγωγη
Ε ρε Βάγγο τι έχεις να τραβήξεις...
Με όλα αυτά που κάνεις θα είχες πάρει ένα μεγαλύτερο πέλμα benelli και θα είχες καθαρίσει ,θα σου έρθουν οι πατέντες μια η άλλη.
 
Λοιπον για σενα δεν ειναι και πολυ δυσκολο αν εχεις προσβαση σε 3d εκτυπωτη ενα παλικαρι ειχε ξεκινισει το προτζεκτ εδω αλλα χαθηκε
Με όλα αυτά που κάνεις θα είχες πάρει ένα μεγαλύτερο πέλμα benelli και θα είχες καθαρίσει ,θα σου έρθουν οι πατέντες μια η άλλη.
Δεν εχω προσβαση σε 3d εκτυπωτη Τόλη, οποτε θα γινει χερατα
Παναγιώτη δεν υπαρχει μεγαλυτερο πελμα μαμα γι αυτο το κοντακι. Ειναι το παλιο που φοραγε η μπενελι, το κοντο. Τα καινουργια κοντακια ειναι μεγαλυτερα και τα πελματα που ταιριαζουν σ αυτα, στο δικο μου κοντακι δεν μπαινουν ή αν μπουν θα ειναι μαλακια. Η πατεντα (βαση) κοστιζει 5 ευρω
 
Πάντως να ξέρεις εγώ που είχα την ςς του 2008 πριν την δώσω της έβαλα επάνω το πέλμα από SBE III μου το έστειλε ο κυρίας και ταίριαζε μια χαρά.
Είναι πιο φθηνό της SBE lll από της comfort l που κάνει 96 € νομιζω ; Θα ταιριάζει και στη m2 αν χρειαστεί;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top