Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
υδραυλικα ο βρασιδας .τι να φτιαξεις απο αυτο το πραγμαView attachment 65208View attachment 65209
1674075374335.png

Το 1 τι είναι ? Κόντρα για να μην ξεβιδώσει αν σπάσει η μπρουτζοκόλληση ? 😂
Το 2 είναι μαμά ή έμπνευση του καλλιτέχνη ?

Car γρήγορα, συλλεκτικό και με βελτιώσεις ... 2000€
 
Καλημέρα σας
Είναι να πάω την diamond σήμερα στο κατάστημα που την πήρα ,γιατί εχθές μου έβγαλε τη ψυχή.
Είπα να την καθαρίσω απ τα λάδια-γράσα που έρχεται σαν καινούρια ,την έλυσα όλη κανονικά και μετά δεν έμπαινε με τίποτα η σκανδαλοθήκη. Ενώ βάζω κανονικά τη γλώσσα, κάνει σωστή επαφή όλα καλα, δεν λέει να κουμπώσει με τίποτα στο πίσω μέρος, μένει έξω 1-2 χιλιοστά σαν κάτι να την εμποδίζει. Το έψαξα προσεκτικά απο κάθε πλευρά κάθε γωνία και δεν βρίσκω τίποτα επιλήψιμο.
Το centro μου, κι άλλες 2 benelli που έχω τις παίζω στα δάχτυλα ,μήπως δεν ξέρω κάτι στα καινούρια ? Έχει κάποιο κόλπο ή έχουμε θέμα ?
 
Καλημέρα σας
Είναι να πάω την diamond σήμερα στο κατάστημα που την πήρα ,γιατί εχθές μου έβγαλε τη ψυχή.
Είπα να την καθαρίσω απ τα λάδια-γράσα που έρχεται σαν καινούρια ,την έλυσα όλη κανονικά και μετά δεν έμπαινε με τίποτα η σκανδαλοθήκη. Ενώ βάζω κανονικά τη γλώσσα, κάνει σωστή επαφή όλα καλα, δεν λέει να κουμπώσει με τίποτα στο πίσω μέρος, μένει έξω 1-2 χιλιοστά σαν κάτι να την εμποδίζει. Το έψαξα προσεκτικά απο κάθε πλευρά κάθε γωνία και δεν βρίσκω τίποτα επιλήψιμο.
Το centro μου, κι άλλες 2 benelli που έχω τις παίζω στα δάχτυλα ,μήπως δεν ξέρω κάτι στα καινούρια ? Έχει κάποιο κόλπο ή έχουμε θέμα ?
Καλημερα,για να μπει η σκανδαλοθηκη θελει ελαφρυ χτυπημα με μια ματσολα, απο την πισω μερια,ετσι κουμπωνει,δεν ειναι προβλημα.
 
Παιδιά παρακαλώ πολύ τη βοήθεια σας.
Έχω πρόβλημα με το Βenelli μου, που είναι καινούριο. Το έχω αγοράσει Αύγουστο του 2021.
Τσίχλες έχω κυνηγήσει πέρυσι και φέτος δηλαδή.
Ρε παιδιά, δεν μπορώ να ευχαριστηθώ τσίχλα στο φαγητό, είναι όλες καταχτυπημένες από σκάγια, τι να κάνω πέστε μου.
Θα στρώσει λέτε με τον καιρό ή πρέπει να βρω κανένα άλλο που να σκορπάει λίγο;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
.my man..micle.
Αν κυνηγάς με σκυλί σιγουρέψου ότι σου φέρνει τις δικές σου και όχι του διπλανού .Εκτός και αν τους ρίχνεις όταν διακρίνεις το χρώμα των ματιών τούς.
 
Καλημερα,για να μπει η σκανδαλοθηκη θελει ελαφρυ χτυπημα με μια ματσολα, απο την πισω μερια,ετσι κουμπωνει,δεν ειναι προβλημα.
Κάπως μ ακούγεται το σφυρί στην άρμοση , θα το πιέσω σήμερα λίγο παραπάνω με το χέρι και ελαφρώς χτύπημα μπας και μπει. Φοβάμαι μην τυχών και εμποδίζεται απο κάτι
 
Ναι το κουμπί το έχω πατημένο, εξάλλου πρέπει να πατηθεί για να περάσει η γλώσσα
Δοκίμασε να περάσεις πρώτα το πίσω μέρος να πατήσει και μετά το μπροστά με την γλώσσα. στη δική μου , beccaccia, έχει κάτι σαν δοντακια το πίσω μέρος .
 
Δοκίμασε να περάσεις πρώτα το πίσω μέρος να πατήσει και μετά το μπροστά με την γλώσσα. στη δική μου , beccaccia, έχει κάτι σαν δοντακια το πίσω μέρος .
Έχω την εντύπωση πως δεν μπορεί να γίνει αυτό. Δεν χωρά σε αυτο το κενό η σκανδαλοθήκη να μπει πρώτα το μπροστινό μέρος. Δεν είμαι σίγουρος αλλα αυτη την εντύπωση έχω
 
Έχω την εντύπωση πως δεν μπορεί να γίνει αυτό. Δεν χωρά σε αυτο το κενό η σκανδαλοθήκη να μπει πρώτα το μπροστινό μέρος. Δεν είμαι σίγουρος αλλα αυτη την εντύπωση έχω
Το πίσω μέρος πρώτα και μετά έχοντας πατημένο το κουμπί απελευθέρωσης το μπροστά. Πάντως σφυρί δεν θα έβαζα.
 
Κάπως μ ακούγεται το σφυρί στην άρμοση , θα το πιέσω σήμερα λίγο παραπάνω με το χέρι και ελαφρώς χτύπημα μπας και μπει. Φοβάμαι μην τυχών και εμποδίζεται απο κάτι
Θέλει λίγο δύναμη παραπάνω, είναι σφιχτή η εφαρμογή. Κι εμένα με είχε παραξενέψει αρχικά (powerbore) , όμως δε χρειάστηκε χτύπημα πάρα μόνο με την παλάμη του χεριού
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top