Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Επώμισα μια crio μέχρι να εξυπηρετήσει τους άλλους πελάτες νομίζω ήταν 71 εκατοστά η διαφορά ήταν μόνο ότι είχε μακρύτερη σκοπευτική γραμμή 😂 το ίδιο μου ερχόταν και εκείνη απλά δεν μου καθόταν καλά τώρα δεν ξέρω τι να κάνω φοβάμαι μήπως δεν θα με εξυπηρετεί καλά η 66αρα στο καρτέρι στις γαλάζιες. Κυνηγούσα μέχρι πέρυσι με μια Beretta 391 teknys νομίζω 71 ήταν και αυτή ίσως να είχα συνηθίσει την 71 και μου φαίνεται λίγο περίεργο
Όπως το νιώθεις καλύτερα....... Πάντως να ξέρεις ότι η μπενελι έχει πιο μακριά βάση από την Μπερέτα οπότε Μπερέτα 71 με μπενελι 66 είσαι περίπου στα ίδια........
 
Επίσης κυνήγησα μια φορά τσίχλα σε καρτέρι με μια benelli raffaelo 123 που νομίζω πρέπει να ήταν 66 η 68 και ήταν κομπλέ σαν την montefeltro
Όπως το νιώθεις καλύτερα....... Πάντως να ξέρεις ότι η μπενελι έχει πιο μακριά βάση από την Μπερέτα οπότε Μπερέτα 71 με μπενελι 66 είσαι περίπ

Όπως το νιώθεις καλύτερα....... Πάντως να ξέρεις ότι η μπενελι έχει πιο μακριά βάση από την Μπερέτα οπότε Μπερέτα 71 με μπενελι 66 είσαι περίπου στα ίδια........
Ευχαριστώ φίλε μου για την βοήθεια να είσαι καλά
 
Ρε Γιαννο χερακι εβαλες στο σχολιο μου;... Βαλε χαμόγελο.. Θα νομίζει το παλικάρι οτι μιλαω σοβαρα.... Φιλε odin αρπατην και καλα κυνηγια..
Μην αγχώνεσαι φίλε μου δεν παρεξηγουμε να μιλάτε άνετα σε εμένα με όσα πειράγματα θέλετε σε ευχαριστώ και σου εύχομαι καλά και ασφαλή κυνήγια με επιτυχίες
 
Σοφό θα πάω όταν βγει η άδεια αγοράς να του πω τους προβληματισμούς μου τον έχω πριξει τον άνθρωπο από impala τον πήγα σε franchi και από franchi σε benelli και τώρα με το μήκος κάνης δεν τον βλέπω καλά τον Ρουμελιώτη με εμένα που έμπλεξε 😂
Αν αγαπάς...2 ‼️πάρε την δεύτερη διότι,δεν θα υπήρχε δεύτερη αν αγαπούσες την πρώτη‼️
 
Σοφό θα πάω όταν βγει η άδεια αγοράς να του πω τους προβληματισμούς μου τον έχω πριξει τον άνθρωπο από impala τον πήγα σε franchi και από franchi σε benelli και τώρα με το μήκος κάνης δεν τον βλέπω καλά τον Ρουμελιώτη με εμένα που έμπλεξε 😂
Λογικά θα έχει το όπλο που θέλεις και σε 66 και 71 οπότε πες του να τα δοκιμάσεις και τα 2 ώστε να δεις πια σου κάθετε καλύτερα. Καλύτερα να το πρήξεις τώρα πριν το αγοράσεις ώστε να κάνεις την καλύτερη δυνατή επιλογή παρά να έχεις αμφιβολίες μετά ή ακόμη χειρότερα να αγοράσεις ένα όπλο που δεν σου κάθεται καλά.
 
Σοφό θα πάω όταν βγει η άδεια αγοράς να του πω τους προβληματισμούς μου τον έχω πριξει τον άνθρωπο από impala τον πήγα σε franchi και από franchi σε benelli και τώρα με το μήκος κάνης δεν τον βλέπω καλά τον Ρουμελιώτη με εμένα που έμπλεξε 😂
Τι εννοείς δεν σου κάθεται καλά ?
 
Λογικά θα έχει το όπλο που θέλεις και σε 66 και 71 οπότε πες του να τα δοκιμάσεις και τα 2 ώστε να δεις πια σου κάθετε καλύτερα. Καλύτερα να το πρήξεις τώρα πριν το αγοράσεις ώστε να κάνεις την καλύτερη δυνατή επιλογή παρά να έχεις αμφιβολίες μετά ή ακόμη χειρότερα να αγοράσεις ένα όπλο που δεν σου κάθεται καλά.
Δεν το έχει και το συγκεκριμένο που είδα σήμερα το παράγγειλε σε αυτό που λες να τον πριξω τώρα παρά να το φυσάω μετά και να μην κρυώνει συμφωνώ σας ευχαριστώ όλους που με βοηθήσατε σας εύχομαι καλή σεζόν
 
Τι εννοείς δεν σου κάθεται καλά ?
Με αυτόν τον όρο εννοώ ότι αν μου "κάθεται" καλά σημαίνει εκεί που κοιτάνε τα μάτια μου κοιτάει η κάννη δηλαδή δεν χρειάζεται να αλλάξω τίποτα στο όπλο όπως πχ να αλλάξω φλάντζες αλλαγής κλίσεων και τα λοιπά
 
Benelli m1 View attachment 55534Aσελγεια κολησε το τσοκ και εκοψαν την καννη να δω τι εσωτ θα της βαλω γιατι τα μαμα.δεν.τα παιρνει
Αν το δεις αντικειμενικά και σε βάθος, είναι μια καλή βλητική βελτίωση για κοντινές αποστάσεις.
Σε απαλλάσει και από το βάσανο να διαλέγεις τσοκ.
 
Με αυτόν τον όρο εννοώ ότι αν μου "κάθεται" καλά σημαίνει εκεί που κοιτάνε τα μάτια μου κοιτάει η κάννη δηλαδή δεν χρειάζεται να αλλάξω τίποτα στο όπλο όπως πχ να αλλάξω φλάντζες αλλαγής κλίσεων και τα λοιπά
Όταν επωμίζεις, την ρίγα την βλέπεις ευθεία ?
Επίσης πρέπει να βλέπεις ελάχιστη ρίγα.

Δεν είναι κακό ούτε δύσκολο να αλλάξεις κλίσεις, αλλά αυτό το ξέρεις ήδη ...
 
Όταν επωμίζεις, την ρίγα την βλέπεις ευθεία ?
Επίσης πρέπει να βλέπεις ελάχιστη ρίγα.

Δεν είναι κακό ούτε δύσκολο να αλλάξεις κλίσεις, αλλά αυτό το ξέρεις ήδη ...
Νομίζω την έβλεπα ολόκληρη δεν είμαι 100% σίγουρος επίσης γιατί πρέπει να βλέπω ελάχιστη ρίγα;
 
επίσης γιατί πρέπει να βλέπω ελάχιστη ρίγα;
Γιατί αν την βλέπεις πολύ οι τουφεκιές θα σου φεύγουν πάνω και "το όπλο δεν θα σκοτώνει" :)

Να την βλέπεις ίσια μπροστά από το μάτι σου και ελάχιστα.
Κλείσε τα μάτια επώμισε κανονικά και άνοιξέ τα.
Αυτό πρέπει να βλέπεις.

Κάντο πολλές φορές 50+ σε διαφορετικές γωνίες όπλου, ... οριζόντια και κατακόρυφα.
Αν βλέπεις άλλη εικόνα κάθε φορά, δεν έχεις σταθερή επώμιση.

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Όπλο-που-σκοτώνει-πρασίνια-σε-κρύα.4428/page-8#post-764254
 
Αν το δεις αντικειμενικά και σε βάθος, είναι μια καλή βλητική βελτίωση για κοντινές αποστάσεις.
Σε απαλλάσει και από το βάσανο να διαλέγεις τσοκ.
Και με τσοκ και χωρίς το ίδιο ρίχνουν.........
Ημιαστειο..........
 
Γιατί αν την βλέπεις πολύ οι τουφεκιές θα σου φεύγουν πάνω και "το όπλο δεν θα σκοτώνει" :)

Να την βλέπεις ίσια μπροστά από το μάτι σου και ελάχιστα.
Κλείσε τα μάτια επώμισε κανονικά και άνοιξέ τα.
Αυτό πρέπει να βλέπεις.

Κάντο πολλές φορές 50+ σε διαφορετικές γωνίες όπλου, ... οριζόντια και κατακόρυφα.
Αν βλέπεις άλλη εικόνα κάθε φορά, δεν έχεις σταθερή επώμιση.

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Όπλο-που-σκοτώνει-πρασίνια-σε-κρύα.4428/page-8#post-764254
Ευχαριστώ για τις συμβουλές θα το εφαρμόσω
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top