Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Η φαμπαρμ έχει καλή κανη είναι το μόνο όπλο έχω ξαναγράψει που δεν κατείχα και δεν έχω κυνηγήσει μαζί του αντιθέτως έχω δει ωραία πράγματα από φίλο με φαμπαρμ αλλά και κλάματα λόγο επαναλαμβανόμενων εμπλοκών
 
Τα έχουμε πει τα έχουμε γράψει πολλές φορές για τα φαμπαρμ. Οσοι έχουμε τέτοια οπλα δε χρειάζεται να αποδείξουμε τίποτα γιατί φτάσαμε να λεγόμαστε γραφικοί για τις καλές κάννες κ.ο.κ. Κρατάμε πια τα αποτελέσματα και την ικανοποίηση για τον εαυτό μας.Οπότε όσοι έχουμε και φαμπαρμ χωρίς προβλήματα είμαστε διπλά ευχαριστημένοι και γι αυτό δεν τα πουλάμε κιόλας. Σόρρυ που τα γράφω αυτά στο benelli team αλλα τό έφερε η κουβέντα...Άυριο θα κάνει ντεμπούτο η be diamond πάντως( αν περάσει τίποτα).
 
Last edited:
Δεν ξέρω γενικά η ςς που είχα εγώ μέχρι 40 γρ είχε μεγαλύτερη συγκέντρωση από την πλειοψηφία των αυτογεμων που είχα δοκιμάσει αλλά ήθελε χέρια αν την υποστηρίζες σκότωνε εκεί που πολλοί κοιτούσαν .Και γράφω καλύτερες οι Κριό κανες γιατί συνάμα είχαμε 2 ςς και μια σεντρο και μια μπεκατσια που οι δύο τελευταίες ήταν απλές οι κανες δεν είχαν σχέση τα σκοτωματα καμία .Η Ρεμί όμως μπορεί να μην έφτανε τα ποσοστά συγκέντρωσης αλλά είχε μεγαλύτερο δραστικό κύκλο.Τωρα αν τις έριχνες κέντρο πάντα δύσκολα θα έπιανες την ςς με όπλο σε καταβολές μεγάλων αποστάσεων έχω ρίξει μονοτουφεκιες σε μπασιματα τσιχλων με 6 αρι επειδή περνούσαν τα πουλιά αντουφεκιστα λόγο ύψους από όλους είχα πάρει πάνω από 15 μονοτουφεκια κυριολεκτικά κουνούπια οι τσίχλες είχα χαζεψει πολύ κόσμο τότε που δεν σήκωνε καθολου το όπλο υπερσυγκεντρωτικες ντουφεκιες .Γέμιζα 28 γρ 9αρι και με κύλινδρο χαλούσε τα ορτύκια μέχρι σχεδόν τα 20 μέτρα και σταμάτησα τα 28 γρ με το συγκεκριμένο όπλο.Οπως και να χει οι Κριό κανες είναι άλλη κατηγορία από τις απλές στα μπενελι αυτό διαπίστωσα .
Αν κατάλαβα καλά έκανες δικά σπυ φυσίγγια για αυτό έβλεπες τέτοιες διάφορες είχες στήσει το φυσίγγι ακριβός για το όπλο σου.
 
Συνήθως ναι αλλα τυχαίνει να φεύγει και μπροστά ο λαγός, πηγαίνω και για καμιά τσίχλα και σκεφτόμουν για ένα τσοκ να μην το αλλάζω συχνά.
Δύο λεπτά υπόθεση είναι να αλλάξεις τσοκ
Ξεκίνα όπως είναι και αν σε χαλάει κάτι μετά ψάξε και πάρε
Μην κάνεις όπως ορισμένοι που παίρνουν τσοκ απλά επειδή το άκουσαν
Άλλο έχω τρέλα και γουστάρω να αγοράζω τσοκ και άλλο ότι το έχω ανάγκη
Ένα μεγάλο συν στα εξω-εργοστασιακά είναι όσα εξέχουν και τα βιδώνεις ξεβιδώνεις με το χέρι
 
Αν κατάλαβα καλά έκανες δικά σπυ φυσίγγια για αυτό έβλεπες τέτοιες διάφορες είχες στήσει το φυσίγγι ακριβός για το όπλο σου.
Γεμιζα και δικα μου αλλά οι συγκρίσεις επειδη έχω σταματήσει να γεμίζω χρόνια ειχαν γίνει οι περισσότερες με εργοστασιακά φυσίγγια
 
Το καινουργιο μελος. Αφου πλυθηκε, παρφουμαριστηκε, καλοπιστηκε, ποζαρει για σας.
IMG_20220819_135953524.jpg
 

Attachments

  • IMG_20220819_140000202.jpg
    IMG_20220819_140000202.jpg
    205,5 KB · Προβολές: 29
  • IMG_20220819_140019734.jpg
    IMG_20220819_140019734.jpg
    202,7 KB · Προβολές: 29
  • IMG_20220819_140035432.jpg
    IMG_20220819_140035432.jpg
    205,5 KB · Προβολές: 30
  • IMG_20220819_140100057.jpg
    IMG_20220819_140100057.jpg
    218,9 KB · Προβολές: 32
Το καινουργιο μελος. Αφου πλυθηκε, παρφουμαριστηκε, καλοπιστηκε, ποζαρει για σας.
View attachment 53699
Καλοντούφεκη θα είναι σίγουρα,σε εσένα πρέπει να ευχηθούμε καλοστέριωτη γιατί έχεις την τάση να πηγαίνεις στο περίπτερο για τσιγάρα και να πουλάς το όπλο στον περιπτερά
Καλά κυνήγια.....
 
Καλοντούφεκη θα είναι σίγουρα,σε εσένα πρέπει να ευχηθούμε καλοστέριωτη γιατί έχεις την τάση να πηγαίνεις στο περίπτερο για τσιγάρα και να πουλάς το όπλο στον περιπτερά
Καλά κυνήγια.....
Θα νοικοκυρευτω κι εγω καποτε
 
Ευχαριστώ δημόσια το φίλο Βάγγο για τον εξονυχιστικό έλεγχο που έκανε στο όπλο μου και την υπομονή του.
ΥΓ. : Ο άνθρωπος εχει εργαλεια μπιγιοντ ιματζινεισον. Τα φτιαχνει και μονος του. Επαθα πλακα. Εχει τα παντα.
 
Καλορίζικη.εγω έχω τη ξύλινη montefeltro.αλλα έτσι όπως της φέρομαι καλύτερα τα πλαστικά.δυστηχως είμαι αριστερόχειρας κ έχω φτιάξει κοντάκι πάνω μου αλλιώς θα τα σκεφτόμουν τα πλαστικά σίγουρα.ενα αρνητικό έχω παρατηρήσει όλα αυτά τα χρόνια που την βιάζω.θα ήθελα η κάνη να αντέχει περισσότερο σε σκουριά.το τονίζω όμως.τη βιαζω
 
Καλορίζικη.εγω έχω τη ξύλινη montefeltro.αλλα έτσι όπως της φέρομαι καλύτερα τα πλαστικά.δυστηχως είμαι αριστερόχειρας κ έχω φτιάξει κοντάκι πάνω μου αλλιώς θα τα σκεφτόμουν τα πλαστικά σίγουρα.ενα αρνητικό έχω παρατηρήσει όλα αυτά τα χρόνια που την βιάζω.θα ήθελα η κάνη να αντέχει περισσότερο σε σκουριά.το τονίζω όμως.τη βιαζω
Το τουφεκι ειναι τανκ Γιωργο
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top