Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Συμφωνώ απόλυτα αν θυμάμαι καλά το είχαν τρυπήσει 5-6 σκάγια,υποθετικά πάντα πιστεύω ότι με 4 νούμερο 38 γραμμάρια λόγο του ότι το σκάγι είναι πιο χοντρό πιστεύω να έχει μεγαλύτερη κινητική ενέργεια άρα μεγαλύτερη διάτρηση!
Σίγουρα τα χοντροτερα σκάγια θα έχουν μεγαλύτερη διάτρηση!ποια benelli έχεις φίλε;εγώ με την rafaello crio με το σπείρωμα στην κορυφή είχα μείνει αρκετά ικανοποιημένος από τα σκοτωματα της στις φασσες που είναι το μεγαλύτερο κυνήγι που έκανα με αυτή!
 
Σίγουρα τα χοντροτερα σκάγια θα έχουν μεγαλύτερη διάτρηση!ποια benelli έχεις φίλε;εγώ με την rafaello crio με το σπείρωμα στην κορυφή είχα μείνει αρκετά ικανοποιημένος από τα σκοτωματα της στις φασσες που είναι το μεγαλύτερο κυνήγι που έκανα με αυτή!

Την Raffaello Special έχω εγώ..
 
Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το διαμέτρημα αλλά η 20άρα μου η Benelli βλητικά κεντάει!
Έχω κάνει τουφεκιές που θα τις θυμάμαι για πολύ καιρό.
Χαρακτηριστικό μεγάλο είναι ότι δεν έχω τραυματισμένα θηράματα ή τέλος πάντων είναι λίγα αυτά.
Οπότε δεν μπορώ να δεχτώ ότι τα Benelli υστερούν βλητικά σε σχέση με άλλα.
την 20αρα αστη
δεν μπαινει στην συγκριση. εχω ριξει στο πινακα με 20αρα 391 κι εχασα το μυαλο μου. το τρωει για πλακα το 12αρι. αν τα φυσιγγια του 20αριου δεν ηταν στο θεο δε νομιζω οτι θα κυνηγουσα με αλλο οπλο. τα κεντρα τη δυναμη και τη διατρηση που εχει το 12αρι δεν τη βλεπει. κι εγω τ αγαπαω πολυ αυτα τα κεντρα. μπορει καποια στιγμη να τσιμπησω τον φιλο μου τον ρωσσο σε 20αρι
 
Στον πίνακα δεν εχω ρίξει με το cal 20. .Επι του πρακτέου τοσο καθαρά σκοτωματα δεν ειχα παρει με το cal 12. Και μιλάμε για παπια. Το cal 20 τα έκανε σουρωτήρι. Ο φίλος απο πανο εχει δικιο για τα τραυματισμενα κατι που μου εκανε εντύπωση κ εμενα
 
Δεν θυμαμαι ακριβως σε ποιο θεμα αλλα εχει ανεβασει μερικες φωτο απ την Benelli του Γιαννης (Γιαννης Χανια).Ριξτε μια ματια και θα παρτε γευση ..
Ναι ειχα βαλει με χονδρα 40-50- και 60 αν θυμαμαι καλα,αλλα δεν θυμαμαι ουτε εγω που το ποσταρα.θα ψαξω και θα το βρω..
 
Last edited:
την 20αρα αστη
δεν μπαινει στην συγκριση. εχω ριξει στο πινακα με 20αρα 391 κι εχασα το μυαλο μου. το τρωει για πλακα το 12αρι. αν τα φυσιγγια του 20αριου δεν ηταν στο θεο δε νομιζω οτι θα κυνηγουσα με αλλο οπλο. τα κεντρα τη δυναμη και τη διατρηση που εχει το 12αρι δεν τη βλεπει. κι εγω τ αγαπαω πολυ αυτα τα κεντρα. μπορει καποια στιγμη να τσιμπησω τον φιλο μου τον ρωσσο σε 20αρι

και ξερετε εσεις οι μπενελακηδες ποια 20αρα μ αρεσει αλλα ειναι πολυ μακρινη οικονομικα. η rafaello lord. κοσμημα
Μιστερ η πρόσκληση είναι πάντα ανοιχτή, benelli με δερμάτινα καθίσματα δεν έχω αλλά υπάρχει μια m2 comfort πλήρως εξοπλισμένη για παν ενδεχόμενο .
 
Διαβασα κατι σχολια του τυπου αντιμπενελλακιδες, ο αλλος θελει να δει τι κανει ενα οπλο των 1000+ ευρω κτλ.
Σε περιπτωση που ορισμενα εξ αυτων πηγαιναν σε μενα, ουτε αντι ειμαι, ουτε φυτιλιες θελω να βαλω ουτε ο αλλος. Και ονομα εχω, και στραβωνω με τετοια σχολια σχολια χωρις ο αλλος να με ξερει.
Οχι οτι θα απολογιθω κιολας αλλα το οπλο που επελεξα μηχανισμο μπενελλι εχει. Αυτα απο εμενα, και η παρουσια μου στο τοπικ ηταν ως εδω.
Λεμε κατι που δεν αρεσει στα αυτια μερικων και βγαινουμε και οι κακκοι με τα φυτιλια.
 
Διαβασα κατι σχολια του τυπου αντιμπενελλακιδες, ο αλλος θελει να δει τι κανει ενα οπλο των 1000+ ευρω κτλ.
Σε περιπτωση που ορισμενα εξ αυτων πηγαιναν σε μενα, ουτε αντι ειμαι, ουτε φυτιλιες θελω να βαλω ουτε ο αλλος. Και ονομα εχω, και στραβωνω με τετοια σχολια σχολια χωρις ο αλλος να με ξερει.
Οχι οτι θα απολογιθω κιολας αλλα το οπλο που επελεξα μηχανισμο μπενελλι εχει. Αυτα απο εμενα, και η παρουσια μου στο τοπικ ηταν ως εδω.
Λεμε κατι που δεν αρεσει στα αυτια μερικων και βγαινουμε και οι κακκοι με τα φυτιλια.
Αποστόλη μια χαρά οπλαρα έχεις φίλε. Απόλαυσε το όπλο σου και μην χολοσκας
.....well done.
 
Αποστόλη μια χαρά οπλαρα έχεις φίλε. Απόλαυσε το όπλο σου και μην χολοσκας
.....well done.
Γιατί ρε Γιάννη υπάρχουν και πολλά κακά όπλα;άμα δεν κάνει εμπλοκές κάθε όπλο καλό είναι,τα χέρια και τα μάτια φταίνε,άντε να βάλεις και ένα τσοκ να φτιάξεις λίγο τις κατανομες
 
Γιατί ρε Γιάννη υπάρχουν και πολλά κακά όπλα;άμα δεν κάνει εμπλοκές κάθε όπλο καλό είναι,τα χέρια και τα μάτια φταίνε,άντε να βάλεις και ένα τσοκ να φτιάξεις λίγο τις κατανομες
ηλια διαφωνω καθετα σ αυτο που λες και δεν φτιαχνεται η καλη κατανομη μ ενα τσοκ μονο. θελει πολλα πραματα και κατα τη γνωμη μου υπαρχουν και κακα οπλα και απο αποψη εμπλοκων και απο αποψη τουφεκιας και κατανομης
 
ηλια διαφωνω καθετα σ αυτο που λες και δεν φτιαχνεται η καλη κατανομη μ ενα τσοκ μονο. θελει πολλα πραματα και κατα τη γνωμη μου υπαρχουν και κακα οπλα και απο αποψη εμπλοκων και απο αποψη τουφεκιας και κατανομης
Εγώ θεωρώ Ευρυπίδη πως τα σύγχρονα όπλα παραγωγής εφόσον δεν κάνουν εμπλοκές πάνω κάτω τις ίδιες βλητικες επιδόσεις έχουν...μέχρι τα 40_45 μέτρα που είναι το μετρό σύγκρισης του 12αριου λειοκαννου όλα σκοτώνουν...
 
Ηρεμία μην ψαχνεσται γιά φασαρία, εδώ γράφουμε και συζητάμε γιά τήν ηρεμία μας και γιά το χαβαλε μας.Αν σε προσβαλα δεν είχα τέτοια πρόθεση και ζητώ συγνώμη, αλλά μπες στον κόπο να ξαναδιαβασεις την ανάρτησή μου με ηρεμία και θα δεις ότι κάνω πλάκα το διευκρινηζω και στην επόμενη ανάρτηση. Είχα την εντύπωση ότι απευθύνονται σε ανθρώπους με χιούμορ ελπίζω να μην κάνω λάθος και να αναθεωρήσεις τα όσα γράφεις.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top