Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Το baby δεν σου έκανε εντύπωση ? 🤣
Μωρό Magnum ... δεν έχει δολοφονικό κύρος το όνομα 🤣

42 Γραμμαρια φυσιγγιο Magnum βρε φιλε...Στο baby θα κολλησω ???
Πιστεψα και εγω οτι ειναι φυσιγγαρος....
Mε εκανε ''μαγκα'' ομως....
Και η ειρωνεια ειναι...οτι τοτε γεμιζα και δικα μου φυσιγγια...αλλα δεν τα εμπιστευμουν στον λαγο !!
Βρε υπαρχει Θεος σου λεω !!! :) :cool:
 
Οι πωλήσεις αυτό δείχνουν 😜

Να μην παίζεις με το όπλο. Τι το πέρασες ρε και το ανεβοκατεβάζεις ? 🤣

Συμφωνώ.
Βγάζουν τα ίδια με τις 1187.
1187 οι καλύτερες κάνες στον κόσμο, άρα και οι Benelli το ίδιο.

ps
Πήρες βολφράμια ? Θα σε σκοτώσει ο άλλος.
Καλημέρα σε όλους.
Ουυυυ ρε αιμοδοτες της ρεμινγκτον...
Βολφραμια τον αλλο μηνα απο Κινα πρωτα ο Θεος
 
Ακόμη με τη benelli πάλι τα ίδια .Είναι τόσο μπροστά που θα τοποθετήσει Κιτ τεχνητής νοημοσύνης και θα διαβάζει την απόσταση καταβολής μέχρι τα 30 μέτρα ,από εκεί και πάνω δε θα ρίχνει για να μην σπαταλάς τσάμπα το φυσίγγι και κανείς και ηχορύπανση.Το επόμενο της μοντέλο θα έχει ως σπόνσορα την φράση (βάλαμε μυαλό στην Ιταλίδα κούκλα, benelli εξασφαλίσαμε σίγουρες βολές 100%).
Σιγά μη βαλει κ κόφτη ρε Τζων μετά τα 50😆
 
Οι κάννες διαλέγουν φυσιγγια? Το έχω ακούσει πολλές φορές να το λένε, γι αυτό ρωτάω, ένα φυσιγγι που κάποιος το θεωρεί κορυφαίο, άλλος το θεωρεί πατάτα...μιλάω πάντα για κυνήγι...σε αυτή την περίπτωση βέβαια παίζουν πολλοί παράγοντες ρολο, εκτός από το φυσιγγι, όμως και οι ιδιογωμοτες υποστηρίζουν ότι φτιάχνουν φυσιγγια που να << ταιριάζουν >> στο όπλο τους...
Οι ιδιογομωτες προ πάντων ,στήνουν σωστά φυσίγγια.Αν η ταπα ,δεν έχει προτίμηση σε αυλό‼️με όλες τις γεωμετρίες θα είναι αξιοπρεπές‼️
 
Εγώ πάντως σε κάθε αποτυχημένη βολή το φτιάξιμο το ρίχνω στον εαυτό μου. Δηλαδή λέω ότι απλά δεν κατάφερα να στείλω τα σκάγια επάνω στο πουλί αλλά παραδίπλα ή πιο πίσω. Μου είναι πολύ δύσκολο να πιστέψω ότι μου έφταιγε το φυσίγγι ή το όπλο.
Αν το ένα σκάγι είναι Καρδίτσα κ το άλλο Τρίκαλα ,άντε να πετύχεις τη Λάρισα μετα‼️
 
Ρε θα με πεις και καπιτάλα ? χαχααχχαχαχα
Ρίχνω φυσίγγια ανάλογα του θηράματος και της κατανάλωσης και αν ήμουν ευχαριστημένος ποτέ δεν τα άλλαζα.
Τώρα έχω γεμίσει το σπίτι με φυσίγγια, ... να δω που θα τα ρίξω.
Εδώ στο φιλαρακι σου να σε απαλλάξω απο το χώρο στο σπίτι
 
Οι κάννες διαλέγουν φυσιγγια? Το έχω ακούσει πολλές φορές να το λένε, γι αυτό ρωτάω, ένα φυσιγγι που κάποιος το θεωρεί κορυφαίο, άλλος το θεωρεί πατάτα...μιλάω πάντα για κυνήγι...σε αυτή την περίπτωση βέβαια παίζουν πολλοί παράγοντες ρολο, εκτός από το φυσιγγι, όμως και οι ιδιογωμοτες υποστηρίζουν ότι φτιάχνουν φυσιγγια που να << ταιριάζουν >> στο όπλο τους...
Οι κανες δε διαλέγουν φυσίγγια διαλέγουν τάπες και οι τάπες με τη σειρά τους δουλεύουν με συγκεκριμένες άλλες συντεταγμένες .
 
Οποίος δε θέλει να ασχολείται με όπλα παίρνει ένα φθηνό αξιόπιστο υπάρχουν εκατοντάδες και μεταχειρισμένα και αγοράζει μηχανή εάν έχει χώρο και χρόνο και αρχίζει ιδιογομωση ,οι υπόλοιποι όταν θέλουν αξιόλογο αποτέλεσμα πρέπει να τα ψάχνουν όλα.
 
Οι κάννες διαλέγουν φυσιγγια?
Τι σημαίνει διαλέγουν φυσίγγια ?
Καμία κάνη δεν ρίχνει το ίδιο διαφορετικά φυσίγγια.
Με διαφορετικό φυσίγγι το πιθανότερο είναι να πάρεις διαφορετική κατανομή, συγκέντρωση και διάτρηση.

Οι τάπες συμπεριφέρονται διαφορετικά σε διαφορετικά στησίματα φυσιγγίων και συμπεριφέρονται επίσης διαφορετικά σε διαφορετικές συσφίξεις.
όμως και οι ιδιογωμοτες υποστηρίζουν ότι φτιάχνουν φυσιγγια που να << ταιριάζουν >> στο όπλο τους...
Το ταιριάζω είναι σχετικό.
Μπορούν να φτιάξουν ότι φυσίγγι θέλουν με ότι κατανομή-συγκέντρωση επιθυμούν και ανάλογα τα σκάγια και την συνταγή με ότι διάτρηση επιθυμούν.
 
οι υπόλοιποι όταν θέλουν αξιόλογο αποτέλεσμα πρέπει να τα ψάχνουν όλα.
Με σίγουρο άδειασμα τσέπης και πολύ αμφίβολο αποτέλεσμα.
Μόνο η ιδιογόμωση είναι ασφαλής λύση αλλά πρέπει να αφιερώσεις χρόνο.
 

Attachments

  • IMG_20230705_125912.jpg
    IMG_20230705_125912.jpg
    384 KB · Προβολές: 26
Status
Not open for further replies.
Back
Top