Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
είχαν διαφορετικό αριθμό κάννης-κορμού.
Διαφορετικό έχουν ρε παιδιά ... βιομηχανοποιημένο προιόν ... ίδιο αριθμό έχουν όταν επεμβαίνει χέρι ...
Τα 2 κομμάτια δηλαδή είναι κατασκευασμένα το ένα για να ταιριάζει στο άλλο ...
 
Εγώ που έχω πάρει και BENELLI και BERETTA και FABARM Ταυτάριθμη δεν είχα βρει ποτέ για καραμπίνες μιλάω βέβαια
Από πότε είναι ίδιος αριθμός βάσης με κανη εγώ έχω αλλάξει 15 όπλα και δεν ήταν ίδιος σε κανένα
 
Από πότε είναι ίδιος αριθμός βάσης με κανη εγώ έχω αλλάξει 15 όπλα και δεν ήταν ίδιος σε κανένα
Μαλλον αυτο ειναι φαινομενο Ιταλικων οπλων τα διαφορετικα νουμερα, ποιοτις και επαγγελματισμος.......
 
Παναγιώτη πήρες ένα πολύ ωραίο όπλο, να το ευχαριστηθεις φίλε και αν θες, όταν παραλάβεις με το καλό, ανέβασε καμία φωτογραφία να το χαζεψουμε!
Το θέμα τελικά έληξε μόλις μίλησα με το κατάστημα και το όπλο ακυρώθηκε και πήρα την A5 grand passage σε 71 εκ κάνη πήγα χθες και την είδα ξανά και μου ερχόταν τέλεια και αυτή μιας κι την είχα ξαναδεί. Τσέκαρα και τον εξολκεα είναι από της βελτιωμένες. Μιας και αυτά τα δυο μου άρεσαν πήρα τουλάχιστον αυτό που μου αρέσει γιατί μετράει και αυτό στο Κυνηγετικό όπλο.
 
Μαλλον αυτο ειναι φαινομενο Ιταλικων οπλων τα διαφορετικα νουμερα, ποιοτις και επαγγελματισμος.......
δεν είναι θέμα ούτε "ποιότητας" ούτε "επαγγελματισμού"
θέμα καθαρά ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΕΙΝΑΙ! (όσον αφορά τα αυτογεμή)

η Μπενέλλι τι κάνει;
1-2 τύπους κλειστρων
3-4 τύπους κοντακιών & ξυστών
2-3 τύπους βάσεων (μπάσκουλας)
3-4 τύπους καννών
και τα συνδυάζει
κι έχει 90 μοντέλα
και έχει κατακτήσει την αγορά

ενώ οι αμερικάνες κι οι βελγίδες;
...........................
 
δεν είναι θέμα ούτε "ποιότητας" ούτε "επαγγελματισμού"
θέμα καθαρά ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΕΙΝΑΙ! (όσον αφορά τα αυτογεμή)

η Μπενέλλι τι κάνει;
1-2 τύπους κλειστρων
3-4 τύπους κοντακιών & ξυστών
2-3 τύπους βάσεων (μπάσκουλας)
3-4 τύπους καννών
και τα συνδυάζει
κι έχει 90 μοντέλα
και έχει κατακτήσει την αγορά

ενώ οι αμερικάνες κι οι βελγίδες;
...........................
Δλδ ποσο δυσκολο ειναι ενα οπλο να εχει ενα αριθμο? με τη σημερινη τεχνολογια πανευκολο, ας βγαζει και 190 μοντελα, και ποια 90 μοντελα?τις παραλλαγες τις λεμε διαφορετικα μοντελα? δλδ αν παμε στα αυτοκινητα, οσο πιο πολλα διαφορετικα χρωματα βγαζει μια εταιρεια τοσο πιο πολλα μοντελα εχει?
 
Είχες κοιτάξει την evolve που ειχες παλιότερα και ήταν διαφορετικοί οι αριθμοί;
Θα κοιτάξω τα χαρτιά πώλησης και θα σου πω όταν γυρίσω Αθήνα αλλά δε θυμάμαι ίδιο νουμ βάσης κάνης σε όπλο μου μπορεί και να κάνω λάθος όπως θα κοιτάξω και τη browning 2000 .
 
δεν είναι θέμα ούτε "ποιότητας" ούτε "επαγγελματισμού"
θέμα καθαρά ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΕΙΝΑΙ! (όσον αφορά τα αυτογεμή)

η Μπενέλλι τι κάνει;
1-2 τύπους κλειστρων
3-4 τύπους κοντακιών & ξυστών
2-3 τύπους βάσεων (μπάσκουλας)
3-4 τύπους καννών
και τα συνδυάζει
κι έχει 90 μοντέλα
και έχει κατακτήσει την αγορά

ενώ οι αμερικάνες κι οι βελγίδες;
...........................
2*4*3*4=96
Σωστός!!!
 
Δεν έχω ξαναδεί όπλο να χρειάζεται ΚΟΥΤΆΛΙ για να λυθεί το κλείστρο ρε παιδιά, απαράδεκτο .yel..yelling.
Και'συ αμα βαψεις τα νυχια σου κουταλι θα χρειαστεις.......
Το ωραιο θα ηταν να τη βλεπαμε να ριχνει κανενα σ.μαγκνουμ, εκει να δεις γελια.....
 
Η μόνη περίπτωση που αξίζει να αλλάξεις κάννες μεταξύ των όπλων είναι εφόσον έχουν ακριβώς τις ίδιες προδιαγραφές ώστε να ταιριαζουν στην βάση και στην σκοπευτική γραμμη του όπλου και να είναι από διαφορετικά μοντέλα. Αλλιώς τι νόημα έχει να πάρεις από μια black eagle την κάννη και να την βάλεις σε μια άλλη black eagle. Το πιο πιθανόν είναι ο αντιπρόσωπος να έχει παραγγείλει ξεχωριστα κάννες και να τις αλλάζει ώστε να εξυπηρετεί τους πελάτες του. Εφόσον είναι ίδιες προδιαγραφές και αλλάζει μόνο το μήκος της τότε δεν βρίσκω κάτι κακό σε αυτό. Στην περίπτωση αυτή όμως της black eagle είχε άλλες προδιαγραφές. Οπότε αν όντως το εργοστάσιο την έβγαζε crio τότε δεν άξιζε να την πάρει με απλή σε ;υτα τα χρήματα. Από την άλλη όμως η black eagle 3 σε σχέση με την M2 και τα άλλα φθηνά μοντέλα χωρίς crio κάννη έχει και πιο αναβαθμισμένο κλείστρο και μηχανισμό και βάση. Οπότε ίσως δικαιολογείται παραπάνω τιμή αλλά όχι 2000 όσο κάνει και η be dianond με crio power bore και επίστρωση best. Αν έχουν διορθώσει κάποια προβλήματα που είχε η browning A5 τότε και αυτό είναι ένα πάρα πολύ καλό όπλο. Καλα σκοτωματα και καλορίζικη.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top