Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Άυριο θα κάνει ντεμπούτο η be diamond πάντως( αν περάσει τίποτα).
Ααα γειά σου.
απλά βλέπω ότι δεν χρησιμοποιούνται πολύ τα εργοστασιακά.
Μια χαρά είναι τα εργοστασιακά.
Εγώ πχ αγόρασα επιπλέον τσοκ γιατί προεξέχει και το σφίγγω με το χέρι χωρίς να αδειάσω.
Με τον λαγό πχ δεν το χρειάζεσαι αυτό.
Μην ξοδεύεσαι.
Μην τους βλέπεις αυτούς εδώ μέσα.
Κλαίγονται για 5 ευρώ και έχουν 10 όπλα ο καθένας και καμιά 50αριά τσοκ αχαχα
 
Δεν ξέρω γενικά η ςς που είχα εγώ μέχρι 40 γρ είχε μεγαλύτερη συγκέντρωση από την πλειοψηφία των αυτογεμων που είχα δοκιμάσει αλλά ήθελε χέρια αν την υποστηρίζες σκότωνε εκεί που πολλοί κοιτούσαν .Και γράφω καλύτερες οι Κριό κανες γιατί συνάμα είχαμε 2 ςς και μια σεντρο και μια μπεκατσια που οι δύο τελευταίες ήταν απλές οι κανες δεν είχαν σχέση τα σκοτωματα καμία .Η Ρεμί όμως μπορεί να μην έφτανε τα ποσοστά συγκέντρωσης αλλά είχε μεγαλύτερο δραστικό κύκλο.Τωρα αν τις έριχνες κέντρο πάντα δύσκολα θα έπιανες την ςς με όπλο σε καταβολές μεγάλων αποστάσεων έχω ρίξει μονοτουφεκιες σε μπασιματα τσιχλων με 6 αρι επειδή περνούσαν τα πουλιά αντουφεκιστα λόγο ύψους από όλους είχα πάρει πάνω από 15 μονοτουφεκια κυριολεκτικά κουνούπια οι τσίχλες είχα χαζεψει πολύ κόσμο τότε που δεν σήκωνε καθολου το όπλο υπερσυγκεντρωτικες ντουφεκιες .Γέμιζα 28 γρ 9αρι και με κύλινδρο χαλούσε τα ορτύκια μέχρι σχεδόν τα 20 μέτρα και σταμάτησα τα 28 γρ με το συγκεκριμένο όπλο.Οπως και να χει οι Κριό κανες είναι άλλη κατηγορία από τις απλές στα μπενελι αυτό διαπίστωσα .
Γιάννη η Centro είχε crio κάννη .
 
Είχες εγώ που σου γράφω είχα και είχα δοκιμάσει άλλο να το διαπιστώνεις ο ίδιος άλλο να λες τι πιστεύεις εκτός αν είχες όπως και εγώ από τα δύο είδη
Προσωπικά crio δεν είχα, είχε όμως συγκυνηγός μου την οποία συγκρίναμε με την sl80 121 του πατέρα μου και οι τουφεκιές ήταν καλύτερες στην sl80 121 . O συγκυνηγός μου ένα χρόνο την κράτησε και την πούλησε μετά γιατί δήθεν δεν σκότωνε και αγόρασε ποζέ beretta 686. Αυτή είναι η εμπειρία μου με rafaello crio κάπου το 2006 όλα αυτά. Παρόλα αυτά αναφέρει και η ίδια η benelli ποια ειναι τα πλεονεκτήματα της crio. Δεν χρειάζεται να τα τεστάρουμε εμείς. "Η διασπορά που επιτυγχάνεται με την κρυογενή κάννη είναι πιο πλατιά, καλύτερα κατανεμημένη και πιο ομοιόμορφη και το κέντρο κάθε διασποράς δεν αλλάζει σε κάθε επόμενη βολή". Πουθενά δεν αναφέρει για μεγαλύτερες συγκεντρώσεις , αυξημένες διατρήσεις κλπ κλπ. Το αντίθετο μάλιστα δίνει λιγότερη συγκέντρωση. Αυτό καταλαβαίνω από το "πιο πλατιά διασπορά" που αναφέρει και αυτό είχαμε δει τότε και στην συγκριση που είχαμε κάνει. Ουσιαστικά η γεωμετρία της κάννης στις crio και στις απλές ειναι η ίδια ακριβώς. Η επεξεργασία μόνο και η δομή στο μέταλλο αλλάζει λόγο κριογενης κατεργασίας τίποτα αλλο.Capture.PNG
 
Last edited:
Η αληθεια ειναι οτι μια 304 με τσοκ δε θα με χαλαγε.
Ποια 304 ρε φίλε.
Ποιά εναλλασσόμενα τσοκ ;
Δεν βγάζουν αποδόσεις αυτά ...

Θα σου δώσω εγώ οπλάρα.
Φιλική τιμή 1000 ευρώ.
76 full σταθερό.
Σκοτώνει μετά τα 100μ.

@vagosbenelli είδες βαφή λαδομπογιά φίλε ;
Ψάθες δεν υπάρχουν. Έχουν καλυφθεί από βερνίκι.
Τύφλα να χει η κεραμική και το λινέλαιο.

Τι φωτό θα μου βάλεις να με εκπλήξεις τώρα ;;;
.very funny.

Έχω πάθει ανοσία :)


IMG_20220819_103613.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top